"Приносило дохід державі й власнику" — так говорить підприємець та військовий Микола Гонтаренко про власне зруйноване кафе у центрі Боромлі, що поблизу Тростянця. Розвивав бізнес чоловік понад 20 років, втратив – за один день. Що робитиме далі, чи допомагатиме держава тим, хто втратив бізнес і на що можуть розраховувати підприємці – далі.
Кафе "Клуб Друзів" — у самому центрі Боромлі. Його власник, підприємець Микола Гонтаренко говорить: ще взимку у ньому справляли весілля та просто збирались місцеві. Нині від клубу залишились лише стіни та дах.
Чоловік має звання підполковника. Війну, говорить, зустрів на роботі – у кафе, але робочі справи довелось відкласти.
"24-го, в п’ять ранку я з цього кафе вискочив, зі своєю зброєю і пішов на Тростянець, потім на Охтирку з побратимами. Поки ми захищали Батьківщину – тварини нищили Україну", – згадує Микола Гонтаренко.
Заклад працював до останнього, каже чоловік. А на початку березня у центр села з російського літака почали скидати бомби. Уламки від снарядів й досі валяються навкруги.
Загальну суму збитків підприємець поки не підраховував, говорить – російські військові зруйнували все.
Площа кафе – понад триста квадратних метрів. Тримав заклад чоловік із 2002 року.
"Воно працювало, приносило державі дохід і власнику, платилися всі податки. Йшло життя в Україні. Зараз, бачите", — ділиться чоловік.
В планах у чоловіка – відновити бізнес, по закінченню війни. Говорить – у розтрощене та пограбоване росіянами кафе приїжджали спеціальні комісії, зафіксували факт воєнного злочину. Допомогу ж по відшкодуванню від держави підприємець поки не отримав.
Микола Гонтаренко говорить: "Я її і не чекаю. Єдине що, складності, це ж землю платить. Те шось – платить. А фінансових можливостей, чи у мене, чи у інших підприємців….ви бачите, у Боромлі зараз торговельні споруди в центрі знищені".
Підприємцям, що частково або повністю втратили бізнес внаслідок війни, планують надати допомогу від обласного бюджету, говорить перший заступник голови Сумської військової адміністрації Тарас Савченко: "Плануємо виділити кілька мільйонів гривень: або це буде безвідсотковий кредит на три роки, або це буде безповоротна допомога. Скоріш за все, верхня межа цієї допомоги – до ста тисяч гривень, і, відповідно, ми зараз оцінюємо потенційний попит, масштаб цієї програми, а також шукаємо фінансовий ресурс в обласному бюджеті".
Рішення про допомогу поки знаходиться у розробці, Микола Гонтаренко ж сподівається – винних у знищенні інфраструктури села російських військових знайдуть. Поки ж, говорить, головне – здоров’я та перемога: "Охтирка, Тростянець, а потім – інфаркт…І вдома. Відновлюся. Я по-любому піду далі. Якщо небезпека, я беру зброю, іду, воюю. Я такий не один. Таких багато. Це – Україна".
Читайте також
- Мешканця Боромлі підозрюють у державній зраді.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram