Рада World Athletics схвалила санкції проти Федерації легкої атлетики Бахрейну за порушення антидопінгових правил, ідеться на офіційному сайті міжнародної організації.
Порушення стосувалися невідповідності двох місцевих атлетів антидопінговим правилам на Олімпійських іграх-2020 у Токіо, а також призначення у 2019-2021 роках до роботи з командою тренера, відстороненого через допінг.
Федерації Бахрейну після 18 місяців розслідування з боку Athletics Integrity Unit висунули звинувачення в грудні 2023 року. Організація погодилася зі звинуваченнями й підпадатиме під санкції, що передбачають:
- обмеження складу легкоатлетичної збірної Бахрейну до 10 спортсменів на чемпіонаті світу-2025 у Токіо;
- відсторонення федерації від змагань під егідою World Athletics терміном на один рік — до 1 червня 2025 року;
- Бахрейн не зможе оформлювати трансфери легкоатлетів з інших національних федерацій до 2027 року;
- створення в Бахрейні незалежної антидопінгової організації, виконання детального стратегічного плану щодо реформування федерації та інші організаційні положення, на які Федерація легкої атлетики Бахрейну витратить 7.3 мільйона доларів упродовж натупних чотирьох років.
Обидві легкоатлетичні медалі Бахрейну на Олімпіаді-2024 були здобуті натуралізованими спортсменками: вроджена кенійка Вінфред Яві, яка розпочала виступи за Бахрейн у віці 15 років, виграла "золото" бігу з перешкодами на 3000 метрів; "срібло" 400-метрівки ж здобула Сальва Насер, яка перейшла з Нігерії у 2014 році.
Зокрема, Насер у 2020 році була відсторонена через невідповідність правилам інформування про місцезнаходження спортсмена, прописаним у кодексі Міжнародного антидопінгового агентства (WADA), яку згодом підтвердив Спортивний арбітражний суд. Бігунка відтак пропускала токійську Олімпіаду-2020.
На чемпіонаті світу-2023 з легкої атлетики Бахрейн представляли шість спортсменів. Турнір збірна завершилася з однією медаллю — дебютним "золотом" майбутньої олімпійської чемпіонки Вінфред Яві з бігу на 3000 метрів із перешкодами.