Суспільне Спорт проводить онлайн-трансляцію сьомого змагального дня Олімпійських ігор-2024.
Корисні посилання перед стартом змагального дня:
- Розклад виступів українців у сьомий день Олімпіади-2024 (п'ятниця, 2 серпня): хто та коли змагається
- Усього буде розіграно 25 комплектів медалей у сьомий день Олімпіади-2024.
Медальний залік Олімпіади-2024 (топ-10)
- 1. Китай — 13 "золото" + 9 "срібло" + 9 "бронза" = 31 медаль
- 2. Франція — 11+12+13 = 36
- 3. Австралія — 11+6+5 = 22
- 4. США — 9+18+16 = 43
- 5. Велика Британія — 9+10+8 = 27
- 6. Японія — 8+4+6 = 18
- 7. Республіка Корея — 7+5+4 = 16
- 8. Італія — 5+8+4 = 17
- 9. Нідерланди — 4+3+2 =9
- 9. Канада — 3+2+6 = 11
...
- 40. Україна — 0+1+1 = 2
Усі медалісти сьомого змагального дня Олімпіади-2024
- Кульова стрільба (жінки, гвинтівка з трьох положень, 50 метрів): 1. К'яра Леоне (Швейцарія), 2. Сейген Мадалена (США), 3. Чжан Цюнюе (Китай)
- Стрибки у воду (чоловіки, синхрон, 3-метровий трамплін): 1. Китай, 2. Мексика, 3. Велика Британія
- Академічне веслування (чоловіки, парні четвірки розпашні): 1. Хорватія, 2. Велика Британія, 3. Швейцарія
- Академічне веслування (жінки, парні четвірки розпашні): 1. Нідерланди, 2. Румунія, 3. Австралія
- Теніс (мікст, парний турнір): 1. Чехія, 2. Китай, 3. Канада
- Академічне веслування (чоловіки, легкі парні двійки): 1. Ірландія, 2. Італія, 3. Греція
- Вітрильний спорт (жінки, 49erFX): 1. Нідерланди, 2. Швеція, 3. Франція
- Академічне веслування (жінки, легкі парні двійки): 1. Велика Британія, 2. Румунія, 3. Греція
- Вітрильний спорт (чоловіки, 49er): 1. Іспанія, 2. Нова Зеландія, 3. США
- Стрибки на батуті (жінки): 1. Бріоні Пейдж (Велика Британія), 2. Віялета Бардиловська, 3. Софіан Метот (Канада)
- Кінний спорт (командний конкур): 1. Велика Британія, 2. США, 3. Франція
- Бадмінтон (мікст, парний турнір): 1. Китай, 2. Республіка Корея, 3. Японія
- Стрільба з лука (мікст, командний турнір): 1. Республіка Корея, 2. Німеччина, 3. США
- Дзюдо (жінки, понад 78 кг): 1. Беатріс Соуза (Бразилія), 2. Раз Гершко (Ізраїль), 3. Кім Ха Юн (Республіка Корея), Романа Дікко (Франція)
- Дзюдо (чоловіки, понад 100 кг): 1. Тедді Рінер (Франція), 2. Кім Мін Йонг (Республіка Корея), 3. Темур Рахімов (Таджикистан), Алішер Юсупов (Узбекистан)
- Фехтування (чоловіки, шпага, командний турнір): 1. Угорщина, 2. Японія, 3. Чехія
- Стрибки на батуті (чоловіки): 1. Іван Литвинович, 2. Ван Цзісай (Китай), 3. Янь Лан'ю (Китай)
- Плавання (чоловіки, 50 м, вільний стиль): 1. Кемерон Макевой (Австралія), 2. Бенджамін Прауд (Велика Британія), 3. Флоран Манаду (Франція)
- Плавання (жінки, 200 м, спина): 1. Кейлі Маккіон (Австралія), 2. Реган Сміт (США), 3. Кайлі Масс (Канада)
- Плавання (чоловіки, 200 м, комплексний стиль): 1. Леон Маршан (Франція), 2. Данкан Скотт (Велика Британія), 3. Ван Шунь (Китай)
- Легка атлетика (чоловіки, біг на 10000 м): 1. Джошуа Чептегей (Уганда), 2. Беріху Арегаві (Ефіопія), 3. Грант Фішер (США)
- Велоспорт (чоловіки, BMX, гонки): 1. Жоріс Доде (Франція), 2. Сільвен Андре (Франція), 3. Ромен Майє (Франція)
- Велоспорт (жінки, BMX, гонки): 1. Сайя Сакакібара (Австралія), 2. Манон Венстра (Нідерланди), 3. Зої Клесенс (Швейцарія)
"Їхав за медаллю". Тренер України з боксу Сосновський оцінив виграш Хижняка у 1/4 фіналу Олімпіади-2024
"Поєдинок вийшов насиченим, але, як на мене, Сашко повністю [володів] ініціативою, а також веденням у тактичному та фізичному плані.
