Олімпійські ігри офіційно стартують у п'ятницю, 26 липня. У Парижі, на річці Сена пройде церемонія відкриття літньої Олімпіади-2024.
Захід відбуватиметься на човнах, де перебуватимуть представники кожної країни, що пливтимуть по річці. У складі делегації України, що пливтиме на човні по Сені, присутні зокрема Еліна Світоліна та Михайло Романчук, які понесуть український прапор.
Трансляція церемонії відкриття Олімпійських ігор-2024 розпочнеться 26 липня о 20:00 за київським часом. Пряма трансляція — на Суспільне Спорт, місцевих телеканалах Суспільного та телеканалі Перший.
Перед стартом церемонії відкриття Олімпійських ігор-2024 українські спортсмени провели пресконференцію, в якій розповіли про свої емоції від виступу на Олімпійських іграх-2024, поділились особистими історіями, та подякували Силам оборони України.
- Еліна Світоліна
"Для мене це вже третя [Олімпіада]. Після вагітності мені було дуже важливо потрапити на Олімпіаду, це була завдання №1. Тому я рада присутності і буду намагатися якомога краще відіграти цю Олімпіаду. Це найважливіші змагання для мене. Спробую взяти медаль, як це вийшло у Токіо".
"Статус прапороносиці? Для мене це дуже важливо. Це честь, нести прапор разом з Михайлом [Романчуком]. Дякую дуже за цю нагоду. Зараз дуже важливо нагадувати про війну, що відбувається в нашій країні, та відстоювати своє. Для нас найголовніше робити все для нашої країни та перемоги".
- Михайло Романчук
"Бути прапороносцем на Олімпійських іграх — мрія кожного спортсмена, який виступає та представляє свою країну. Хочу подякувати Вадиму Гутцайту та НОК України за надану шану та повагу, бути прапороносцем на цій Олімпіаді. Це велика честь та гордість для кожного спортсмена".
"Ви знаєте, що під час війни не дозволено нормально залишати країну. Потрібно мати чимало документів, щоб виїхати з України — незалежно від причини. На жаль, не всі члени нашої сім'ї зможуть приїхати до нас у Париж — можливо, мати чи сестра приїдуть, але чоловікам не можна. Ми будемо боротися, покажемо все найкраще для України та всіх захисників, яким завдячуємо. Завдяки їм ми готові боротися та показати все, на що здатні".
- Олексій Середа
"До Олімпійських ігор було готуватися досить складно: постійні повітряні тривоги, ходити до бомбосховища, ховатися, потім знову розминатися. Було надзвичайно важко, але я тут завдяки Збройним Силам України. Завдяки хлопцям та дівчатам, які боронять нашу країну, у нас є можливість тренуватися та представляти Україну на Олімпійських іграх. Звичайно, не можу сказати, що я спокійний — постійно хвилююся за свого тата, який зараз у Миколаєві та служить у Національній Гвардії України. Постійне хвилювання за нього і, звичайно, за Олімпійські ігри. Це величезний стрес для нас, найважливіший старт у моєму житті, і я робитиму все можливе, щоб показати найкращий результат".
- Анастасія Коженкова
"Бути тут, зараз, це для мене дуже велика честь, бо у мене велика і потужна підтримка від рідних та близьких. Передусім ми хочемо підтримати наших українців, бо вони борються за те, щоб ми були незалежні і так само хочемо боротися разом з ними. Намагатися зробити як найкраще. Хочемо, щоб увесь світ бачив наші прапори, чув наш гімн і знав, що ми хочемо бути вільні, незалежні та міцні у цьому напрямку".
Олімпійські ігри-2024: що відомо?
- Цьогорічним господарем Олімпійських ігор є Франція. Змагання у 32 видах спорту пройдуть з 26 липня до 11 серпня.
- Еліна Світоліна та плавець Михайло Романчук — медалісти попередніх Ігор у Токіо. Світоліна в тенісі здобула олімпійську "бронзу", а Романчук має дві медалі: "срібло" з плавання на дистанції 1500 м та "бронзу" на 800 м.
- Анастасія Коженкова – золота медалістка у веслуванні на Олімпійських іграх-2012.
- Олексій Середа ще не має олімпійської нагороди: на попередніх Іграх український стрибун посів шосте місце в особистих та синхронних стрибках з 10-метрової вишки.
- Олексій Середа потрапив до заявки України на фінал синхронних стрибків з 10-метрової вишки на Олімпіаді-2024 попри те, що лише нещодавно відновився від травми.