Перейти до основного змісту
FIS запровадила обов'язкові жилети безпеки для гірськолижників у двох найшвидших дисциплінах: як вони працюють

FIS запровадила обов'язкові жилети безпеки для гірськолижників у двох найшвидших дисциплінах: як вони працюють

Алексіс Пентюро перед падінням на етапі супергігантського слалому в швейцарському Венгені.
Француз Алексіс Пентюро перед падінням на етапі супергігантського слалому в швейцарському Венгені. AP/Shin Tanaka

Міжнародна федерація лижного спорту (FIS) від сезону 2024/25 запровадила обов'язкові жилети безпеки для гірськолижних спортсменів, повідомляє сайт організації за підсумками онлайн-засідання FIS.

Нововведення стосуються змагань у таких дисциплінах, як супергігантський слалом і швидкісний спуск, в яких швидкість руху лижників перевищує 100 кілометрів на годину.

Останніми сезонами у швидкісному спуску великих падінь зазнавали призери чемпіонатів світу та Олімпійських ігор, як-от Мікейла Шиффрін та Александер Кільде. У випадку з американкою падіння в Кортіні-д'Ампеццо призвело до ушкодження колінної зв'язки й шести тижнів поза стартами, інцидент із Кільде ж призвів до травми плеча, м'язів та забоїв.

Наприкінці жовтня також стало відомо про загибель 19-річної гірськолижниці Матільде Лоренці. За інформацією La Gazzetta dello Sport, спортсменка втратила контроль над лижами і зазнала важкого зіткнення з крижаним покриттям траси в Італії.

З нового сезону гірськолижники муситимуть змагатися у захисних жилетах, що працюють за принципом подушки безпеки — розкриваючись під час контакту та запобігаючи важким зіткненням спортсменів.

"Для FIS безпека спортсменів стоїть на першому місці, це не обговорюється, — пояснив генеральний секретар організації Мішель Віон. — Впровадження жилетів — частина ширшого підходу, який налічує багато факторів, що мінізують ризик серйозних травм. [...] Ми запровадимо будь-які заходи, які гарантовано допоможуть захистити здоров'я атлетів".

FIS запровадила обов'язкові жилети безпеки для гірськолижників у швидкісних дисциплінах
Жилет безпеки в німецького гірськолижника Томаса Дрессена, 2021 рік. Getty Images/Michael Kappeler/picture alliance

У міжнародній федерації додають: виключення з правила може бути надано національними федераціями лижного спорту, якщо жилет не підходить спортсменам — наприклад, небезпечним чином обмежує їхні рухи.

Із захисним жилетом, зокрема, вже змагається чинний володар Великого кришталевого глобуса Кубка світу серед чоловіків, швейцарець Марко Одерматт.

"Дівчина запитала мене, чи я використовую [жилет безпеки]. Коли я сказав, що ні, вона спитала, чому. Це змусило мене задуматися. І я дійшов висновку, що він може дуже мені допомогти", — цитувало олімпійського чемпіона в гігантському слаломі видання Blick.

Новий сезон на рівні Кубка світу офіційно стартував наприкінці жовтня в австрійському Зельдені: етапи гігантського слалому серед жінок та чоловіків виграли італійка Федеріка Бріньйоне та норвежець Александер Ольсен відповідно. Перші старти сезону зі швидкісного спуску заплановані на початок грудня в Бівер-Кріку, США.

Топ дня

Вибір редакції

На початок