Перейти до основного змісту
Olympic games paris 2024
Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

"Задоволена всім, крім колоди". Анна Лащевська оцінила свій дебютний виступ на Олімпіаді-2024

"Задоволена всім, крім колоди". Анна Лащевська оцінила свій дебютний виступ на Олімпіаді-2024

Ексклюзивно
Анна Лащевська виступ на колоді на Олімпійських іграх-2024 зі спортивної гімнастики
Анна Лащевська виступ на колоді на Олімпійських іграх-2024 зі спортивної гімнастики. AP/Morry Gash

Ексклюзивний коментар Анни Лащевської для Суспільне Спорт.

Авторка коментаря: Діана Тригуб

16-річна Анна Лащевська – єдина представниця України на Олімпіаді-2024 у спортивній гімнастиці серед жінок. Спортсменка дебютувала на Олімпійських іграх у кваліфікації у індивідуальному багатоборстві.

Спортивна гімнастика: виступи України на Олімпіадах

  • Україна представлена у спортивній гімнастиці на кожних Олімпійських іграх.
  • Кількість медалей України у спортивній гімнастиці на Олімпіадах – 12 (5 "золото", 3 "срібло", 4 "бронза"). У цьому виді спорту Україна здобула найбільшу кількість "золота" на Олімпійських іграх.
  • Україна здобувала медалі у спортивній гімнастиці на попередніх Олімпіадах у 1996, 2000, 2004, 2008, 2012 та 2016 роках. Безмедальною виявилася лише Олімпіада-2020.
  • Найбільшу кількість нагород Україна виборола у спортивній гімнастиці на Олімпіаді в Атланті-1996 — п'ять.
  • За всю історію Україна має шість мультимедалістів Олімпійських ігор у спортивній гімнастиці. Найбільшу кількість нагород серед них виборола Лілія Подкопаєва — три.
  • Лілія Подкопаєва — одна з чотирьох українських спортсменів за всю історію, що здобула понад дві золоті медалі.

Усі медалі України у спортивній гімнастиці на Олімпіадах:

  • "золото": Рустам Шаріпов (паралельні бруси), Лілія Подкопаєва (особисте багатоборство; вільні вправи) — обидва Атланта-1996; Валерій Гончаров (паралельні бруси) — Афіни-2004; Олег Верняєв (паралельні бруси) — Ріо-2016;
  • "срібло": Лілія Подкопаєва (вправи на колоді) — Атланта-1996; Олександр Береш, Валерій Гончаров, Руслан Мезенцев, Валерій Перешкура, Олександр Світличний, Роман Зозуля (командне багатоборство) — Сідней-2000; Олег Верняєв (особисте багатоборство) — Ріо-2016;
  • "бронза": Ігор Коробчинський, Олег Косяк, Григорій Місютін, Володимир Шаменко, Рустам Шаріпов, Олександр Світличний, Юрій Єрмаков (командне багатоборство) — Атланта-1996; Олександр Береш (особисте багатоборство) — Сідней-2000; Олександр Воробйов (вправи на кільцях) — Пекін-2008; Ігор Радівілов (опорний стрибок) — Лондон-2012.

Анна Лащевська змагалась у першому субдивізіоні: вільних вправах, опорному стрибку, різновисоких брусах та колоді. У вправах на різновисоких брусах спортсменка показала найкращий результат – набрала 13.033 бала. Натомість найнижчий бал українка заробила за виступ на колоді: припустилась помилок під час виступу і впала зі снаряда.

В ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт з Парижа дебютантка Олімпійських ігор Анна Лащевська поділилась емоціями від змагань та оцінила свій виступ в кваліфікації.

  • Про атмосферу на Олімпіаді у Парижі
"Звісно, що відчувається [що Олімпіада — це зовсім інший рівень]. Тут дуже багато публіки. Щоразу, коли зробив елемент — тобі аплодують. Треба просто налаштуватися, це навіть не збиває, а у кайф. Але треба вміти зібратися. Сьогодні не вийшло".
  • Про хвилювання перед виступами

"На початку змагань було хвилювання, після брусів трішки заспокоїлася, але залізла на колоду та почала сильно хвилюватися".

  • Про дебютний виступ на Олімпійських іграх
"Задоволена всім, крім колоди. Її більше всього тренувала, але не вийшло. Як вдалося зібратися після неї? Не знаю. Взагалі налаштована [боротися далі]. Якщо поталанить — буде дуже круто".

Топ дня

Вибір редакції

На початок