Сашко — срібний призер попередньої Олімпіади. Він важко працював і їхав сюди за медаллю і бажано за золотою", — сказав Дмитро Сосновський в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт.
Суперником Олександра Хижняка в півфіналі Олімпіади-2024 стане кубинський боксер Арлен Лопез, дворазовий олімпійський чемпіон.
Їх бій відбудеться в неділю, 4 серпня, о 18:22 за Києвом. Пряма трансляція – на платформах Суспільне Спорт.
Олександр Хижняк гарантував медаль Олімпіади-2024 у боксі! Українець здолав суперника з Бразилії у чвертьфіналі одностайним рішенням суддів.
Вихід у півфінал означає, що навіть у разі поразки там українець здобуде "бронзу".
Ольга Корсун змагалася з хворобою у кваліфікації потрійного стрибка на Олімпіаді-2024. Про це спортсменка розповіла в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт.
"Що пішло не так? Я три дні з температурою. Краще б сиділа на зборі і заїхала б сьогодні стрибати. У селищі вірус ходить, і я у перший день заїхала — нормально, потренувалася. А на наступний день мене так ламати почало, пішла до лікаря, а у мене температура 38.7 градусів. А форма крута, і чим крутіша форма — тим слабший імунітет. Ось воно і спрацювало.
Це не виправдання, готова була стрибати. Якби останній потрапила... Але, чесно кажучи, результат такий собі для фіналу. Якби стрибнули 14.30 м і не пройшли — це одне, а так 14.03 м — таке. І перша спроба на 13.06 м — мене крутануло, я не встала. Без останнього стрибка [у кваліфікації]. Другу [спробу] не стрибнула, а третя непогана, але там спроба — або стрибай, або нічого. Ось і я стрибнула, але заступ. Соромно, але маємо те, що маємо".
Роман Кокошко не подолав кваліфікацію у штовханні ядра на Олімпіаді-2024. У третій спробі він штовхнув ядро на 19.22 м і залишився за межами топ-12.
Для Кокошка це була дебютна Олімпіада у кар'єрі.
Роман Кокошко виконав дві спроби у кваліфікації штовхання ядра на Олімпіаді-2024: результат 19.36 м, він поки що є не прохідним.
Попереду вирішальна третя спроба.
"Хотілося б краще". Бех-Романчук розповілапро вихід у фінал Олімпіади-2024 у потрійному стрибку.
"Здоров'я? Хотілося б краще, але маємо те, що маємо. Стегно затейповане — це просто для технічного елементу. А так, все як завжди, стопа. Нічого не змінилося, як і весь сезон.
Хотілося [стрибнути норматив] кваліфікації. По-друге, мені треба було набратися трішки впевненості, тому я залюбки стрибала далі. Є об'єктивні причини, для чого мені треба було це зробити. Просто я сподівалася, що другою спробою я потраплю у планку і зроблю все, але як вийшло — так і вийшло. Ми у фіналі, працюємо далі", — сказала Бех-Романчук в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт.
Україна не пройшла до фіналу змішаної естафети 4х400 метрів Олімпіади-2024. Українці закінчили свій забіг шостими з результатом 3:15.51 та не потрапили до вісімки фіналістів.
