Збірна України завершила виступи на чемпіонаті світу з фехтування серед кадетів та юніорів, що тривав в китайському Усі.
На чемпіонаті світу в Китаї розігрувалися 24 комплекти нагород: по 12 серед юніорів та кадетів. Окрім особистої першості, медалісти також визначилися у командних змаганнях.
Перед заключним змагальним днем у доробку України було дві медалі: на рівні юніорів "бронзу" здобув Максим Перчук у шпазі, тоді як серед кадеток "срібло" у цьому ж виді зброї виборола Аліна Дмитрук.
В останній же день чемпіонату світу Україна виборола перше і єдине "золото" на турнірі. Команда українських шпажисток у складі Емілі Конрад, Аліни Дмитрук, Анни Максименко та Валерії Білоус-Гріджак перемогла у фіналі представниць Китаю.
Таким чином, Україна закінчила чемпіонат світу з результатом у три медалі. Завдяки цьому "синьо-жовті" потрапили на п'яте місце у підсумковому заліку змагань. Переможцями медального заліку ЧС серед кадетів та юніорів стали Сполучені Штати, які вибороли 13 нагород, вісім з яких — золоті.
Медальний залік ЧС-2025 серед юніорів і кадетів (топ-5)
- Сполучені Штати — 8 "золото" + 1 "срібло" + 4 "бронза" = 13 медалей
- Італія — 3+4+3 = 10
- Єгипет — 2+0+0 = 2
- Канада — 1+1+2 = 4
- Україна — 1+1+1 = 3
Що означає результат України на ЧС-2025?
- П'яте місце України у медальному заліку — найкращий результат за 12 років на чемпіонаті світу серед юніорів і кадетів. У 2013 році українці закінчили змагання на четвертій позиції.
- Анна Максименко вдруге поспіль закінчує чемпіонат світу серед кадетів та юніорів з "золотом". У 2024 році вона стала чемпіонкою в особистій першості з фехтування на шпагах.
- Україна вшосте в історії здобула "золото" чемпіонату світу з фехтування серед юніорів та кадетів у командній першості. Востаннє українці перемагали на цьому рівні ще у 2010 році — у шаблі складом Ольги Харлан, Аліни Комащук, Олени Кравацької та Олени Вороніної.