Перейти до основного змісту
Olympic games paris 2024
Літні Паралімпійські Ігри у Парижі 2024

Літні Паралімпійські Ігри у Парижі 2024

"Довго тримали у колрумі". Райський та Загребельний — про передумови виступу у фіналі 100-метрівки на Паралімпіаді-2024

"Довго тримали у колрумі". Райський та Загребельний — про передумови виступу у фіналі 100-метрівки на Паралімпіаді-2024

Ексклюзивно
Владислав Загребельний під час забігу на 100 метрів на Паралімпіаді-2024
Владислав Загребельний під час забігу на 100 метрів на Паралімпіаді-2024. Getty Images/Ulrik Pedersen

Ексклюзивний коментар спортсменів для Суспільне Спорт.

Автор коментаря: Андрій Сухецький.

Українські легкоатлети Владислав Загребельний та Микола Райський завершили свої виступи на Паралімпіаді-2024 у бігу на 100 метрів: спортсмени посіли сьоме та восьме місця у фіналі змагань класу Т37Спортсмени з ураженнями опорно-рухового апарату, що змагаються стоячи відповідно.

Для 32-річного Владислава Загребельного Паралімпіада у Парижі — третя у кар'єрі. До цього легкоатлет здобув "золото" Токіо-2020 у стрибках в довжину, а також брав участь у змаганнях в Ріо-де-Жанейро у 2016 році, коли посів дев'яте місце у бігу на 100 метрів — усе в класі Т37.

Його партнер за збірною, 17-річний Микола Райський, дебютував на Паралімпійських іграх. Старт на 100 метрів став для легкоатлета першим з трьох у Франції.

До фіналу 100-метрівки обидва спортсмени потрапили за результатами кваліфікаційних забігів. Так, Загребельний подолав півфінальні змагання з часом у 11.72 секунди й найкращим рекордом сезону, Райський — з особистим рекордом у 11.75 секунди.

У фінальному забігу обидва спортсмени погіршили свій час порівняно з кваліфікацією, посівши останні дві позиції.

Паралімпіада-2024. 100 метрів (чоловіки, клас T37) — фінал

  1. Рікардо Гомеш Де Мендонса (Бразилія) — 11.07 секунди
  2. Саптойого Пурномо (Індонезія) — 11.26
  3. Андрій Вдовін — 11.41

...

  • 7. Владислав Загребельний (Україна) — 11.84
  • 8. Микола Райський (Україна) — 11.94

В ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт з Парижа обидва легкоатлети поділились враженнями від виступу у столиці Франції. Зокрема, паралімпійці скаржились на організацію змагань, через яку легкоатлетів тривалий час тримали в колрумі перед фінальним забігом.

"Трішки не вдалося, бо, я вважаю, нас довгий час тримали у колрумі, — розповів про досвід на Паралімпіаді-2024 Владислав Загребельний. — За 40 хвилин [перед стартом] були там, весь час намагалися розігрітися, щось робили. Проте вже майже година пройшла, [коли нас випустили на доріжку]. Плюс такий великий старт, багато емоцій, вранці вийшов [у фінал], а на вечір ще не відновився. Але нічого, для спринту — це ще непогано навіть. Головне, що не травмувався".

"Чому так довго виходили на старт? Може і через погоду, але [найбільша проблема була] через те, що у колрумі довго стояли та чекали, поки пройдуть інші змагання", — додав йго партнер, Микола Райський.

Райський також зазначив, що не зміг на повну викластись у змаганнях на 100 метрів, натомість налаштовуватиметься на наступні дистанції у 200 та 400 метрів.

"Незадоволений стартом. Почав бігти, але чомусь не змусив себе завершити. Як оцінюю дебют? Враження чудові. Стільки людей ще ніколи не бачив", — сказав він.

На Загребельного ж попереду ще очікують змагання зі стрибків у довжину, дисципліни, у якій він завоював "золото" токійських Ігор. При цьому на змаганнях у Японії спортсмен зазнав ушкодження після спринтерського забігу, що, на думку атлета, повпливало на подальший результат.

"Чи приберіг себе до стрибків? Трохи є, бо у спринті буває, що можу щось травмувати під час бігу, як це було перед Токіо. Але все одно я задоволений [виступом у бігу], це добрий результат, як для неосновної дисципліни", — зазначив Владислав.

"Виступ у стрибках у довжину? Вони будуть 3 вересня, вечірня програма. Налаштований серйозно, зараз трішки відновлюся, відпочину, масажі, фізпроцедури. Є час добре підготуватися до самих стрибків", — поділився спортсмен.

Владислав Загребельний та Микола Райський: що відомо про спортсменів

  • Владислав Загребельний — 32-річний представник Дніпропетровщини у класі Т37.
  • Срібний призер парачемпіонату світу-2023 зі стрибків у довжину та двічі бронзовий призер світових першостей 2017 та 2019 років у цій дисципліні.
  • Бронзовий призер ЧС-2019 з бігу на 100 метрів.
  • Микола Райський — представник Закарпаття у класі Т37. На парачемпіонаті світу-2023 посів п'яту позицію у бігу на 400 метрів, а також сьомі позиції на дистанціях у 100 та 200 метрів.

Топ дня

Вибір редакції

На початок