У Сумах суд визнав винним Вадима Лисого у справі щодо відмови від проходження медичного огляду на ознаки сп'яніння

У Сумах суд визнав винним Вадима Лисого у справі щодо відмови від проходження медичного огляду на ознаки сп'яніння

Доповнено
У Сумах суд визнав винним Вадима Лисого у справі щодо відмови від проходження медичного огляду на ознаки сп'яніння
. Фото: Facebook Вадима Лисого

28 лютого у Зарічному суді розглядали справу депутата Сумської обласної ради стосовно відмови від проходження медичного огляду на ознаки сп'яніння. За результатами засідання, Вадима Лисого визнали винним. Так, його позбавили права керувати транспортними засобами терміном на один рік.

Депутат Вадим Лисий не був присутній у суді. Справа розглядалася згідно ч. 1 ст. 130 КУпАП.Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Санкція статті передбачає 17 тисяч грн штрафу і позбавлення права керувати транспортними засобами на один рік.

Один рік позбавлення права керування транспортними засобами, 17 тисяч грн штрафу і 536 грн судового збору — такий вирок оголосили у суді.

У Сумах суд визнав винним Вадима Лисого у справі щодо відмови від проходження медичного огляду на ознаки сп'яніння
Фото: Суспільне Суми

Посадовець до зали суду не з’явився. Як зазначив його захисник, участь Лисого у судовому засіданні не є обов’язковою. Під час розгляду дослідили відеофайли з нагрудного відеореєстратора патрульного поліцейського. На них патрульні упродовж кількох десятків хвилин намагаються провести огляд на стан сп’яніння за допомогою алкотестеру Драгер Вадиму Лисому: “Просто видувайте в прилад і все. Плавно, не треба так різко. Дуйте не в себе. Ви втягуєте, а Ви видувайте (- патрульний)".

Лікар медзакладу, в який патрульні привезли Вадима Лисого для огляду на стан сп’яніння, сказав, що посадовець відмовився його проходити. Захисник Вадима Лисого Денис Курбатов у своєму запереченні зазначив, що його підзахисний не зміг пройти огляд за допомогою алкотестеру Драгер за станом здоров’я і не відмовлявся від проходження медогляду в медичному закладі: "Йому не було надано можливості в повному обсязі скористатись можливостями алкотестера Драгер у зв’язку з тим, що він не міг в автоматичному режимі здати цю пробу, виходячи з його стану захворювання. І, Ваша честь, йому було безпідставно відмовлено у відібранні в нього біологічного середовища, а саме зразків крові або сечі, що і призвело до таких наслідків. Тому я вважаю, що те, що зазначено у висновку щодо відмови Лисого від проходження повного медичного огляду не відповідає дійсності”.

"Не використовувався алкотестер Драгер, тому що Лисий цього не захотів. Він ухилився від проходження огляду, він відмовився проходити огляд, що вірно була розцінена така поведінка Лисого як поліцейськими, так і лікарем: що особа відмовляється від проходження огляду, тому що, вибачте, колихатися, як з малою дитиною по сорок хвилин, а то й годину в лікарні. Це не стан здоров’я йому завадив, це його небажання", — сказала суддя Ірина Клімашевська.

У підсумку, суд постановив: "Лисий вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 статті 130 Кодексу про адмінправопорушення, порушивши п.2.5 ПДР. Він відмовився фактично від проходження огляду на стан алкогольного сп’яніння. А тому санкція передбачає 17000 грн штрафу, один рік позбавлення права керування і 536,80 судового збору”.

Захисник Вадима Лисого сказав, що рішенням суду сторона буде оскаржувати. На це є 10 днів.

Суспільне намагалося зв'язатися з самим Вадимом Лисим, щоб озвучити його позицію стосовно рішення суду, втім, протягом дня до моменту публікації матеріалу він слухавку не взяв.

За інформацією патрульної поліції, протокол на Вадима Лисого склали вночі 27 січня — машину посадовця зупинили за порушення правил комендантської години. Під час спілкування з водієм у нього були виявлені явні ознаки алкогольного сп’яніння, як стверджували патрульні.

Що відомо

  • 16 лютого Вадим Лисий також не з'явився на розгляд адмінсправи до Зарічного суду. За словами адвоката Дениса Курбатова, зі службових причин. Тоді захисник додав — участь Лисого у судовому засіданні не є обов’язковою.
  • Вадима Лисого обрали першим заступником голови Сумської облради у вересні 2022 року. Також він – голова фракції ВО "Батьківщина" у Сумській обласній раді. У 2019 став головою обласного осередку партії.
  • У 2015 році очолював список політичної партії "Рідне місто" до обласної ради, партія не пройшла. До цього був депутатом Сумської міської ради у фракції "Батьківщини", з якої пішов у серпні 2015-го. Був помічником на громадських засадах у народних депутатів Івана Сідельника (6 скликання) та Ігоря Молотка (7 скликання), та на платній основі в Ігоря Молотка під час 8 скликання.
  • За даними системи Youcontrol Вадим Лисий – президент Федерації автоспорту Сумщини та займається торгівлею автомобілями. Також — керівник Сумської обласної дитячо-юнацької спортивно-технічної школи Товариства сприяння оборони України. Засновник ТОВ "Глобус-Хорека", "Айті Рум Суми", "Ріал Істейт Суми".

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок