Перейти до основного змісту
Olympic games paris 2024
Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

"Піде на користь". Веслувальниця Коженкова про відмову України від квоти в одиночці, настрій перед стартом на Олімпіаді

"Піде на користь". Веслувальниця Коженкова про відмову України від квоти в одиночці, настрій перед стартом на Олімпіаді

Ексклюзивно
Анастасія Коженкова вигравала медаль Олімпійських ігор у 2012 році
Анастасія Коженкова вигравала медаль Олімпійських ігор у 2012 році. Getty Images/Alex Davidson

Ексклюзивний коментар веслувальниці Анастасії Коженкової для Суспільне Спорт.

Збірна України з академічного веслування розпочинає виступи на Олімпійських іграх-2024. Перший старт відбудеться вже у суботу, 27 липня — у кваліфікації виступлять представниці парної четвірки.

Веслування: виступи України на Олімпіадах

  • Україна представлена у веслуванні на кожній Олімпіаді, у кожній – і серед чоловіків, і серед жінок.
  • Кількість медалей України у веслуванні на Олімпіадах – 10 (3 "золото", 3 "срібло", 4 "бронза")
  • У веслуванні Україна має одразу трьох мультимедалістів: Інна Осипенко-Радомська виборола чотири медалі, Юрій Чебан — три. Ще дві медалі на попередній Олімпіаді у Токіо здобула Людмила Лузан — перша в історії України володарка олімпійських нагород у жіночому каное.
  • За кількістю медалей Інна Осипенко-Радомська ділить друге місце в історії України на Олімпіадах.

Усі медалі України у веслуванні на Олімпіадах:

  • "золото": Інна Осипенко-Радомська (байдарка-одиночка, 500 м) — Пекін-2008; Юрій Чебан (каное-одиночка, 200 м) — Лондон-2012; Юрій Чебан (каное-одиночка, 200 м) — Ріо-2016;
  • "срібло": Інна Осипенко-Радомська (байдарка-одиночка, 200 м; байдарка-одиночка, 500 м) — Лондон-2012; Людмила Лузан, Анастасія Четверікова (каное-двійка, 500 м) — Токіо-2020;
  • "бронза": Ганна Балабанова, Олена Череватова, Інна Осипенко-Радомська, Тетяна Семикіна (байдарка-четвірка, 500 м) — Афіни-2004; Юрій Чебан (каное-одиночка, 500 м) — Пекін-2008; Тарас Міщук, Дмитро Янчук (каное-двійка, 1000 м) — Ріо-2016; Людмила Лузан (каное-одиночка, 200 м).

У жіночому академічному веслуванні українська команда також здобула ліцензію в одиночці, але у підсумку відмовилася від неї. Євгенія Довгодько, яка завоювала історичну квоту та отримала іменну путівку на Олімпійські ігри, відмовилася від цієї можливості на користь виступу в парній четвірці.

Суспільне мовлення – ексклюзивний транслятор Олімпіади-2024 в Україні. Дивіться трансляції змагань наживо на телеканалі та сайті Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

Причина відмови Євгенії Довгодько була повʼязана з рішенням тренерського штабу зосередитися на кращий результат у парних четвірках. Євгенія замінить у команді Наталію Довгодько — перший номер команди, яка вирушила до Франції лише у статусі запасної через проблеми зі здоров'ям.

Одна з веслувальниць збірної України Анастасія Коженкова після пресконференції, що відбулася перед стартом церемонії відкриття Олімпіади-2024, в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт розповіла про своє бачення про зміни в четвірці, готовність команди та враження від атмосфери на Олімпіаді.

  • Про заміну Наталії Довгодько на Євгенію Довгодько у четвірці
"Команда була завжди готова, але так склалося. Євгенія Довгодько пожертвувала своєю ліцензією в одиночці, могла бути першою українкою, що виступить за Україну у цьому виді. І вона це свідомо зробила на користь команди, щоб, як у Лондоні, лунав наш гімн".
  • Про налаштування збірної на турнір

"Збірна готова на всі 100%. Залишається лише випробувати себе на цих змаганнях".

  • Про враження від атмосфери на Олімпійських іграх

"Воно завжди по-різному. Ти бачиш усі ці команди, спілкуєшся з усіма цими людьми, розумієш, що ти вже з усіма ними змагалася. Але щоразу в них усе змінюється: і команди, і тренери, і підготовка. Світ не стоїть на місці, всі рухаються, намагаємося рухатися з усіма ними".

Анастасія Коженкова: що відомо

  • Для 38-річної веслувальниці це третя Олімпіада в кар'єрі.
  • У Лондоні-2012 у складі парної четвірки (Яна Дементьєва, Катерина Тарасенко й Наталія Довгодько) стала чемпіонкою Олімпійських ігор.
  • В активі Анастасії чотири "золота" чемпіонатів Європи (2009, 2010, 2011, 2023 роки) та одна золота медаль чемпіонату світу (2009 рік).

Топ дня

Вибір редакції

На початок