У Сумах відкрилась фотовиставка із назвою “43 миттєвості війни. Сумщина”. Експозиція присвячена річниці повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. Світлини, які зроблені у перші тижні після визволення Сумської області від російських військ — бачили кореспонденти Суспільного.
У Молодіжному Центрі “Романтика” в Сумах відкрилась фотовиставка “43 миттєвості війни. Сумщина”. На фотографіях наслідки вторгнення російських військ на Сумщину. Автори світлин — фотографи студії “Мальва”.
“З перших днів почали знімати, що відбувається на нашій рідній Сумщині. Були в Тростянці, були в Боромлі, були в Охтирці, в Бішкіні, у Ворожбі. Спілкувались із людьми, назнімали багато матеріалу. Це тяжко згадувати взагалі. Знаєте, брали багато інтерв’ю в людей, які це все пережили. Це, звичайно, було неймовірно і не дай Боже, щоб все знову повторилось”, — сказала фотографиня Світлана Смірнова.
В експозиції 43 світлини, зроблені в березні 2022 року. Про одну з них розповіла фотографиня Ольга Вовк.
“Коли вийшла Кантемирівська дивізія з Ворожби, Лебединського району - ось там є світлина, де розчавлена машина просто вщент. Там їхала сім’я, якщо я не помиляюсь, п’ятеро людей. Вони своєю цією колоною танків проїхали неодноразово по тій машині. Ми маємо то показувати для наших нащадків, щоб вони знали, як відбувалося все насправді”, — зазначила Ольга Вовк.
По завершенню виставки три світлини будуть виставлені на благодійний аукціон. Гроші з їх продажу фотографи передадуть на потреби Збройним Силам України. Про дату проведення аукціону повідомлять на сторінках фотостудії “Мальва”.
“Представлена картина, де козак з бандурою задумався, це наша “артяга” сумська горить. Наступна картина, там де жінка з мечем перемагає навалу таку - це заходить техніки колона і Охтирка: це, як кажуть, тримайся, як шафка. А коли ми приїхали туди і побачили, що будинку немає, просто цегла і все. І стоїть батарея. І ми написали: “Тримайся, як батарея”, бо інакше неможливо було її назвати”, — прокоментувала фотографиня Ольга Вовк.
Враженнями від побачених світлин поділились перші відвідувачі фотовиставки.
“Біль… Біль війни, біль розрухи, біль смерті. За що? Навіщо це все?”, — сказала відвідувачка Світлана Пікіна.
“Руйнування величезні. А там, де руйнування, там і люди страждають. Загиблі є і поранені і зруйновані домівки. Величезне горе, звичайно, України. Але ми витримаємо”, — поділився враженнями відвідувач Микола Приходько.
Триватиме фотовиставка до 28 лютого.
Читайте також
- Мешканці Сумщини можуть розповісти про життя під час війни на платформі Svidok.org.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram