Ексклюзивний коментар атлета для Суспільне Спорт про історичне "золото" для Канади, вплив українського тренера та прогрес Кохана.
Легкоатлет Ітан Кацберг підходив до своїх перших Олімпійських ігор у статусі чемпіона світу в метанні молота — наймолодшого в історії цієї дисципліни, а також першого призера з Канади. У своєму дебюті в Парижі 22-річний спортсмен так само зумів завоювати "золото".
Кацберг виконав лише дві вдалі спроби, проте вже в першій показав результат, якого виявилося достатньо для звання олімпійського чемпіона, — 84.12 метра. Він був єдиним учасником змагань, який метнув молот на понад 80 метрів, а до олімпійського рекорду йому забракло 68 см.
Таким чином Ітан став першим олімпійським чемпіоном з Канади в цій дисципліні й першим призером за 112 років: з часів Данкана Ґілліса, який виборов "срібло" у 1912-му. Загалом у метальних дисциплінах "кленові" востаннє перемагали ще у 1904-му: Етьєн Демарто — у метанні ваги, якої немає в програмі Олімпіади вже понад сто років.
В ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт з Парижа Ітан поділився враженнями від цього досягнення й оцінив переможний результат на дебютних Іграх.
"Просто хотів зробити класну першу спробу. 84 метри — не знаю, чи очікував цього. Але після цього зміг розслабитися та впевненіше себе почувати. Я вкладався в кожну спробу. Хотів зробити трохи більше, але не вдалося: зробив кілька заступів. Але нічого. Світовий рекорд? Так, це є на думці, але нам потрібно ще провести роботу, потренуватися перед цим".
Тренується Кацберг під керівництвом бронзового призера Олімпіади-2008 у штовханні ядра, канадця Ділана Армстронга, та олімпійського чемпіона 1972 року, українця Анатолія Бондарчука.
"Анатолій Бондарчук є частиною мого тренувального процесу, — розповідає Ітан про досід роботи з досвідченим українцем. — Він ментор для мого тренера. З його знаннями він нас веде в правильному напрямку. Я досяг чималого успіху під керівництвом цих двох людей".
Бондарчук сам раніше тренував головного наставника Кацберга — Армстронга. Той заснував систему підготовки саме на настановах 84-річного "доктора Бі", про що Ділан розповідав в інтервʼю CBC. Тренер відзначає, що навчився в українського спеціаліста "системі, яку ніколи раніше не використовували й про яку ніколи не думали [у західному світі]". На погляд Армстронга, ключ у тому, що команді вдається вчасно виводити підопічного на пік форми та приділяти особливу увагу роботі з центральною нервовою системою.
Окрім впливу українського тренера, Ітан Кацберг звернув увагу й на прогрес свого українського конкурента — Михайла Кохана, який завоював у Парижі дебютну олімпійську медаль, "бронзу" з результатом 79.39 м. Канадець очікує від Михайла вищих показників у майбутньому.
"Михайло Кохан — сильний суперник, і він має прогресувати, рухатися далі. Він може зробити більше, і за наступні кілька років це може бути захоплива [боротьба]."
Наостанок Кацберг побажав українцям "усього найкращого в цей складний час".