Перейти до основного змісту
Olympic games paris 2024
Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

"Потрібно працювати". Радомир Стельмах поділився емоціями від дебюту та командного виходу у фінал на Олімпіаді-2024

"Потрібно працювати". Радомир Стельмах поділився емоціями від дебюту та командного виходу у фінал на Олімпіаді-2024

Ексклюзивно
Радомир Стельмах під час виступу на паралельних брусах на Олімпіаді-2024
Радомир Стельмах під час виступу на паралельних брусах на Олімпіаді-2024. AP/Abbie Parr

Ексклюзивний коментар Радомира Стельмаха для Суспільне Спорт у Парижі.

Збірна України зі спортивної гімнастики пробилася до фіналу чоловічого багатоборства на Олімпіаді-2024. За підсумком виступів у кваліфікації в другому з трьох дивізіонів, "синьо-жовті" гарантували собі місце у вісімці топкоманд кваліфікації.

Спортивна гімнастика: виступи України на Олімпіадах

  • Україна представлена у спортивній гімнастиці на кожних Олімпійських іграх.
  • Кількість медалей України у спортивній гімнастиці на Олімпіадах – 12 (5 "золото", 3 "срібло", 4 "бронза"). У цьому виді спорту Україна здобула найбільшу кількість "золота" на Олімпійських іграх.
  • Україна здобувала медалі у спортивній гімнастиці на попередніх Олімпіадах у 1996, 2000, 2004, 2008, 2012 та 2016 роках. Безмедальною виявилася лише Олімпіада-2020.
  • Найбільшу кількість нагород Україна виборола у спортивній гімнастиці на Олімпіаді в Атланті-1996 — п'ять.
  • За всю історію Україна має шість мультимедалістів Олімпійських ігор у спортивній гімнастиці. Найбільшу кількість нагород серед них виборола Лілія Подкопаєва — три.
  • Лілія Подкопаєва — одна з чотирьох українських спортсменів за всю історію, що здобула понад дві золоті медалі.

Усі медалі України у спортивній гімнастиці на Олімпіадах:

  • "золото": Рустам Шаріпов (паралельні бруси), Лілія Подкопаєва (особисте багатоборство; вільні вправи) — обидва Атланта-1996; Валерій Гончаров (паралельні бруси) — Афіни-2004; Олег Верняєв (паралельні бруси) — Ріо-2016;
  • "срібло": Лілія Подкопаєва (вправи на колоді) — Атланта-1996; Олександр Береш, Валерій Гончаров, Руслан Мезенцев, Валерій Перешкура, Олександр Світличний, Роман Зозуля (командне багатоборство) — Сідней-2000; Олег Верняєв (особисте багатоборство) — Ріо-2016;
  • "бронза": Ігор Коробчинський, Олег Косяк, Григорій Місютін, Володимир Шаменко, Рустам Шаріпов, Олександр Світличний, Юрій Єрмаков (командне багатоборство) — Атланта-1996; Олександр Береш (особисте багатоборство) — Сідней-2000; Олександр Воробйов (вправи на кільцях) — Пекін-2008; Ігор Радівілов (опорний стрибок) — Лондон-2012.

Радомир Стельмах стартував у чотирьох дисциплінах: вільних вправах, коні, паралельних брусах та перекладині. У вправах на перекладині спортсмен показав найкращий результат серед усіх українців – набрав 13.600 бала.

В ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт дебютант Олімпійських ігор-2024 розповів про враження від виступу на перших Іграх, атмосферу на стадіоні та оцінив свої старти у дисциплінах.

  • Про емоції під час стартового виступу

"Насправді ще коли розминалися, не було відчуття, що щось масштабне. Але коли вийшли, я підходжу на поперечину першим як людина, яка починає змагання — дуже було важко насправді. Тут нічого не допоможе, потрібно лише працювати і бути впевненим у своїй роботі".

  • Про оцінку власних виступів

"Я задоволений, але останнє слово за нашим головним тренером. В принципі, я був гімнастом, що практично на всіх снарядах був першим — потрібно було гарно почати. Чи гарно почав? Гадаю, що так".

  • Про завдання на Ігри

"Як я вже казав, моя ставка на стабільність, щоб виходити та розпочати гарний виступ для всіх хлопців, підходячи першим. Тому має бути стабільність та впевненість у роботі. Гадаю, в мене вийшло".

  • Про атмосферу на Олімпійських іграх-2024

"Всі підтримують, вболівають. Дуже приємно, що вони вірять в те, що, наприклад, можу підійти першим. Бо це важка роль. Всі підтримують та вболівають".

Топ дня

Вибір редакції

На початок