Результат і ексклюзивний коментар Ярослав Жмуденка для Суспільне Спорт.
Український спортсмен Ярослав Жмуденко не зміг подолати перше коло Олімпіади-2024 у настільному тенісі. В першому колі турніру українець зазнав поразки від четвертої ракетки світу Фань Чженьдуна.
Настільний теніс: виступи України на Олімпіадах
- Україна була представлена у настільному тенісі на Олімпіадах у 2000, 2008, 2016 та 2021 роках.
- У настільному тенісі Україна не має жодної медалі. Найкращий результат — 1/8 фіналу Коу Лея у 2016 році.
- Коу Лей — лідер збірної України за кількістю участі на Олімпійських іграх у настільному тенісі (три турніри).
Жмуденко вдруге виступив на Олімпійських іграх у настільному тенісі. Його дебют відбувся 12 років тому, в Лондоні-2012, однак тоді український спортсмен поступився вже у першому колі змагань представнику Єгипту Омару Ассару.
35-річний спортсмен, що посідає 184-те місце світового рейтингу, отримав у суперники Фань Чженьдуна – дворазового олімпійського чемпіона у командних змаганнях та дворазового срібного призера в одиночному розряді.
Як пройшов матч
- У стартовій партії Жмуденко програв з рахунком 6:11, при чому двічі виграв очки на подачі суперника та шість разів на своїй.
- Друга партія завершилась з рахунком 4:11. Натомість у третій партії Жмуденко показав кращий результат у всьому матчі: виграв сім очок, два з них на подачі суперника.
- Остання, четверта партія завершилась розгромом Жмуденка з рахунком 2:11. Причому Жмуденко заробив два очки та вперше вийшов уперед. Однак Чженьдун нівелював перевагу та більше не програв жодного гейма.
- У підсумку українець програв поєдинок з сухим рахунком 0:4. За 25 хвилин зустрічі Жмуденко виграв 19 очок, з яких 15 — на власній подачі.
Олімпіада-2024. 1/32 фіналу
Ярослав Жмуденко (Україна) — Фань Чженьдун (Китай, 2) — 0:4 (6:11, 4:11, 7:11, 2:11)
В ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт з Парижа Жмуденко розповів про те, як налаштовувався на матч проти четвертої ракетки світу, а також про роботу з тренером відомого тенісиста Дмитра Овчарова.
- Про налаштування на змагання
"Які були думки? Це було для мене важливо, потрапити на Олімпійські ігри у цей непростий час для України. Я це зробив. Мені потрапив другий номер [посіву], китаєць, який неодноразово ставав чемпіоном світу, [вигравав медалі] Олімпійських ігор. Я до цього поставився просто, бо тут слабких суперників немає, з усіма треба грати на повну силу. Трохи розслабишся — і можеш швидко програти. Тому я вийшов на цю гру і сказав собі насолоджуватися та грати".
- Про матч з четвертою ракеткою світу Фань Чженьдуном
"Я старався, грав з ним вперше. Він нічого особливого не робив по тактиці, просто більше він на стіл грає. Бо решта китайців — в один-два удари. Тому, думаю, якщо я з ним 4-5 разів зіграю, в мене буде більше шансів. Навіть на підготовку. До нього на тренування прийшли 12 людей — це про щось говорить. Навіть записав відео. Тобто він не лише мене недооцінював, але й переоцінював, може, раз з ним така команда прийшла готуватися. Це десь на психологічному рівні бачиш і думаєш: "ого", гра ще не розпочалася, як закінчилася. Ми маємо до цього прагнути, з таких спортсменів брати [приклад]".
- Про співпрацю з тренером Дмитра Овчарова
"Це дуже відкрите питання. З ним я працюю з початку війни, коли приїжджаю у Німеччину, тренуюся та оплачую за свій кошт йому тренування. Також він є особистим тренером Дмитра Овчарова вже 10 років. І Овчаров десь півтора року мені допомагає. Я за свої кошти йому це оплачую, і домовилися, що він мені допоможе перед Олімпійськими іграми.
Я також вмовив його поїхати зі мною на Олімпіаду, бо це непросто. Я до цього йшов, за будь-яку ціну хотів потрапити на Олімпійські ігри. За свої кошти, без спонсорів повіз його. Було багато проблем, але ми це зробили, і в нас вийшло. Наскільки далі це продовжуватиметься — не знаю, але якщо це буде далі не лише в мене, але в наступного покоління, то... Нам же треба готувати покоління надалі. Я теж буду готуватися обов'язково. Але хочеться, щоб він був з нами, за сприяння федерації, міністерства. Такі люди знають, що підказати, як готувати".
- Про травму, отриману на старті змагань, та плани на Олімпіаду-2028
"Так, фізичний стан задовільняє [боротися за відбір на Ігри-2028]. Після олімпійської кваліфікації була травма руки. Я зірвав плече, воно дуже боліло і на сьогодні болить. Я трішки підлікував його, зараз буде відновлення, але часу небагато, бо у серпні починається багато змагань. Сподіваюся, федерація та міністерство буде їх оплачувати. Будемо далі працювати".