Сумщина отримала додатково 26 млн грн на кисень з держбюджету – голова ОДА

Сумщина отримала додатково 26 млн грн на кисень з держбюджету – голова ОДА

Оновлено
Сумщина отримала додатково 26 млн грн на кисень з держбюджету – голова ОДА
. Фото: Суспільне Суми

Сумська область отримала 26 млн грн додаткових коштів з держбюджету на забезпечення кисневим постачанням лікарень. Про це під час брифінгу розповів очільник Сумської обласної ОДА Дмитро Живицький, передає кореспондентка Суспільного, яка нині на брифінгу.

На ці кошти планують закупити ємності, кріоциліндри, кисневі генератори тощо. За словами голови ОДА, зараз вісім тонн кисню йде до сумських лікарень із м. Черкаси.

"У нас готується додаткова лікарня, яка в народі називається ЛСУ. Ми звернулися до благодійного фонду, до підприємців Сум і інвестори цих підприємств прийняли рішення щодо виділення коштів. Вони самостійно виготовляють проєкти, самостійно будуть оплачувати роботу повністю зі встановлення системи централізованого кисне постачання в цій лікарні. Коли це зроблять, в місті Суми буде розгорнуто понад 50 додаткових ліжок з централізованим кисневим постачанням. Ми звернулися до бізнесу не тому що в нас немає грошей, а тому що це буде дуже швидко, не має бюрократичних процедур", – розповів Живицький.

Також на своїй сторінці у Фейсбук облагодійниця Леся Литвинова пише, що готова передати Сумщині 50 кисневих апаратів. Для цього потрібен місцевий благодійний фонд, який візьме на себе відповідальність за ці апарати, співпрацюватиме зі швидкою, а потім поверне апарати назад.

Виконавча директорка фонду "Свої", якому належать кисневі апарти Ірина Кошкіна, вона розповіла Суспільному, що дізналися про критичну ситуацію з концентраторами й місцями для госпіталізації, тому й пропонують свою допомогу.

"Пацієнтів в Сумах швидка не госпіталізує. У нас в Харкові є домовленість між нами, міським управлінням екстреної медичної допомоги й волонтерами з міста Харкова, що ми на місто передаємо кисневі концентратори, які швидка залишає тим пацієнтам, які її викликали і яких вона не змогла госпіталізувати. Так формується черга пацієнтів на госпіталізацію, які вдома перебувають з кисневим концентратором, а не просто задихаються мовчки по своїх квартирах", – розповіла Кошкіна.

Каже, що пропонують Сумам таку ж можливість, якщо екстрена медична допомога Сумської області готова до кооперації з фондом, з якоюсь благодійно чи громадською організацією в області. У такому випадку 50 концентраторів передадуть та розподілять між бригадами екстреної допомоги. Однак знайти благодійний фонд, який опікуватиметься концентраторами на Сумщині, треба якомога швидше.

"У нас 200 ще вільних концентраторів, 50 ми готові виділити на Сумську область. Але завтра-післязавтра вони просто закінчаться й ми вже не зможемо це реалізувати", – додала Кошкіна.

За словами Ірини Кошкіної, потрібна також згода керівників екстреної медичної допомоги, до них вже звернулися і наразі чекають відповіді.

Що відомо

На початок