Спринтера можуть позбавити четвертого місця в 200-метрівці Парижа.
Підрозділ доброчесності в легкоатлетичному спорті (AIU) подав позов до Спортивного арбітражного суду (CAS) через участь американця Еррійона Найтона в Олімпійських іграх-2024 у Парижі. Про це повідомило видання BBC Sport.
20-річний Найтон — чинний віцечемпіон світу на дистанції 200 метрів. У березні спортсмен здав позитивний тест на допінг: в його організмі було виявлено заборонену речовину тренболон, що використовується для збільшення м'язів.
Антидопінгове агентство США (USADA) заявило, що речовина потрапила до організму спортсмена із зараженим м’ясом, дозволивши спринтерові брати участь у його другій Олімпіаді в кар'єрі.
На Іграх у Франції американець виступав лише в одній дисципліні: бігу на 200 метрів. Легкоатлет показав час у 19.99 секунди у фіналі й посів четверте місце, відставши від бронзового призера, Ноа Лайлса, на 0.29 секунди і повторивши свій результат з Токіо-2020. Тоді американець також прибіг четвертим, хоч і з кращим на 0.06 секунди часом.
Після завершення Ігор AIU вирішив подати позов до CAS щодо участі спортсмена на змаганнях у Парижі, у якому вимагає санкцій проти спортсмена.
"Ця апеляція подається проти рішення арбітражного суду в Сполучених Штатах, згідно з яким спортсмен не отримав покарання за свою провину або недбалість", — йдеться у заяві.
Як відреагували на позов у США?
Виконавчий директор USADA Тревіс Тайгарт заявив, що американський орган "розуміє" занепокоєння Підрозділу доброчесності, проте "справжньою проблемою" є "невдале правило", встановлене Всесвітнім антидопінговим агентством (WADA).
"Речовина, виявлена у Найтона, тренболон, є відомим покращувачем худоби, і його можна знайти в м’ясі", — сказав він.
Напередодні Олімпіади-2024 у червні WADA вже розглядала можливість подати апеляцію до CAS щодо рішення американців стосовно свого спортсмена. Тоді прессекретар агентства сказав, що вони "сміють подумати", що Тайгарт відповів би інакше, якби ситуація стосувалась китайського спортсмена.
Коментарі щодо китайських спортсменів стосуються справи про позитивні допінгтести у 23 плавців місцевої збірної, попри які їх допустили до участі в Олімпійських іграх. Тайгарт критикував WADA за рішення не розголошувати результати тестування, які в Китаї називали "оманливими".