Перші бої сумських добровольців з росіянами, перші полонені та перші втрати. Хроніка перших днів війни у лютому 2022 року. Як усе було, розповідають учасники подій у нашому матеріалі.
Група сумських добровольців Андрія Фролкова 27 лютого під селом Токарі взяла в полон трьох російських танкістів.
У цей час група бійців Андрія Коробки в промзоні Сум полонила шістьох росіян. Військові РФ в'їхали в місто на БТРі.
Росіянин в чорній шапці на фото, як з’ясується, — сержант Нікітін, він зіграє свою роль у цій історії.
В цей час групі Андрія Фролкова повідомили, що біля села Низи іще троє росіян хочуть здатися ЗСУ. Та це була неправда, вони наскочили на велику групу військових РФ і в шістьох самі потрапили в полон. Та згодом російський командир запропонував свободу за умови мирного виходу з Сумщини і обмін на одного зі своїх.
Доброволець Андрій Фролков згадує, що російський командир тоді зазначив:" Я єдине хотів би забрати свого сержанта – заступника командира взводу, він у вас знаходиться в полоні. Сержант замкомвзводу Нікітін". "Його батько загинув в Афганістані, а його дядько – якийсь генерал і служив з цим командиром (російського — ред.) батальйону", — говорить Андрій Фролков.
За узгодженим планом сумчани мали їхати в російській колоні до села Верхня Сироватка, куди дружина Андрія Фролкова мала привезти сержанта Нікітіна. Ранком 1 березня колона рушила в дорогу. Однак про ці домовленості нічого не знали 10 сумських добровольців, які чергували біля траси на під’їзді до села Верхня Сироватка.
"Ця колона виїхала з нізвідки, ми взагалі не знали про цю колону. Вони виїхали, переїхали до перехрестя, ми встигли відійти до цієї позиції. 12 одиниць техніки було підбито, спалено, плюс те, що відібрали наші військовослужбовці", — згадує військовослужбовець з позивним "Вікінг".
В тому бою загинули одразу четверо добровольців з групи "Вікінга", ще один за два тижні помер у лікарні. Коли бій вщух, командир росіян ледь не розстріляв сумчан за порушення угоди. У цей час Світлані Фролковій у Сумах передали полоненого росіянина.
Зрештою, російська колона з сумськими бранцями доїхала до місця зустрічі.
"Командир батальйону (росіян — ред.) подивився на свого полоненого, що він на місці, не забрав його, повернувся назад, сказав як ми далі поїдемо", — говорить доброволець Сергій Лазаренко. З росіянами вони роз’їхалися за Краснопіллям, віддавши Нікітіна.
Читайте також
- Перші дні вторгнення російських військ на Сумщину – як це відбувалося.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram