Працівники комунального фонду Сумської облради звинувачують свого керівника в бездіяльності під час бойових дій і порушенні своїх трудових прав. За захистом звернулися до чиновників вищого рівня та поліції. Сам керівник фонду піариться на волонтерстві тих, кого усунув від роботи. Більше у нашому матеріалі.
Наталія Завгородня нині волонтерка сумської спільноти, яка допомагає армії. Відповідає за облік і логістику того, що надходить від партнерів: "Ось це, наприклад, військова тактична аптечка, її нам прислали наші друзі з-за кордону, зі США, волонтерська допомога від наших друзів. Комплектація все тут, в принципі, стандартне: маркер, тактичні ножиці, бандаж, турнікет типу САТ, також допоміжні засоби".
До війни Наталія працювала фахівцем публічних закупівель комунального фонду підтримки підприємництва Сумської обласної ради. Адже крім підтримки бізнесу, говорить Наталія, фонд займався і закупівлями робіт та товарів для 120 установ і організацій області.
"24 лютого, коли все почалося, річ в тому, що від директора не було жодних вказівок як працює фонд далі, в якому режимі, чи виходимо ми на роботу, чи працюємо як завжди, чи займаємось іншими справами? Тому вже починаючи з 27 лютого я почала займатися волонтерською діяльністю. За цей час, до 2 квітня, директор не виходив з нами на зв’язок. 2 квітня він нам написав в робочому чаті в "Вайбері" повідомлення про те, що ми маємо написати заяви на відпустку власним коштом", — розповідає пані Наталія.
Своє рішення керівник комунального фонду їм не пояснив, говорить Наталія.
Наталія Завгородня розповідає, що від такої пропозиції відмовились: "Ми відмовилися від цього, тому що це є прямим порушення трудового законодавства і 7 квітня виходять накази про те, що 4 працівники з нашої команди виходять на простій. Я на простої з 1 березня, а наказ вийшов 7 квітня".
Наталія говорить, що була готова працювати дистанційно, але керівник фонду не взяв до уваги її слова.
Максим Березін нині боєць добровольчого формування територіальної громади Сум, до нападу Росії працював у фонді юрисконсультом. Його самого накази керівника не торкнулися, але чоловік розповідає: "Ця вказівка суперечить чинному законодавству, про що я повідомив своїх працівників".
Максим говорить, що до 2 квітня також нічого не чув про роботу керівника фонду.
"Наш директор прийняв інше рішення, він вирішив тимчасово призупинити трудові відносини з 2 нашими працівниками. Перша це дівчина, в неї чоловік також військовослужбовець, він вже не перший рік знаходиться в зоні бойових дій. Вона фахівець публічних закупівель. Вона виїхала за кордон, тому що їй чоловік сказав, що так буде безпечніше. А друга жінка — це наш бухгалтер", — зазначив Максим Березін.
Людмила Бунаас – і є бухгалтер фонду. Говорить, що до 15 березня була в Україні, потім з двома доньками виїхала до Німеччини, звідки продовжувала працювати дистанційно. За весь цей час, з початку повномасштабної війни, говорить Людмила, керівник фонду цікавився тільки одним питанням: "Ми дуже багато надаємо консультацій для фізичних осіб підприємців, які звертаються за тим: як працювати в даний час? Але зовсім ніякого рекомендаційного характеру чи наказів від нього не було, як ми будемо працювати. Просто про те, що відписуйтеся, як там ви живі-здорові – і все. Єдині питання були про те: коли буде нарахована заробітна плата, і коли вона буде виплачена – все. Більш ніяких питань стосовно робочого процесу, організації не було".
Максим Березін говорить, що керівник фонду сам скасував електронні ключі своїх підлеглих, щоб ті не змогли працювати дистанційно: "Дівчата написали, що вони можуть виконувати свою роботу, але він вирішив призупинити з ними трудові відносини, замість цього він нам написав, що бере двох людей, а саме: свого товариша та другого бухгалтера. Директор почав писати що, нібито, цифрові ключі з-за кордону не працюють, наче вони працюють тільки на території України. Але, що виявилося насправді, ми перевірили цю інформацію через податкову, наш директор просто видалив ключ нашого бухгалтера".
Наталія Завгородня, говорить, що працівники фонду, яких таким чином усунули від роботи, написали листи про порушення своїх прав до облради, військової адміністрації та заяву про злочин до поліції. Речниця обласної ради Лілія Наумова телефоном відповіла, що вони розбираються в ситуації.
Начальниця юридичного відділу обласної військової адміністрації Світлана Калайдова сказала: "Чи правомірно, чи не правомірно були видані ті чи інші накази потрібно виходити із того які були об’єктивні обставини. Чи дійсно, не було потреби у забезпеченні цих публічних закупівель, це одна обставина. Якщо була потреба у забезпеченні публічних закупівель, але роботодавець доручив виконання це іншим особам, то це зовсім інша справа. Щоб з’ясувати, що мало місце, необхідно звернутися до органу управління – Управління майном обласної ради".
Керівник комунального фонду Максим Лашутко на телефонні дзвінки не відповів, в офісі ми його не застали, як і нових працівників, яких він узяв на роботу. Але Суспільне готове надати можливість Максиму Лашутко висловити свою позицію.
На сайті фонду станом на 1 травня, єдине оголошення: про збір коштів на потреби бійців територіальної оборони Сум, щоб зупинити російські танки, які йдуть на Київ.
![простій простій](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/25x1.78/99cece57407c9edc.jpg)
Кошти в оголошенні фонд просить перераховувати громадській спільноті, в якій волонтерить Наталія Завгородня.
![простій простій](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/25x1.78/cd18fb6c87b01dca.jpg)
Читайте також
- Співпраця з окупантами на Сумщині. Меру Бурині, його заступнику та депутату повідомлено про підозру – Офіс Генпрокурора.
- Чоловіка з Роменського району обвинувачують у колабораціонізмі.
- У Сумах закликають до співпраці експертів, аби визначити, що потрібно дерусифікувати в місті.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram