Як старший тренер жіночої збірної України з біатлону пояснює це рішення — ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт.
Збірна України з біатлону завершила сезон 2024/25 на рівні Кубка світу. Наразі біатлоністки проводять заключні старти: частина — на Всесвітніх іграх військовослужбовців, інша — на чемпіонаті України.
За підсумками сезону Кубка світу Україна зберегла за собою квоту у п'ять спортсменок. Таке ж представництво українки матимуть і на Олімпійських іграх-2026 (зможуть виставити чотирьох спортсменок на особисті старти).
На наступний, олімпійський сезон збірна України готуватиметься обмеженим складом. Президент Федерації біатлону України Іван Крулько розповідав в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт, що тренери чоловічої та жіночої команд складуть "не розширений, а менший склад" спортсменів — з метою кращої їхньої підготовки до Олімпіади.
Микола Зоц, старший тренер жіночої збірної України з біатлону, пояснив принцип, за яким відбуватиметься підготовка до олімпійського сезону. В ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт наставник анонсував поділ загальної команди на дві окремі — А та Б, кожна з яких мала б свого тренера.
"Ми прийшли до цього за два роки. Раніше — треба було бачити, бо результат у протоколі не завжди говорить про потенціал спортсменки, а коли їх ведеш у тренувальному процесі, то більше їх бачиш та відчуваєш. А зараз ми відчуваємо, що треба більше уваги приділяти до кожного персонально [з команди «А»], тому треба, щоб було менше людей. Хто буде займатися командою «Б»? Поки що у процесі вирішення".
До команди А, яку й готуватимуть до гонок Кубка світу та Олімпіади, увійдуть сім біатлоністок. Зоц не назвав прізвища спортсменок, які туди потраплять, але наголосив: по ходу зборів обидві ці команди можуть перетинатися.
"Два роки проводили підготовку «А» і «Б» команди, 12 біатлоністок разом їздили. Будемо відокремлюватися: сім — команда «А» і п'ять — команда «Б». Планую, що вони будуть як дві команди під керівництвом головного тренера, але тренери працюватимуть у цих командах. Плануватимемо так, щоб були окремі збори, але вони перетиналися. Щоб можна було зробити тестове тренування — це буде і для команди «Б» краще, і ми бачитимемо, що можна звідти брати спортсменок [у команду «А»], — додав Зоц.
Микола Зоц завершив другий рік роботи з жіночою збірною України з біатлону. Загалом у сезоні 2024/25 під його керівництвом участь у гонках Кубка світу з біатлону взяли дев'ять біатлоністок. Лише дві з них — Юлія Джима та Христина Дмитренко — провели старти виключно на цьому рівні.
Жіноча збірна України з біатлону у сезоні 2024/25: хто виступав на яких стартах?
Лише Кубок світу
- Юлія Джима: 31 старт, два потрапляння у топ-6 особистих гонок (спринт в Ансі та коротка індивідуальна гонка на ЧС).
- Христина Дмитренко: 30 стартів, найкращий результат в особистих гонках — 11-те місце на чемпіонаті світу в індивідуальній гонці.
І Кубок світу, і Кубок IBU
- Ірина Петренко: 9 стартів на Кубку світу, найкращий результат — 44-те місце у гонці переслідування (Антгольц); 4 гонки на рівні Кубка IBU, топрезультат — 15-те місце у масстарті 60 (Обертілліах)
- Анна Кривонос: 7 стартів на Кубку світу, найкращий результат — 49-те місце у короткій індивідуальній гонці (Контіолахті); 8 гонок на Кубку IBU, топрезультат — 16-те місце у масстарті 60 (Отепяя).
- Дарина Чалик: 4 старти на Кубку світу, найкращий результат — 56-те місце у спринті (Обергоф); 9 гонок на Кубку IBU, топрезультат — 9-те місце в спринті (Обертілліах); 4 гонки на Універсіаді (три медалі).
- Анастасія Меркушина: 5 стартів на Кубку світу, найкращий результат — 44-те місце в індивідуальній гонці на ЧС-2025; 14 стартів на Кубку IBU, топрезультат — "бронза" короткої індивідуаьної гонки (Брезно-Осрблі), загалом здобула дві медалі на Кубку IBU.
- Лілія Стеблина: 1 гонка на Кубку світу — 77-ме місце у спринті (Ансі); 11 гонок Кубка IBU (топрезультат — 24-те місце в спринті, Отепяя), чотири гонки Універсіади-2025 (10-те місце у короткій індивідуальній гонці).
І Кубок світу, і юніорські старти
- Олена Городна: 22 старти на Кубку світу, найкращий результат в особистих гонках — 13-те місце у короткій індивідуальній гонці (Поклюка); п'ять гонок на юніорському ЧС, найкращий результат — 4-те місце у спринті.
- Олександра Меркушина: 11 стартів на Кубку світу, найкращий результат в особистих гонках — 33-тє місце у короткій індивідуальній гонці (Контіолахті); чотири гонки Універсіади в Турині (дві медалі), п'ять стартів юніорського ЧС ("бронза" у масстарті 60).