Olympic games paris 2024
Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

"Раніше одного стрибка було достатньо". Андрій Проценко без результату на Олімпіаді завершив сезон-2024

"Раніше одного стрибка було достатньо". Андрій Проценко без результату на Олімпіаді завершив сезон-2024

Ексклюзивно
Андрій Проценко у кваліфікації стрибків у висоту на Олімпіаді-2024
Андрій Проценко у кваліфікації стрибків у висоту на Олімпіаді-2024. AP/Matthias Schrader

Ексклюзивний коментар українського стрибуна у висоту для Суспільне Спорт.

На Олімпіаді-2024 відбулися останні кваліфікаційні змагання за участі українців — чоловічих стрибків у висоту. Там змагалися одразу три українці: Олег Дорощук, Владислав Лавський та Андрій Проценко.

Дорощук та Лавський дебютували на Іграх у Парижі, натомість для Проценка це вже була четверта Олімпіада. На попередніх Іграх у Токіо український стрибун також не подолав кваліфікацію, натомість у Ріо зупинився за крок від п'єдесталу — посів четверте місце.

Легка атлетика: виступи України на Олімпіадах

  • Україна представлена у легкій атлетиці на кожній Олімпіаді.
  • Кількість медалей України у боротьбі на Олімпіадах – 18 (2 "золото", 3 "срібло", 13 "бронза"). За кількістю медалей легка атлетика ділить перше місце з боротьбою серед наймедальніших видів спорту для України на Олімпійських іграх.
  • Україна здобувала медалі у легкій атлетиці на всіх попередніх Олімпіадах. В Афінах-2004 та Лондоні-2012 виграла по чотири нагороди.
  • За всю історію виступів на Олімпіадах з легкої атлетики в України — два чемпіони: Інесса Кравець та Наталія Добринська.

Усі медалі України у легкій атлетиці на Олімпіадах:

  • "золото": Інесса Кравець (потрійний стрибок) — Атланта-1996; Наталія Добринська (семиборство) — Пекін-2008;
  • "срібло": Олена Красовська (біг на 100 м з/б) — Афіни-2004; Ірина Ліщинська (біг на 1500 м), Олена Антонова (метання диска) — обидві Пекін-2008;
  • "бронза": Олександр Багач (штовхання ядра), Олександр Крикун (метання молота), Інга Бабакова (стрибки у висоту) — всі Атланта-1996; Роман Щуренко (стрибки у довжину), Олена Говорова (потрійний стрибок) — обидва Сідней-2000; Тетяна Терещук-Антіпова (біг на 400 м з/б), Вікторія Стьопіна (стрибки у висоту) — обидва Афіни-2004; Наталія Тобіас (біг на 1500 м) — Пекін-2008; Ольга Саладуха (потрійний стрибок), Олеся Повх, Христина Стуй, Марія Рємєнь, Єлизавета Бризгіна (естафета 4х100 м), Юлія Баралей, Аліна Логвиненко, Юлія Олішевська, Дарина Приступа, Наталія Пигида, Ольга Земляк, Ганна Тітімець, Ганна Ярощук (естафета 4х400 м) — всі Лондон-2012; Богдан Бондаренко (стрибки у висоту) — Ріо-2016, Ярослава Магучіх (стрибки у висоту) — Токіо-2020.

Кваліфікацію на Олімпіаді Проценко завершив без результату. І цим продовжив негативну серію виступів у сезоні-2024: у літній частині сезону 36-річний легкоатлет не брав планку вище за 2.17 метра.

Після кваліфікації український легкоатлет дав ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт, у якому розповів про емоції від виступу. Проценко незадоволений тим, що закінчив змагання без результату, але звернув увагу на те, що йому не пощастило з сектором, на якому він змагався.

  • Про виступ у кваліфікації Олімпіади-2024
"Що не вдалося? Не вдалося взяти початкову [висоту]. Це дуже засмучує. Готовність була, не вдалося розстрибатися. Не пощастило з сектором, з моєї ноги стрибало лише двоє, і судді на це не звертали увагу. В основному всі стрибали з іншої ноги, а я махав [і звертав на це увагу]. Але це не виправдання, стрибати міг. Дуже хотілося потрапити до фіналу, щоб закінчити цей сезон на гарній ноті".
  • Про різницю між Олімпіадою у Парижі та попередніми

"Я був молодший, мені не треба було так довго розстрибуватися. Все інакше було, але організм, підготовка, змагання — все змінюється з часом. Треба інакше. Раніше мені одного стрибка було достатньо, і ситуація, яка була [у кваліфікації], мені б не заважала. А [у кваліфікації] мені було потрібно більше розстрибуватися, а я не зміг, хоча часу було достатньо. Потім розстрибувався вже на початковій висоті, здавалося все вдається, гарна перша спроба, на другій підтиснувся. Третю спробу відпустив, але вона [планка] впала".

  • Про характеристику відбіркового циклу після Олімпіади-2020

"Після Токіо у мене була гарна готовність, там [на Олімпіаді] я трішки не реалізувався. А потім почалася війна і все, я думав на цьому спортивна кар'єра закінчена. Як я вже казав багато разів, почав тренуватися просто для себе, щоб тримати у формі. А потім вдалий виступ на чемпіонаті світу, нас багато хто підтримував. Зараз ця підтримка згасає, ми постійно у роз'їздах, і це не додає нам плюсів. Маму я не бачив рік, батька — з початком війни. Дуже сумую, може зараз скористаюся можливість і поїду провідати".

  • Про подальші плани
"Це кінець сезону. У мене проблеми з коліном, буду їхати перевірятися та консультуватися, що далі".

Андрій Проценко: усі результати у сезоні-2024

  • 9 травня 2024 року. Турнір у Досі — 2.17 м
  • 17 травня 2024 року. Турнір у Лімассолі — 2.13 м
  • 28 червня 2024 року. Чемпіонат України (кваліфікація) — 2.05 м
  • 29 червня 2024 року. Чемпіонат України (фінал) — 2.10 м
  • 7 серпня 2024 року. Олімпійські ігри (кваліфікація) — без результату
На початок