Ексклюзивне інтерв'ю лідера збірної України для Суспільне Спорт.
Новий сезон Кубка світу зі скелетону за лічені дні розпочнеться в корейському Пхьончхані: вже на суботу, 16 листопада, заплановані перші старти серед чоловіків.
Україну вже зі старту сезону в провідній серії представлятимуть два скелетоністи: 17-річний Ярослав Лавренюк, що дебютував на Кубку світу в грудні минулого року, та лідер національної збірної Владислав Гераскевич.
Суспільне Спорт — офіційний транслятор Кубка світу зі скелетону в Україні. Дивіться етапи сезону 2024/25 наживо на сайті та телеканалі Суспільне Спорт.
25-річному Гераскевичу трек у Пхьончхані вже знайомий: у Республіці Корея 2018 року він став першим скелетоністом, що представляв Україну на зимовій Олімпіаді, посівши тоді підсумкове 12-те місце.
Обидва скелетоністи "синьо-жовтих" лише напередодні також випробували трек на рівні офіційних змагань: на Кубку Азії в листопаді Гераскевич посів четверте і п'яте місця, а Лавренюк двічі замкнув топ-20.
В ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт перед стартом Кубка світу лідер національної команди наголосив: у новому сезоні прагнутиме здобути дебютні медалі серії після рекордного четвертого місця в останньому етапі сезону 2023/24.
- Про настрій перед першим етапом Кубка світу:
"Кожен сезон відчувається інакше, і цей — не виняток. Мандраж нікуди не йде — без нього також не можна, бо в нас небезпечний вид спорту, і почуття небезпеки в нас завжди присутнє.
Але настій непоганий, ми налаштовані рішуче. Підготовка пройшла дуже непогано. Очікуємо на непогані змагання і готуємося показати хороший результат".
- Які цілі ставить на новий сезон:
"Прогресувати, покращуватися та крокувати далі. Прийшов час здобувати медалі на Кубку світу — це наша ціль у [новому] сезоні. Також мета — це зберегти другу квоту на Кубок світу, аби це зробив Ярослав Лавренюк, щоб ми боролися за дві олімпійські ліцензії".
"У нас такий вид спорту, що ми маємо постійно працювати над [екіпіруванням, ковзанами та покращенням стартового розгону]. Якщо зупинимося, нас дуже швидко обженуть.
Це цілі дорослої команди, але також дуже важлива частина — розвиток дитячої команди. У них вже також скоро розпочнуться змагання, Кубок Європи в німецькому Вінтербергу. Ми їх онлайн підтримуємо. Розвиток і ще раз розвиток".
- Про трек у Пхьончхані:
"Дуже люблю цей трек. З ним пов'язані дуже яскраві спогади — Олімпійські ігри. Тут також був Кубок світу за сезон до Олімпіади, в якому ми, на жаль, не брали участь, бо не мали на той момент ліцензії. Він повертається після дуже довгої перерви".
"Трек дуже подобається, в нього цікава конфігурація: він не легкий, є багато складних ділянок, які потребують високої майстерності пілотування, — вони мені до вподоби. Кубок Азії також пройшов для нас успішно, але все ж багато команд не показали свій максимум".
"Кубок світу буде дуже запеклим. Але, звичайно, ми також найшвидші і будемо боротися за медалі. У цьому сезоні ціль зрозуміла".
- Про відновлення після травми спини:
"Був доволі важкий минулий сезон, особливо травма спини, що спіткала посеред сезону і приносила багато проблем. Через неї пропускали етап в Альтенбергу, не показали ті результати, на які розраховували. І під кінець сезону навіть те четверте місце в Лейк-Плесіді не було максимумом, тому що все ж ми не добігали до старту, на який очікували".
"Але міжсезонна підготовка була дуже вдала. Цю проблему зі спиною вдалося вирішити, і ми вже можемо вже «проспойлерити»: старт стає кращим, і вже деякі особисті рекорди на стартових естакадах були покращені. Очікуємо, що ця тенденція буде зберігатися".
"Також зараз нас консультує дуже видатний тренер з України з легкої атлетики — Микола Кушнір. Тому ми налаштовані дуже рішуче і бачимо, що рухаємося в правильному напрямку".
- Про особливості підготовки до нового сезону:
"Почав влітку використовувати гоночні симулятори. Так, це не зовсім те, що у нас [у скелетоні], але моя ідея полягає в тому, що це непогано для зору — очі звикають до швидкої реакції — і настрою на заїзд. Коли їдеш у гоночному симуляторі, треба налаштовуватися та правильно проходити повороти — це де в чому схоже з тими здібностями, що ми використовуємо в скелетоні".
- Як оцінює шанси України на дві ліцензії Олімпіади-2026:
"У нас рейтингова система: можуть потрапити на Олімпіаду лише шість команд, що представлені двома спортсменами, і дві — з трьома. Власне, буває, що багато великих і сильних збірних, які ми бачимо на Кубку світу, перейдуть в категорію з двома спортсменами".
"Наші суперники за цей відбір — Республіка Корея, які дуже високо закінчили сезон у рейтингу, Італія, Швейцарія, Латвія, що зараз не представлена на Кубку світу, але має дуже сильні традиції. Ярослав з ними змагався на юнацьких Олімпійських іграх — це дуже сильна команда. Також це США, яка вже дуже довгий час на Кубку світу, та Ізраїль. Вважаємо, відбір буде дуже запеклим — команди дуже сильні".
"На даний момент — за минулорічним рейтингом — ми ще удвох [з Лавренюком] не проходимо на Олімпійські ігри. Тож ставимо цілі Ярославу: йому потрібно прогресувати й робити це доволі швидко. Але я також бачу, що він додає, дорослішає, і це дуже видно. Він створює дуже сильну конкуренцію і мені, і всім присутнім на Кубку світу, тому ми на правильному шляху і будемо боротися за цю другу ліцензію. Вважаю, маємо всі шанси її здобути та вперше бути представленими удвох на Олімпіаді".