Голова тендерного комітету Сумської обласної лікарні Віктор Коцур спростував інформацію СБУ про завищену вартість апаратів штучної вентиляції легень, які лікарня придбала через систему Prozorro. Він також пояснив, чому заклад отримав 5 апаратів ШВЛ замість 23-х, за які сплатили постачальнику 17 млн. 250 тис. грн. За його інформацією, обладнання затримали в аеропорту Стамбула.
"Вартість одного апарата - 750 тис. Така, як скрізь по всій Україні. Решта апаратів не надійшли, тому що вони затримані в аеропорту Стамбула, бо переправляються з Китаю через Турцію. І в Стамбулі вони затримані, тому що велике навантаження аеропорту. Ми сьогодні (30 червня - ред.) уклали додаткову угоду і, згідно з цією угодою, нам постачальник повинен поставити решту апаратури до 7 липня", - пояснив Віктор Коцур.
Справу розслідують у Службі безпеки України. Правоохоронці провели обшуки, вилучили документи та досліджують відповідність сертифікатів на медичне обладнання. За інформацією слідства, під час закупівлі штучно завищили вартість обладнання на 20%.
"У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 364 ККУ, тобто "Зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки", тривають невідкладні слідчі дії. Перевіряється причетність посадовців до створення злочинної схеми", - розповіла речниця управління СБУ у Сумській області Олеся Рапута.
За угодою, обладнання мали поставити на умовах 100% передплати у 45-денний термін. Представниця компанії-постачальника "Медтехніка – Кривий Ріг" Олена, яка не назвала свого прізвища, телефоном сказала, що поставка апаратів відбудеться, виникла затримка.
Авторка - Євгенія Токарєва
Що відомо
- За версією СБУ, яку оприлюднили 27 червня, лікарня недоотримала 18 апаратів ШВЛ.
- Пізніше стало відомо, що, згідно з даними системи Prozorro, договір на таку кількість ШВЛ був укладений між Сумською обласною клінічною лікарнею та ТОВ "Медтехніка - Кривий Ріг" у квітні 2020 року.