"Холера призводила до значної кількості смертей — в минулому". Інфекціоністка із Сум спростувала фейк про спалах холери

"Холера призводила до значної кількості смертей — в минулому". Інфекціоністка із Сум спростувала фейк про спалах холери

"Холера призводила до значної кількості смертей — в минулому". Інфекціоністка із Сум спростувала фейк про спалах холери
. Ірина Троцька — головна інфекціоністка області. Фото:Суспільне Суми

Фейковим вкиданням та дезінформацією назвала пости із соцмереж про нібито спалах холери в Україні головна інфекціоністка Сумської області Ірина Троцька. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook 11 червня.

"Нiякий головний лікар нікого ніде не збирав. I ніяка то не холерна паличка, а холерний вібріон. Але й на нього ніхто не чекає. I нічого не насувається. І ніяка не величезна смертність", - написала Троцька.

Вона також зазначила, що мала особистий досвід боротьби з холерою. За її словами, випадки холери в Україні були зареєстровані в 90-х роках (в основному в 1994-1995 р.) та у 2007 (це був завезений з Iндiї у Сумський район випадок холери). Останній спалах холери був у Маріуполі у 2011 році (18 випадків), пояснила Троцька.

"Людство вже давно знайоме з холерою, захворюваність якою в минулому призводила до значної кількості смертей. Але підкреслюю — в минулому. Через це, а також через швидке розповсюдження, холера належить до карантинних інфекцій. Щорічно хвороба реєструється у більш ніж 20 країнах світу", - написала лікарка.

У Сумськiй областi загрози виникнення холери наразi нема, написала Троцька. Ситуацiя щодо водопостачання задовiльна, у тому числi i на деокупованих територіях. Контроль за якiстю води здійснюється регулярно i пiдстави для хвилювання вiдсутнi, вважає інфекціоністка.

Як передається холера

Холера — це гостра діарейна інфекція, що виникає при вживанні води та харчових продуктів, заражених бактерією Vibrio cholerae. Передається вона від людини до людини, частіше при вживанні забрудненої води, овочів, фруктів, при купанні у забруднених водоймищах, а також через їжу і при побутових контактах. Тварини на холеру не хворiють.

Інкубаційний період триває від кількох годин до 5 днів. Хвороба, зазвичай, починається гостро і призводить до різкого зневоднення організму.

Є три сигнальні ознаки холери, що відрізняють її від інших кишкових інфекцій:

 • нормальна температура,
 • відсутність больового синдрому,
 • первинність проносу проти блювоти.

Але можуть бути i нетипові форми, пояснила лікарка.

Які наслідки холери

При своєчасно розпочатому лікуванні холера закінчується повним одужанням. За відсутності ефективної терапії, протягом 2-3 днів, у хворого може розвинутись кома, іноді можливі летальні наслідки.

"Але наголошую, що при ранній діагностиці і правильному лікуванні холера повністю виліковна. Саме тому при перших симптомах діареї слід негайно звернутися до лікаря!" - наголосила Ірина Троцька.

Як уникнути холери

Щоб уникнути ризику захворювання, дотримуйтесь простих правил:

 • не купуйте продукти, зокрема, рибу, у місцях стихійної торгівлі;
 • не купайтеся і не ловіть рибу у забруднених водоймах;
 • дотримуйтеся особистої гігієни, ретельно мийте руки перед тим, як брати чи готувати їжу, після відвідування туалету;
 • використовуйте чисту воду;
 • мийте овочі і фрукти перед вживанням;
 • ретельно готуйте їжу, проварюйте чи просмажуйте продукти перед вживанням.
Кип'ятіння вбиває холерні вібріони вже через 1 хвилину.

Збудник холери надзвичайно чутливий до кислого середовища. Тому захворювання важче перебiгає в осіб із зниженою кислотністю шлункового соку. "I саме тому при відпочинку на березі водоймища раджу вживати їжу, підкислену лимонним соком, лимонною кислотою або сухим вином", - сказала Троцька.

Що відомо

 • Головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін повідомив, що у Маріуполі постала загроза спалаху холери. Радник міського голови міста Петро Андрющенко заявив, що окупанти закривають Маріуполь на карантин, щоб запобігти поширенню інфекції.
 • Існує вакцина проти холери. ВООЗ радить застосовувати її країнам, де існує ризик масштабних епідемій. Щеплення проводиться у три прийоми, подібно до вакцинації від коронавірусу або гепатиту В.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок