"Решетилівка" завершила виступи у Кубку виклику поразкою в Бельгії, після чого повернулася до України, недорахувавшись кількох гравців.
"Решетилівка" — дебютант від України у єврокубкових турнірах. Після перемоги у протистоянні з фарерським "Клаксвіком" вже у наступному раунді представник Полтавщини припинив виступи — двічі програв "Менену" (0:3 у кожному з поєдинків).
Матчі проти "Менена" українська команда провела впродовж двох днів у Бельгії — 12-13 листопада. Після їхнього завершення, як повідомили у "Решетилівці", до України не прибули центральний блокуючий Андрій Оробко та догравальник Дмитро Шаврак.
Чому волейболісти не повернулися до України після матчів у Кубку виклику?
Причину неповернення до України волейболісти пояснили мобілізацією одного з ключових гравців команди. За інформацією Sport.ua, йдеться про зв’язуючого Миколу Куранова, який пропустив ігри "Решетилівки" проти "Клаксвіка", й був затриманий на кордоні працівниками ТЦК, коли команда вже вирушала на матч проти "Менена".
"Коли ми хотіли перетнути кордон, одного з наших партнерів по команді зняли з автобуса, — повідомив Оробко, один з двох волейболістів "Решетилівки", що не повернулися до України. — Його просто відправили на навчання. А наш клуб нічого не зробив. Ми були шоковані".
Вже після перетину кордону розташування команди залишив ще один з ключових гравців — за інформацією Sport.ua, йдеться про блокуючого Руслана Осипенка.
"Пізніше в Польщі на зупинці до нас не повернувся ще один ключовий гравець, і ми зрозуміли, що нормального тренувального процесу та високих досягнень в чемпіонаті та єврокубках не буде, а у клубу будуть проблеми з виїздом і, можливо, ще більш серйозні. Та все ж ми вирішили зіграти єврокубковий матч", — розповів Оробко у коментарі Tribuna.com.
Після протистояння з "Мененом", як стверджує Оробко, керівництво "Решетилівки" відібрало закордонні паспорти у нього з Шавраком. У відповідь на це волейболісти звернулися до поліції Бельгії та заявили про викрадення документів.
Як відреагували в Україні на неповернення волейболістів в Україну?
На офіційній сторінці "Решетилівки" в Instagram з'явилася заява директора клубу Сергія Котьмана щодо ситуації з неповерненням волейболістів. У клубі переклали відповідальність за самих гравців, а також наголосили, що звертатимуться до суду у разі, якщо вони підпишуть контракти з іншими командами.
При цьому у "Решетилівці" офіційно підтвердили факт неповернення двох волейболістів команди — Шаврака та Оробка. Прізвища Осипенка серед тих, що не повернулися в Україну, в клубі не згадували.
"Наш клуб діє в межах законодавства. Питання військового обліку, перетину кордону та спортивної дисципліни представників команди – на особливому контролі. Те, що Дмитро Шаврак та Андрій Оробко самовільно покинули спортивний табір і відмовилися повертатися в Україну, тому що вони злякалися – це їх рішення, за яке вони, переконаний, мають понести відповідальність.
ВК “Решетилівка” має з хлопцями чинні довгострокові контракти. Тому якщо вони захочуть з порушенням договору представляти якийсь європейський клуб, ми з Федерацією волейболу будемо розвʼязувати це питання в правовому полі", — сказав Котьман.
А ось президент Федерації волейболу України Михайло Мельник наголосив, що ситуація з неповерненням гравців "Решетилівки" може взагалі вплинути на можливість виїзду за кордон командами.
"Нас попереджали — ще один-два таких виїзди, й нам перекриють їх взагалі. А це проблематично, бо в нас судді також часто виїжджають, не лише гравці та тренери. Звичайно, це неприємна ситуація, але що ми можемо зробити як федерація? Не випускати їх? Це теж не вихід, бо втратимо рейтинг. З іншого боку наша федерація точно не буде підписувати трансфер цих гравців, якщо вони захочуть перейти в інший клуб. Окрім Оробка, в нього польське спортивне громадянство", — сказав Мельник у коментарі Tribuna.com.
Випадок з Шавраком та Оробком — не перший в українському спорті за останній час. На початку листопада головний тренер "Сокола" Олег Шафаренко повідомив Суспільне Спорт про неповернення до України двох гравців "Сокола" — Романа Благого та Володимира Алексюка.