Марина Бех-Романчук відібралася до фіналу потрійного стрибка на Олімпіаді-2024. Вона закінчила кваліфікацію з результатом 14.30 м і потрапила до топ-12. Ще одна українка, Ольга Корсун, відбір не подолала.
Фінал жіночого потрійного стрибка на Олімпіаді-2024 відбудеться у суботу, 3 серпня, о 21:20 за київським часом. Для Бех-Романчук це буде перший фінал у кар'єрі на Олімпіаді саме у потрійному стрибку.
Тедді Рінер став рекордсменом Олімпійських ігор за числом медалей у дзюдо: всі нагороди француза
Французький дзюдоїст Тедді Рінер став найтитулованішим дзюдоїстом в історії Олімпійських ігор. У фіналі ваги понад 100 кг француз переміг корейця Кіма Мін Йонга і завоював четверте "золото" Олімпіад.
На рахунку Рінера шоста олімпійська медаль у кар'єрі. Жоден дзюдоїст в історії не вигравав стільки нагород на Олімпійських іграх.
"Це неприпустимо". Асоціація боксу Угорщини висловила офіційний протест через участь Іман Хеліф у Олімпіаді-2024
Асоціація боксу Угорщини висловила протест щодо участі в Олімпійських іграх-2024 алжирської боксерки Іман Хеліф, що не пройшла "тест на стать" на чемпіонаті світу-2023.
У 1/4 фіналу суперницею Хеліф має стати представниця Угорщини Анна Луца Гаморі, бронзова призерка Європейських ігор-2023. Але на тлі скандалу Асоціація боксу Угорщини висловила протест проти участі алжирської боксерки у чвертьфіналі.
"Мені дуже сумно, що виник скандал, і ми повинні говорити на тему, яка не пов'язана зі спортом. Це неприпустимо і обурливо. Асоціація боксу Угорщини використовує будь-яку можливість, щоб втілити це в реальність, і колеги вже готують офіційний лист до Олімпійського комітету Угорщини та Міжнародного олімпійського комітету".
"Цим ми висловлюємо наше обурення та просимо МОК переглянути своє рішення, яке допустило до змагань спортсменку, яку раніше відсторонили від чемпіонату світу через те, що під час тестів у неї було виявлено хромосому XY", – сказав член виконавчої ради Асоціації боксу Угорщини Лайош Берко.
Марина Бех-Романчук та Ольга Корсун стартують у кваліфікації потрійного стрибка на Олімпіаді-2024! Для виходу у фінал їм потрібно або виконати норматив (14.35 м), або потрапити у топ-12 за результатами відбору.
Французький дзюдоїст Тедді Рінер став найтитулованішим дзюдоїстом в історії Олімпійських ігор. У фіналі ваги понад 100 кг француз переміг корейця Кіма Мін Йонга і завоював четверте "золото" Олімпіад.
На рахунку Рінера шоста олімпійська медаль у кар'єрі. Жоден дзюдоїст в історії не вигравав стільки нагород на Олімпійських іграх.
"Вважаю цю Олімпіаду провальною". Президент Федерації дзюдо України Михайло Кошляк в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт підбив підсумки виступам команди на Іграх у Парижі
Останнім виступом України на Олімпіаді-2024 у дзюдо став виліт Христини Гоман у першій сутичці ваги понад 78 кг. Українці завершили змагання без медалей, а найкращим став прохід Єлизавети Литвиненко (до 78 кг) у втішні сутички.
"Змаганнями я незадоволений. Вважаю цю Олімпіаду з дзюдо провальною. Висновки будемо робити після тренерської ради та президії в Україні.
Що стало причиною такого виступу? Оцінювати своїх спортсменів, що боролися на олімпійських змаганнях, я не буду. Звинувачувати та робити якісь висновки — теж. Все буде після тренерського зібрання та президії", — сказав Кошляк.
Усі стрибки українок у кваліфікації Олімпіади-2024 у стрибках у висоту. Двом вдалося пройти у фінал – Ярославі Магучіх та Ірині Геращенко:
Збірна України з академічного веслування востаннє виступила у легких парних двійках на Олімпійських іграх. На наступній Олімпіаді-2028 у Лос-Анджелесі цей вид представлений не буде.
В ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт за підсумками півфіналів українські веслувальники Ігор Хмара та Станіслав Ковальов прокоментували відмову МОК від легких парних двійок.
"Чи повернуть легкі парні двійки на Олімпіаду? Повернуть. Мабуть, два-три цикли мають пройти і тоді, мабуть, повернуть. Дуже багато спортсменів у легких парних двійках, які не зможуть реалізувати себе у «важких»", — сказав Хмара.
Легкі парні двійки загалом не зникнуть з програми академічного веслування і будуть представлені на міжнародних змаганнях. Однак через те, що вони втратять статус "олімпійських", Хмара і Ковальов планують переходити з легкої у важку вагу човнів.
"Важка вага? Напевно, — каже Станіслав Ковальов. Нам треба буде виборювати своє місце в олімпійській збірній".
"Будемо пробувати, — додає Хмара. — Восени розпочнеться підготовка і будемо дивитися. Наступного року чемпіонат світу в Китаю. Залишаємося, тренуємося. Сподіваюся, наберемо м'язів, станемо міцнішими, потужнішими та будемо боротися з усіма".
"Дуже важка підготовка". Христина Гоман прокоментувала завершення виступів на Олімпіаді-2024 у дзюдо.
"Була дуже важка підготовка до змагань, трішки не така, як в інших спортсменок. Не хочу себе ніяк виправдовувати, сталося як сталося.
Відновлювалася після травми, сталася новина, що їду на Олімпійські ігри. За два тижні що могли, те й підготували"
Ігор Хмара та Станіслав Ковальов — п'яті у втішному фіналі Б з академічного веслування на легких парних двійках. Дистанцію веслувальники подолали за 6:26.32 хвилин.
Це останні змагання на Олімпійських іграх у легких парних двійках. На Іграх у 2028 році цей вид академічного веслування буде відсутній у програмі змагань.
Олена Костевич достроково не пройшла у фінал Олімпіади-2024 у стрільбі з малокаліберного пістолета на дистанції 25 м. Вона вибила 290 очок, це 12-й результат серед першої групи стрільчинь (до фіналу проходять топ-8 за підсумками двох груп).
Це був останній виступ Олени Костевич на Олімпіаді-2024, у жодному виді стрільби вона не подолала кваліфікацію.
"Самопочуття прекрасне, ми у фіналі". Ірина Геращенко оцінила виступ у кваліфікації стрибків у висоту на Олімпіаді-2024.
"Самопочуття? Класно, як і на всіх змаганнях. Самопочуття прекрасне, ми у фіналі. Я щаслива, що тут. Це моя третя Олімпіада, третій фінал. Дякую тренерці, вісім років її терпіння, що вона підводить мене до цього стану. Стрибаємо та працюємо далі.
Мати? Яма досить жорстка, але ми звикли на такому стрибати. Доріжка така сама, як і у Римі: слизька, тверда і пружинить. Вона швидка. Якщо влучати — це класно, будемо намагатися це робити. Сьогодні стрибалося добре і, я б навіть сказала, трохи спокійно", — додала Геращенко в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт.
"Це було як тренування". Ярослава Магучіх розповіла про враження від подоланої кваліфікації у стрибках у висоту на Олімпіаді-2024.
"Дуже хороші відчуття. Найголовніше було спробувати цей трек. Це було як тренування, я спробувала, і тепер чекаю фіналу.
У кваліфікації було замало місця для розбігу, було багато камер. Але організатори вирішили це питання. Мені доріжка сподобалася, тому не маю жодних претензій до доріжки, всі в однакових умовах. Я стрибнула свої 1.95 м, але перед цим стояли з дівчатами після 1.92 м та говорили, будемо чи не будемо. Нас залишалося 14, [щоб одну відсіяти]. Але це було довге очікування: 1.88 м, 1.92 м. Хоча я звикла чекати на свої спроби, але це було дуже довго".
Українці Олег Колодій та Данило Коновалов — сьомі у фіналі стрибків з 3-метрового трампліна на Олімпіаді-2024. За шість стрибків вони заробили 348.27 бала.
