Olympic games paris 2024
Літні Паралімпійські Ігри у Парижі 2024

Літні Паралімпійські Ігри у Парижі 2024

"Класний і гідний результат". Українські шпажистки відстояли командне "срібло" на Паралімпійських іграх-2024

"Класний і гідний результат". Українські шпажистки відстояли командне "срібло" на Паралімпійських іграх-2024

Ексклюзивно
Олена-Федота Ісаєва, українська триразова призерка Паралімпіади-2024 з фехтування.
Олена Федота-Ісаєва завершила Паралімпіаду-2024 з трьома нагородами. REUTERS/Kacper Pempel

Ексклюзивні коментарі фехтувальниць для Суспільне Спорт.

Жіноча збірна українських шпажисток на кріслах колісних відстояла "срібло" Паралімпійських ігор — дісталася фіналу Парижа-2024, перш ніж поступитися Китаю в матчі за "золото" (35:45).

Нагороди в складі "синьо-жовтих" вибороли Євгенія Бреус, Олена Федота-Ісаєва, Наталія Морквич та паралімпійська дебютантка Надія Дьолог. Перші дві фехтувальниці також виступали в команді Токіо-2020 і сходили тоді на другу сходинку п'єдесталу пошани.

Виступ четвірки в суботу, 7 вересня, також завершив програму Ігор-2024 для України у фехтуванні. Збірна виборола у Франції три медалі — до всіх незмінно докладалася Федота-Ісаєва, бронзова призерка в особистих шаблі та шпазі.

Враженнями від заключних сутичок з китаянками та прогресу збірної шпажистки поділилися в ексклюзивних коментарях для Суспільне Спорт.

Як прокоментували виступ фехтувальниці України?

Євгенія Бреус: "Це був потужний виступ. Між [півфіналом та фіналом] у нас було п'ять годин перерви. Це важко — ми були сконцентровані, а тут пауза у п'ять годин. І ми мали після цього зібратися".

"Минулого разу розрив був набагато більший. Якби був ще один рік [приготувань] і нормально психологічна підготовка... Бо ти дивишся, що у тебе вдома відбувається. А в [суперниць] усе добре: вони сплять, їдять, щось інше роблять. Ні про що не думають, що там де відбувається, що там [в Україні] людей вбивають".

Надія Дьолог: "Сьогодні для мене особисто сталось диво, бо це моя перша медаль на Паралімпійських іграх. І ми спостерігали за силою духу українського народу. Бо це найпотужніша сила, і вона говорить про те, що разом можемо зробити дуже багато і навіть неможливе".

Наталія Морквич: "Згуртувалися максимально, хоча я взагалі на цьому виді зброї [не спеціалізуюсяМорквич та Дьолог спеціалізуються у фехтуванні на рапірах. До складу команди шпажисток українки потрапили на тлі відсутності іншої срібної призерки Токіо-2020 Наталії Мандрик.], Надія — теж. Але, мабуть, десь всі сили і вся Україна була з нами.

"Не знаю, як це відбулося, але кожна зробила максимум, на який здатна, і ми здобули неймовірний результат. Ми дуже щасливі".

"Ми незламні, за будь-яких обставин, новин, які відбувалися цими днями. Це останній день змагань, він завжди дуже важкий, і багато хто з нас в особистих змаганнях не зміг здобути медаль. І після цього зібралися, налаштувалися і показали реально дуже класний і гідний результат.

Добре, що не маємо «бронзу», бо дівчата на попередній Паралімпіаді здобули «срібло» — ми його відстояли. Сподіваємося, що далі буде щось більше, а ми колись переламаємо цей Китай і у нас буде золота медаль".

Фехтування
Наталія Морквич (ліворуч) у фіналі Паралімпіади-2024. REUTERS/Christian Hartmann

Олена Федота-Ісаєва: "Китай — дуже потужний суперник, і ми крок за кроком наближаємося, наші рахунки [уколів] з цією командою зростають. А головне — відчули наш потенціал, і я бачу, що з'явилася віра в те, що ми зможемо в них перемогти і здобути таке довгоочікуване «золото».

Бачимо в їхніх очах страх. Гадаю, що той день, [коли ми їх переможемо], не за горами. За такої психологічної напруги, коли ми читаємо новини і сльози на очах, дуже важко виходити та відкидати все, абстрагуватися та показувати результат. Але розуміємо, що робимо це, щоб прославляти нашу країну. Дуже хотілося почути гімн, але ми зробимо все, і гімн лунатиме в усіх кутках нашої країни".

На початок