"Нам сказали, що нас шукають окупанти". Як працювали телерадіоорганізації Сумщини з 24 лютого

"Нам сказали, що нас шукають окупанти". Як працювали телерадіоорганізації Сумщини з 24 лютого

"Нам сказали, що нас шукають окупанти". Як працювали телерадіоорганізації Сумщини з 24 лютого
. Тростянець, Сумська область, березень 2022. Фото: сайт Нацради з питань телебачення та радіомовлення

У Сумській області 16 телерадіоорганізацій, що мають ліцензії на цифрове, кабельне, ефірне та FM-мовлення. Як вони працювали з 24 лютого, зокрема, в Охтирці та Тростянці – у матеріалі.

"Вели мовлення доти, доки дозволяла можливість. Охтирське радіо під обстрілами. Охтирський провайдер програмних послуг не припиняв надавати послуги. Це компанія "ТВК" – це послуги кабельного, інтернет-зв'язку. Там монтажники працювали у перервах між боями, ремонтували пошкоджені магістралі. Виїжджали на дуже примітній автівці майже на лінію боєзіткнення. Ризикували, але надавали людям послуги", – говорить Лариса Якубенко, представниця Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Сумській області.

4 липня ТРК "Тростянець" відновила цифрове мовлення. Про перші дні повномасштабного вторгнення Олена Смілянська, директорка ТРК "Тростянець", говорить:

"О пів на восьму ранку я і мій оператор Дмитро Юсупов були вже у кабінеті міського голови і записували його звернення до громадян, щоб не панікувати. Коли вже прийшли на студію монтувати відео, до мене зателефонували і сказали негайно йти додому, оскільки через 15 хв колони танків вже будуть у Тростянці. Єдине, що я взяла з робочого кабінету, це мій робочий ноутбук і камеру. Через пару днів ми почали транслювати "Єдині новини. Марафон". І те, що ми могли дати для жителів Тростянецької громади – ми пускали рухливою стрічкою".

5 березня, за словами Олени Смілянської, в Тростянці почалися проблеми з інтернетом та електроенергією.

"Вже 6 березня три рази попали до телевізійної вежі. Розбили фідери – кабелі, які були на вежі. Потім 8 березня нам сказали, що нас шукають окупанти для того, аби ми запустили телебачення і радіо для їх пропагандистських передач. Тому, нам порадили якомога швидше виїжджати з Тростянця. Ми виїхали 12 березня", — каже Олена Смілянська, директорка ТРК "Тростянець".

Інші компанії працювали у штатному режимі, наскільки дозволяла ситуація, говорить Лариса Якубенко.

"Багато хто перейшов на трансляцію загальноєдиного національного телерадіомарафону "Єдині новини" і робили ще включення своїх оперативних актуальних новин. Час варіювався: хто міг, робив спочатку по 15 хв, хто довів з часом своє мовлення до 2-х годин", – зазначає Лариса Якубенко, представниця Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Сумській області.

Авторка – Оксана Усенко

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок