CAS заборонив Володимиру Путіну відвідувати міжнародні спортивні змагання упродовж двох років

CAS заборонив Володимиру Путіну відвідувати міжнародні спортивні змагання упродовж двох років

CAS заборонив Володимиру Путіну відвідувати міжнародні спортивні змагання упродовж двох років
АР

Заборона розповсюджуватиметься на всі змагання світового масштабу.

Спортивний арбітражний суд Лозанни (CAS) заборонив президенту Росії відвідувати чемпіонати світу та Олімпійські ігри під час дії дискваліфікацїі на російський спорт, тобто на два роки. Про це йдеться у заяві CAS.

Це - частина покарання для Росії за зміни в базі даних Московської антидопінгової лабораторії.

Читайте також: Росія дискваліфікована від міжнародних змагань на 2 роки. Остаточне рішення CAS

Хто не зможе відвідувати міжнародні змагання

У рішенні CAS йдеться про те, що заборона на відвідування великих турнірів поширюється на весь уряд Росії та тих країн, які підпадають під цю заборону: міністрів і їх заступників, прем'єр-міністра і його заступників, депутатів парламентів, а також президента.

Також відвідування турнірів заборонено для глав і заступників державних організацій, всієї адміністрації президента і співробітників Слідчого комітету Росії.

Про які змагання йдеться

  • Олімпійська та Паралімпійські ігри (літні та зимові)
  • Чемпіонати світу: спортивний арбітраж під цим визначенням має на увазі будь-яку подію або серію подій, що визначають чемпіона світу в будь-якому виді спорту чи дисципліни. Але це не розповсюджується на кваліфікаційні змагання при відборі до чемпіонатів світу.

В яких випадках можуть бути винятки

  • Якщо будького з вищезазначених особисто запросить президент або прем'єр-міністр країни, в якій буде проходити турнір;
  • Якщо представник уряду Росії є членом Міжнародного олімпійського комітету (МОК) або Міжнародного паралімпійського комітету (МПК).
  • Якщо цей представник сам є спортсменом-учасником турніру, або одним з членів команди (наприклад, тренером).

Що відомо

  • Спортивний арбітражний суд (CAS) підтримав рішення WADA відсторонити Росію від усіх міжнародних змагань, але скоротив термін до 2 років. Термін дискваліфікації починає діяти з дати рішення - 17 грудня 2020 року. Тобто Росія дискваліфікована до 16 грудня 2022 року.
  • Росія не зможе брати участі в перенесеній на 2021-й рік Літній Олімпіаді-2020 у Токіо і Зимових Олімпійських іграх-2022 у Пекіні. Окрім цього, Росія не зможе брати участі в чемпіонаті світу-2022 з футболу в Катарі та інших чемпіонатах світу.
  • Раніше Міжнародний олімпійський комітет (МОК) відсторонив керівництво національного олімпійського комітету Білорусі, очолюваного Олександром Лукашенко, від всіх заходів, що проводяться під егідою організації.
На початок