Перейти до основного змісту
Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
IBU змінив порядок старту спринтів та індивідуальних гонок на Кубку світу з біатлону: як це працюватиме

IBU змінив порядок старту спринтів та індивідуальних гонок на Кубку світу з біатлону: як це працюватиме

Йоганнес Бьо, володар Великого кришталевого глобуса з біатлону сезону 2023/24.
Лідери загального заліку (на фото — Йоганнес Бьо) стартуватимуть ближче до кінця перегонів. Фото: Getty Images

Міжнародний союз біатлоністів (IBU) змінив порядок визначення стартових номерів у своїх змаганнях від сезону 2024/25, йдеться на офіційному сайті організації.

Нові правила стосуватимуться спринтів та індивідуальних гонок у межах Кубка світу та чемпіонату світу, де наразі провідні біатлоністи отримують можливість починати перегони із першої стартової групи.

В організації пояснили, що старт провідних біатлоністів у першій групі призводить до втрати зацікавленості глядачів у перегляді гонок до кінця — спортсмени в останніх групах рідко втручаються в боротьбу за топпозиції.

У чому полягають зміни до правил старту?

З нового сезону братиметься до уваги розподіл біатлоністів на три "кольорові" групи: "червону", "синю" та "зелену", а також решту учасників, несіяних.

"Кольорові" групи формуватимуться наступним чином:

  • "Червона": 1-15 місця в загальному заліку Кубка світу;
  • "Синя": 16-30 місця в загальному заліку Кубка світу;
  • "Зелена": біалоністи, що мають понад 80 (чоловіки) та 90 (жінки) очок у загальному заліку Кубка світу.

З урахуванням розподілу на групи, біатлоністи стартуватимуть у спринтах та "індивідуалках" наступним чином:

  • Під стартовими номерами від першого до 15-го перегони розпочинатимуть несіяні біатлоністи — ті, хто не мають достатньо залікових очок або високого місця в рейтингу.
  • Під 16-м стартовим номером і надалі на дистанцію розпочнуть вибігати біатлоністи "синьої" групи — вони чергуватимуться по одному з несіяними атлетами.
  • Коли всі біатлоністи "синьої" групи розпочнуть гонку, з несіяними чергуватимуться вже біатлоністи "червоної" групи, яка складатиметься з лідерів загального заліку Кубка світу (топ-15).
  • Насамкінець у перегонах стартуватимуть біатлоністи "зеленої" групи. Якщо на той час у стартовому переліку не залишиться несіяних, представники "зеленої" групи продовжать чергуватися з "червоною", допоки всі біатлоністи у заявці не розпочнуть змагання.

Як і раніше, на Кубку світу старт спринтів та індивідуальних гонок відбуватиметься у складі чотирьох стартових груп. Які з несіяних біатлоністів потраплятимуть до якої з першої-третьої груп, визначатимуть тренерські штаби збірних.

Підсумовуючи, стартовий порядок спринтів та індивідуальних гонок матиме наступний вигляд:

  • 1-ша стартова група: несіяні біатлоністи;
  • 2-га стартова група: біатлоністи "синьої" групи чергуються з несіяними учасниками;
  • 3-тя стартова група: біатлоністи "червоної" групи чергуються з несіяними учасниками;
  • 4-та стартова група: стартують біатлоністи "зеленої" групи, за потреби — чергуються з учасниками "червоної" групи/несіяними біатлоністами.

Таким чином, спортсмени на чолі загального заліку Кубка світу розпочинатимуть зазначені перегони ближче до кінця змагань, що дозволить відтягнути інтригу щодо визначення призерів.

Новий сезон Кубка світу стартує 30 листопада з етапу в фінському Контіолахті. Всього на прийдешній сезон 2024/25 заплановані дев'ять етапів Кубка світу, а також чемпіонат світу в швейцарському Ленцергайде (12-23 лютого 2025).

Топ дня

Вибір редакції

На початок