Ексклюзивний коментар нової дворазової призерки Ігор для Суспільне Спорт.
Ярослава Магучіх уперше в кар'єрі стала олімпійською чемпіонкою з легкої атлетики — виграла "золото" Парижа-2024 в стрибках у висоту.
До фіналу неділі, 4 серпня, Магучіх підходила новою світовою рекордсменкою — в останньому старті перед Олімпіадою стрибнула на історичні 2.10 метра, а від початку літа також додала своє друге "золото" чемпіонатів Європи.
У медальних змаганнях Парижа Магучіх виборола першу сходинку п'єдесталу на висоті у 2.0 метра в очній боротьбі з австралійкою Ніколою Оліслагерс — випередила чинну олімпійську віцечемпіонку за показником спроб.
На п'єдестал вдруге в олімпійській історії України зійшли дві легкоатлетки України — дебютну "бронзу" виграла Ірина Геращенко, а в святкуваннях на паризькій арені "Стад де Франс" до стрибунок згодом приєднався і Михайло Кохан — новий бронзовий призер у метанні молота.
Першими враженнями від історичного результату Магучіх поділилася в ексклюзивному коментарі для олімпійської студії Суспільне Спорт, також стримано оцінивши власний виступ у фіналі.
- Про олімпійське "золото":
"Під кінець [було] важкувато, але все ж [вдалося] завдяки тому, що тренерка мене навчила і завжди казала стрибати з першої спроби — це відіграє важливу роль. І ось я виборола золоту нагороду для нашої країни. Дуже щаслива. Хочу подякувати Збройним силам України, військовим, волонтерам. Це медаль для всієї країни".
- Чи нервувала в олімпійському фіналі:
"Насправді я була дуже добре налаштована. Звичайно, Олімпійські ігри раз на чотири роки — немає такого досвіду, що раз на два роки [проводяться]. Але я намагалася про це не думати, бо все ж це свято спорту".
"У мене була така мотивація, приїхала лідеркою сезону зі світовим рекордом — це додавало мені мотивації. На жаль, не вдалося стрибнути вище, але це змагання, так треба. Працюємо далі, є над чим".
- Яка була мета у фіналі:
"Хочеться стрибати вище, чесно. Розраховувала, що стрибну вище, але я задоволена, що в мене золота нагорода. Сподіваюся, що гейтери все ж заспокоються, бо [посіла] перше місце і нарешті почують гімн України".
- Про "бронзу" Ірини Геращенко:
"Я була шокована, дуже щаслива. Ми — дівчини, що кваліфікувалися в такий важкий час та вибороли нагороди. І потім вже побачили, що у Михайла Кохана бронзова нагорода [з метання молота]. Три медалі в легкій атлетиці — це дуже круто, фантастика.
Звичайно, дуже рада, що нам дозволили підійти до Михайла, обійняти. Бо це такий історичний момент, коли в [українців] три нагороди в один день. Париж у мене назавжди залишиться у серці, і буду повертатися сюди з гарним настроєм".
- Про комунікацією з тренеркою Тетяною Степановою під час змагань:
"Коли стрибала у кваліфікації, я бачила обличчя тренерки і зрозуміла, що все не так. Я підійшла до неї, вона мене налаштувала, пояснила, що зробити. Звичайно, це допомагає, і сьогодні на стадіоні був ще мій другий тренер, який теж підтримував. Я дуже рада.
Звичайно, підтримка тренерів — це важливо. Ми багато років разом, знаємо одна одну. Є і скандали на тренуваннях, коли щось не виходить, але спорт без скандалів неможливий".
"Золото" Магучіх — друге для України на Олімпійських іграх-2024 після тріумфу шаблісток Ольги Харлан, Аліни Комащук, Олени Кравацької та Юлії Бакастової в командному турнірі з фехтування.
Сумарно із трьома нагородами неділі, 4 серпня, в легкій атлетиці Україна за підсумками дев'ятого дня Олімпіади має шість медалей, включно з однією срібною і трьома бронзовими.