Олімпійськими чемпіонами стали представник Китаю, які з різницею у лише 2.07 бала випередили Мексику.
Ярослава Магучіх та Ірина Геращенко подолали кваліфікацію жіночих стрибків у висоту на Олімпіаді-2024. Вони потрапили до топ-13 за підсумками відбору. Ще одна українка, Юлія Левченко, кваліфікацію не пройшла.
Фінал жіночих стрибків у висоту відбудеться у неділю, 4 серпня, о 20:50 за київським часом.
Олена Костевич показала 29-й результат у першій частині кваліфікації стрільби з малокаліберного пістолета на 25 м (у точності) — вибила 286 очок.
Попереду у Костевич друга частина кваліфікації, стрільба на швидкість. Її початок — о 13:00 за київським часом, для фіналу українка має потрапити у топ-8 за підсумками обох видів стрільби.
Україна стартує в останньому фіналі синхронних стрибків у воду на Олімпіаді-2024: Олег Колодій та Данило Коновалов змагаються на 3-метровому трампліні!
Михайло Кохан автоматично подолав кваліфікацію у метанні молота на Олімпіаді-2024: у другій спробі виконав норматив — показав результат 77.42 метра.
Фінал чоловічого метання молота на Олімпіаді-2024 відбудеться у неділю, 4 серпня.
Юлія Левченко не взяла висоту 1.83 метра та вилетіла з Олімпіади-2024. Стрибунка у висоту закінчила кваліфікацію без результату.
Дзюдоїстка Христина Гоман вилетіла з Олімпіади-2024 у першій сутичці: заробила три "шидо".
Це був останній виступ України на Олімпійських іграх-2024 у дзюдо.
Одразу дві великі легкоатлетичні кваліфікації українських спортсменів на Олімпіаді-2024:
- 11:10. Легка атлетика. Михайло Кохан: метання молота, група А, кваліфікація
- 11:15. Легка атлетика. Ярослава Магучіх, Ірина Геращенко, Юлія Левченко: стрибки у висоту, кваліфікація
Кваліфікацію жіночих стрибків у висоту можна дивитися також на YouTube-каналі Суспільне Спорт.
Сімон Байлз повторила історичний рекорд Олімпійських ігор "золотом" у фіналі особистого багатоборства
У фіналі особистого багатоборства Байлз отримала найвищі оцінки в усіх видах програми, окрім вправ на різновисоких брусах. Спортсменка випередила найближчу суперницю, бразильську гімнастку Ребекку Андраде, на 1.199 бала.
Завдяки цьому "золоту" Байлз стала 2-разовою олімпійською чемпіонкою в особистому багатоборстві. І повторила досягнення, яке підкорювалося лише двом гімнасткам за всю історію: Ларисі Латиніній та Вірі Чаславській.
Досягнення Байлз стало історичним ще й тому, що вона стала першою гімнасткою в історії Олімпіади з двома золотими медалями в багатоборстві, які не були здобуті поспіль. Між першим та другим "золотом" американки минуло вісім років.
Усі 2-разові олімпійські чемпіонки в особистому багатоборстві
- Лариса Латиніна (СРСР): 1956, 1960 роки
- Віра Чаславська (Чехословаччина): 1964, 1968 роки
- Сімон Байлз (США): 2016, 2024 роки
Друга медаль України, нереалізовані шанси в інших видах спорту та гучний скандал у боксі. Що відбулося в шостий день Олімпіади-2024 – у нашому дайджесті:
За результатами півфіналів жіночого олімпійського турніру з тенісу визначилися обидві фіналістки. За "золото" поборються хорватка Донна Векич та китаянка Ціньвень Чжен.
Розклад медальних матчів Олімпіади-2024 з тенісу
- 2 серпня, 16:00, Іга Швьонтек — Анна-Кароліна Шмідлова (бронзовий матч)
- 3 серпня, 13:00, Донна Векич — Ціньвень Чжен (матч за "золото")
Чвертьфінальний бій на Олімпіаді-2024 проведе й останній представник України Олександр Хижняк. У вазі до 80 кг він зустрінеться з бразильцем Вандерлеєм Де Соуза Перейрою. Початок бою — о 22:36.
