Olympic games paris 2024
Літні Паралімпійські Ігри у Парижі 2024

Літні Паралімпійські Ігри у Парижі 2024

"На один-два уколи були слабшими". Збірна шпажистів України виступила в чоловічій команді Паралімпіади-2024: результат

"На один-два уколи були слабшими". Збірна шпажистів України виступила в чоловічій команді Паралімпіади-2024: результат

Ексклюзивно
Паралімпіада-2024: Польща — Україна в 1/4 фіналу командного турніру шпажистів.
Польща — Україна у чвертьфіналі командного турніру Паралімпіади-2024. Getty Images/Elsa

Ексклюзивні коментарі фехтувальників для Суспільне Спорт.

Українські фехтувальники завершили виступи в чоловічих змаганнях літніх Паралімпійських ігор-2024. У суботу, 7 вересня, команда шпажистів стартувала в груповому турнірі Парижа.

Змагалися "синьо-жовті" у складі Артема Манька, Олега Науменка та Андрія Демчука. Серед трьох фехтувальників найкращим особистим результатом у Парижі стало п'яте місце 25-річного Манька в турнірі шаблістів.

Стартувавши під третім номером посіву, Україна в першому командному матчі поступилася шостій збірній турніру Польщі — 34:45.

Як пройшов матч збірних Польщі та України?

  • Попереду після першої третини поєдинків були шпажисти України — 15:13. Манько та Демчук виграли власні сутички, натомість Науменко поступився дворазовому паралімпійському чемпіону Даріушу Пендеру.
  • Після поразок Науменка і Манька в четвертому і п'ятому боях попереду були вже поляки — 25:21. Своєю другою перемогою відставання до трьох уколів скоротив Демчук.
  • Заключна трійка поєдинків повністю залишилася за шпажистами Польщі. Пендер переміг Манька, а Міхал Дабровські з Міхалом Налеваєком — Науменка і Демчука відповідно. Фінальний рахунок — 34:45.

Україна залишається без медалей чоловічої командної шпаги за час виступів на літніх Паралімпійських іграх у фехтуванні на кріслах колісних. Польща ж у півфіналі розгромно поступилася Китаю (20:45) і боротиметься за "бронзу" в матчі з Великою Британією.

Враженнями від турніру, свого останнього на паризьких Іграх-2024, трійка українців поділилася в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт.

Як прокоментували виступ шпажисти збірної України?

Артем Манько: "Вважаю, ми намагалися робити все, як треба, у плані фраз, тактики і стратегії. Але, на мою особисту думку — може, не вся команда підтримає, — фехтуємо ми вже досить довго, накопичилася втома, і емоційно команда виснажена".

"Крім того, що це важливий старт, він є ще й емоційним. Разом з цим, постійно бачимо новини з дому, які так само виснажують емоційно, розбивають всередині. І це все наклалося одне на одне. Скажімо так, не вийшло. Може, моя команда у цій думці не підтримає, але я думаю так".

"Мабуть, з позитивними емоціями [їдемо з Парижа]. По-перше, це змагання найвищого ґатунку, на які ми насправді могли й не потрапити. Це доводить, що ми одна з найсильніших команд світу. Змішані емоції: наче й позитивні, що ми одна з найсильніших команд, але в особистих та командних [змаганнях] не змогли взяти медалі. Це дає про що подумати".

"Сподіваюся, в Лос-Анджелесі побачимо нову команду. Можливо, це будуть ті самі люди, але вони будуть інакше виглядати та фехтувати".
"На один-два уколи були слабшими". Збірна шпажистів України виступила в чоловічій команді Паралімпіади-2024: результат
Артем Манько на Паралімпіаді-2024. Getty Images/Steph Chambers

Андрій Демчук: "Якщо програли, то були слабші в цей конкретний момент. Польща розцінювалася як команда нашого рівня. Хтось у певних аспектах був на один-два уколи трішки слабший за суперника в цей момент, і ми, на жаль, програли.

Хоча ми досить оптимістично підходили до цього поєдинку і робили все, щоб у ньому перемогти. Максимально зібралися з силами та фізично. Зрозуміло, що це п'ятий день змагань, але ми готувалися дати бій. Але десь у кожному компоненті нам не поталанило; десь, можливо, були трішки слабшими".

"На жаль, завершення Паралімпійських ігор не найкраще, але треба буде після них сісти і зі спокійним настроєм проаналізувати все хороше, що тут відбулося, та зробити правильні висновки. Бо виглядає так, що були помилки в багатьох аспектах".

"Ми вірили і працювали заради кращого результату, але дві медалі Олени Федоти-Ісаєвої — це все одно досить непоганий результат для [збірної України з фехтування]".

Олег Науменко: "Намагалися витягнути максимум з того тренувального процесу, що був перед цим. На жаль, не показали гарний результат. Гадаю, що в нас ще є потенціал, [але] треба зробити аналіз, зрозуміти, що сталося, і виконати роботу над помилками".

"Париж і все пов'язане зі змаганнями — це, звісно, позитивні емоції. Радує те, що ми тут. А що стосується змагань — тут у мене негативні. Сподівався на краще, але вийшло як вийшло".

Що відомо про фехтувальників збірної України?

  • Артем Манько — 25-річний представник Черкащини, виступає в категорії А. Срібний призер Паралімпіади-2020 в індивідуальній шаблі. Триразовий чемпіон світу й чинний чемпіон Європи у двох командних дисциплінах.
  • Олег Науменко — 38-річний фехтувальник з Миколаївщини, виступає в категорії В. Бронзовий призер Ріо-2016 в особистій шпазі. Бронзовий призер ЧС-2019 та віцечемпіон Європи в командній шпазі 2022 року.
  • Андрій Демчук — 36-річний представник Львівщини, змагається в категорії А. Паралімпійський чемпіон 2016 року в особистій шаблі. Чотириразовий чемпіон світу з фехтування та чинний чемпіон Європи в двох командних дисциплінах.

Програму виступів у фехтуванні на кріслах колісних Україна закриватиме поєдинком за "золото" жіночого командного турніру шпажисток. О 21:00 за київським часом трійка Євгенії Бреус, Олени Федоти-Ісаєвої та Наталії Морквич фехтуватиме за першу сходинку п'єдесталу з Китаєм.

На початок