Експрацівники машинобудівного заводу у Сумах перекривали дорогу по вулиці Горького

Експрацівники машинобудівного заводу у Сумах перекривали дорогу по вулиці Горького

Експрацівники машинобудівного заводу у Сумах перекривали дорогу по вулиці Горького
. Суспільне Суми

Колишні працівники Сумського машинобудівного науково-виробничого об'єднання вдень 11 лютого перекривали рух на вулиці Горького. Мітингувальники вкотре акцією протесту вимагали повернення їм боргів.

Мітинг біля центральної прохідної заводу розпочався опівдні. Сюди прийшли колишні працівники підприємства та їхні родичі.

"Ми працювали, нам не заплатили, і тепер ось стою за свої гроші. Гроші потрібні і на лікування, і на комунальні. Не віддають ці нещасні 30 тисяч", - говорить одна з мітингувальниць Ніна Манджай.

"Повинні віддати 97 тис. грн. Глухо, ніхто, нікому нічого не віддає. Жити за що? ", - запитує Костянтин Кучерявенко.

За півгодини до людей ніхто не вийшов. Через це частина мітингувальників перекрила вулицю Горького.

Експрацівники машинобудівного перекривали в обох напрямках дорогу по вулиці Горького
Суспільне Суми

Ходили пішохідними переходами близько 20-ти хвилин. Маршрутки та приватні автівки об’їжджали ділянку вулицею Леваневського. Тролейбуси зупинились.

"Я подзвонила диспетчеру і сказала, щоб розвертали тролейбуси іншим маршрутом, людей довелося висадити", - розповіла водійка Тетяна Корченко.

"Я розумію з однієї сторони, що це вони висловлюють своє недовольство. Вони роблять все так, щоб це стосувалось кожного таких пересічних, як я громадян. Я не можу потрапити до себе додому", - говорить водій Роман.

"Приблизно на хвилин 20 колишні працівники СМНВО перекрили рух по вулиці Горького на перехресті з вулицею Металургів. Було приблизно 50 людей. У цей час рух був ускладнений", – повідомив Суспільному речник патрульної поліції Сум Олег Сологуб.

Експрацівники машинобудівного у Сумах перекривали в обох напрямках дорогу по вулиці Горького
Суспільне Суми

Як сказав представник поліції діалогу Руслан Рідченко, у мітингу взяли участь 70 людей. Адвокат, який представляє інтереси цих людей – Дмитро Супрун – сказав, що їх зібралось до сотні.

"Будемо звертатися до президента, в Генпрокуратуру, міністра юстиції. Якщо не буде так, то будемо звертатися у Європейський суд", - сказала мітингувальниця Рима Чащина.

Близько пів години там не курсували комунальні автобуси та тролейбуси. О 13.20 рух транспорту відновився, повідомили на своїй сторінці у Фейсбук КП "Електроавтотранс".

Станом на 1 лютого 2021 року, за інформацією начальника міського управління з питань праці Анатолія Занченка, загальна заборгованість Сумського науково-виробничого об’єднання перед працівниками - понад 235 млн грн.

За тиждень, сказала речниця підприємства Світлана Шовкопляс, вони мають надати міській раді план погашення заборгованості та провести опис обладнання для продажу, аби погасити частину боргів.

Також 11 лютого голова Сумської облдержадміністрації зустрічався з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Узбекистан в Україні Алішером Курмановим. За словами радниці очільника області Галини Кожедубової, під час зустрічі говорили про промисловий потенціал регіону, в тому числі йшлося і про науково-виробне об’єднання. Речниця підприємства Світлана Шовкопляс повідомила, що на 16.00 була запланована зустріч Алішера Курманова з керівництвом заводу. Близько 18.00 вона ще тривала. Світлана Шовкопляс назвала її "ознайомчим візитом". Також додала, що у 2020 році підприємство виконало чотири проєкти для Узбекистану – виготовляли обладнання для модернізації газотранспортної системи. Грошима за виконані замовлення підприємство планує розраховуватись з нинішніми працівниками підприємства.

Що відомо

  • Останній мітинг був у вівторок 9-го лютого. Тоді протестувальники зібралися під управлінням юстиції. Там до них ніхто не вийшов. Від юстиції мітингувальники пішли до центру виконання рішень. Прямуючи до центру, люди перекрили дорогу на вулиці Олександра Аніщенка.
  • На початок 2021 року Сумське НВО є найбільшим боржником з зарплати в Україні. За останні пів року колишні працівники п'ять разів виходили на протести з вимогою повернути їм гроші.
На початок