Останній старт на Олімпіаді-2024 відбудеться за участі представників України у дзюдо. Участь візьме Христина Гоман, що виступає у вазі понад 78 кг.
На Іграх у Парижі Україна не має жодної медалі. Найкращий же результат українці продемонстрували у шостий змагальний день — сьоме місце Єлизавети Литвиненко у вазі до 78 кг.
У шостий змагальний день Олімпіади-2024 відбувся також останній матч у кар'єрі легендарного британського тенісиста Енді Маррея.
Маррей грав у парному розряді з Деном Евансом і дійшов до чвертьфіналу змагань. Там пара британських тенісистів поступилася американцям Тейлору Фріцу і Томмі Полу.
"Я радий цьому [завершенню кар’єри на Олімпіаді]. Подивіться, кілька місяців тому я не знав, я не був радий потенційній зупинці, я був дуже невпевнений у цьому [тому, щоб завершувати кар'єру]", — сказав Маррей у коментарі. — Тепер же, коли настав час, я остаточно прийняв це рішення і почуваюся добре", — додав тенісист.
Один з боїв у жіночому боксі на літніх Олімпійських іграх-2024, що тривають у Парижі, спричинив дискусії навколо допуску до змагань представниці Алжиру — віцечемпіонки світу 2022 року Іман Хеліф, яка виступає в першій напівсередній вазі.
У стартовому раунді Олімпіади у ваговій категорії до 66 кг Хеліф зустрілася з італійкою Анджелою Каріні, яка є срібною призеркою чемпіонату світу-2019. Алжирка здобула дострокову перемогу після того, як у першому ж раунді Каріні відмовилася продовжувати поєдинок. Бій тривав 46 секунд.
Чому допуск алжирської боксерки спричинив скандал на Олімпіаді-2024 — читайте тут.
У сьомий змагальний день на Олімпійських іграх стартують майже всі лідери збірної України з легкої атлетики. Зокрема кваліфікаційний старт пройде за участі Ярослави Магучіх, нової володарки світового рекорду у стрибках у висоту.
- 11:10. Михайло Кохан: метання молота, група А, кваліфікація
- 11:15. Ярослава Магучіх, Ірина Геращенко, Юлія Левченко: стрибки у висоту, кваліфікація
- 19:15. Марина Бех-Романчук, Ольга Корсун: потрійний стрибок, кваліфікація
- 20:10. Олександр Погорілко, Тетяна Мельник, Данило Даниленко, Мар'яна Шостак (естафета 4х400 м, мікст, кваліфікація, другий забіг)
- 21:10. Роман Кокошко: штовхання ядра, кваліфікація
У шостий змагальний день Україна завоювала другу медаль Олімпіади-2024. Її автором став Сергій Куліш, який став срібним призером у стрільбі з гвинтівки з трьох положень на дистанції 50 метрів.
Завдяки "сріблу" Куліша Україна піднялася на 35-те місце у медальному заліку Олімпійських ігор.
Медальний залік Олімпіади-2024 (топ-10)
- 1. Китай — 11 "золото" + 7 "срібло" + 6 "бронза" = 24 медалей
- 2. США — 9+15+13 = 37
- 3. Франція — 8+11+8 = 27
- 4. Австралія — 8+6+4 = 18
- 5. Японія — 8+3+5 = 16
- 6. Велика Британія — 6+7+7 = 20
- 7. Республіка Корея — 6+3+3 = 12
- 8. Італія — 5+7+4 = 16
- 9. Канада — 3+2+3 = 8
- 10. Німеччина — 2+2+2 = 6
- 10. Нідерланди — 2+2+2 =6
...
- 35. Україна — 0+1+1 = 2
Старт сьомого змагального дня Олімпіади-2024 відбудеться о 9:30 зі змагань у бадмінтоні.
Для України ж сьомий змагальний день Олімпіади-2024 розпочнеться стрільбою Олени Костевич з малокаліберного пістолета на дистанції 25 м (стрільба на точність).