Ексклюзивний коментар стрибуна для Суспільне Спорт.
24-річний український стрибун у висоту Владислав Лавський вперше у кар'єрі виступив на Олімпійських іграх. Дебют легкоатлета відбувся у кваліфікації ранкової сесії середи, 7 серпня.
Лавський, що стрибав у Парижі в статусі чинного віцечемпіона Європи, подолав на "Стад де Франс" стартову позначку — з першої спроби перелетів 2.15 метра. Натомість українцеві не підкорилася вже друга висота — на 2.20 метра Владислав не використав усі три стрибки.
Легка атлетика: виступи України на Олімпіадах
- Україна представлена у легкій атлетиці на кожній Олімпіаді.
- Кількість медалей України у боротьбі на Олімпіадах – 18 (2 "золото", 3 "срібло", 13 "бронза"). За кількістю медалей легка атлетика ділить перше місце з боротьбою серед наймедальніших видів спорту для України на Олімпійських іграх.
- Україна здобувала медалі у легкій атлетиці на всіх попередніх Олімпіадах. В Афінах-2004 та Лондоні-2012 виграла по чотири нагороди.
- За всю історію виступів на Олімпіадах з легкої атлетики в України — два чемпіони: Інесса Кравець та Наталія Добринська.
Усі медалі України у легкій атлетиці на Олімпіадах:
- "золото": Інесса Кравець (потрійний стрибок) — Атланта-1996; Наталія Добринська (семиборство) — Пекін-2008;
- "срібло": Олена Красовська (біг на 100 м з/б) — Афіни-2004; Ірина Ліщинська (біг на 1500 м), Олена Антонова (метання диска) — обидві Пекін-2008;
- "бронза": Олександр Багач (штовхання ядра), Олександр Крикун (метання молота), Інга Бабакова (стрибки у висоту) — всі Атланта-1996; Роман Щуренко (стрибки у довжину), Олена Говорова (потрійний стрибок) — обидва Сідней-2000; Тетяна Терещук-Антіпова (біг на 400 м з/б), Вікторія Стьопіна (стрибки у висоту) — обидва Афіни-2004; Наталія Тобіас (біг на 1500 м) — Пекін-2008; Ольга Саладуха (потрійний стрибок), Олеся Повх, Христина Стуй, Марія Рємєнь, Єлизавета Бризгіна (естафета 4х100 м), Юлія Баралей, Аліна Логвиненко, Юлія Олішевська, Дарина Приступа, Наталія Пигида, Ольга Земляк, Ганна Тітімець, Ганна Ярощук (естафета 4х400 м) — всі Лондон-2012; Богдан Бондаренко (стрибки у висоту) — Ріо-2016, Ярослава Магучіх (стрибки у висоту) — Токіо-2020.
На топзмаганнях з легкої атлетики Лавський дебютував лише за два місяці до Олімпіади — сенсаційно фінішував другим у фіналі чемпіонату Європи, повторивши особистий рекорд кар'єри стрибком на 2.29 метра.
Про дебют на Олімпійських іграх, перебіг кваліфікації та підготовку до головних стартів чотириріччя український стрибун розповів у ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт.
- Про дебют на Олімпіаді:
"Дуже переживав. Та трохи невпевнений у собі, більше, ніж на Євро було. А так форма впала, і через це не вийшло [вийти у фінал]".
- Що не вдалося у кваліфікації:
"До кінця вбігати за розбігом. Та і впевненості не було, як на Євро. Кажу ж: впала форма — і вже не такі стрибки. А так, нормально. Задоволений, що взяв початкову [висоту 2.15 м], якщо чесно".
- Чи змінив би щось у підготовці до Ігор:
"Та нічого. Я просто не зберіг себе перед Олімпіадою, якщо казати чесно. Мав би зберегти, показати тут найкращі стрибки, але не вийшло".
"[Якби знав заздалегідь?] Ще більше у голові щось думав би, вантажив себе сильно і мені було б ще важче, аніж якби я зовсім про це не думав. А так, коли потрапляєш в останній момент [на Олімпіаду], це легше для спортсмена. Ти просто їдеш і не думаєш ні про що, немає такого навантаження на голову. А ми стрибаємо емоціями. Це найголовніше — зберегти свої емоції до фіналу чи кваліфікації".
- Наскільки на виступ повпливали заповнені трибуни:
"Те, що тут багато людей та музика, не впливає. Просто це Олімпіада, це вже вантажить голову більше. А вболівальники — не думаю. Просто це найвідоміші та найпопулярніші змагання, перші для мене на такому рівні — через це [нервував], напевно".
- Наскільки розраховував відібратися на Олімпіаду:
"Ціль ставив, але дуже далеко. Думав, що треба її зменшити і казав, що треба спершу на Євро поїхати. А після того, як стрибнув на Євро, зрозумів, що можу потрапити на Олімпіаду, і тоді була ціль виступити тут добре".
"Скільки тренуюся — стільки й думаю, що хочу потрапити на Олімпіаду. Не дуже був упевнений, що взагалі сюди потраплю. А так, дуже радий, що я тут".
Що відомо?
- З українських стрибунів до фіналу суботи, 10 серпня, пробився бронзовий призер Євро-2024 Олег Дорощук — подолав 2.24 метра.
- Андрій Проценко, бронзовий призер ЧС-2022, вибув із кваліфікації вже після стартової позначки — не перестрибнув 2.15 метра з трьох спроб.
- Медальні змагання чоловічих стрибків у висоту 10 серпня стартуватимуть о 12:00 за київським часом. Участь візьмуть 12 атлетів, зокрема чинні володарі "золота" Джанмарко Тамбері (Італія) та Мутаз Баршим (Катар).