Перейти до основного змісту
Olympic games paris 2024
Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

"Лише приємні очікування". Павло Алтухов — про відбір на третю Олімпіаду та очікування перед Іграми у Парижі

"Лише приємні очікування". Павло Алтухов — про відбір на третю Олімпіаду та очікування перед Іграми у Парижі

Ексклюзивно
Павло Алтухов втретє виступить на Олімпійських іграх
Павло Алтухов втретє виступить на Олімпійських іграх. ICF

Ексклюзивний коментар українського каноїста для Суспільне Спорт.

Збірна України з веслування на байдарках і каное продовжує підготовку до Олімпійських ігор-2024. Змагання у цьому виді спорту стартуватимуть на Іграх у Парижі серед останніх, їхнє проведення заплановане на 6-10 серпня.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Олімпійських ігор-2024 у Парижі. Дивіться змагання наживо на платформах Суспільне Спорт та місцевих телеканалах Суспільного.

На Іграх у Парижі збірна України з веслування на байдарках і каное буде представлена складом з дев'яти спортсменів. Останнім ліцензію на Олімпіаду отримав каноїст Павло Алтухов, який змагатиметься в одиночці на дистанції 1000 м: здобув її завдяки перерозподілу квот після відмови від неї представників Океанії.

При цьому Олімпіада-2024 стане третьою у кар'єрі Алтухова, за цим показником серед всіх веслувальників він поступається лише Юрію Чебану (4). А на дебютних для себе Іграх у Ріо у 2016 році зупинився за крок від медалі — посів четверте місце.

Український каноїст дав ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт під час підготовки до Олімпійських ігор, яку збірна проводить на тренувальній базі біля Обухова. Алтухов розповів про емоції від отримання ліцензії завдяки перерозподілу, очікування від Олімпіади у Парижі, а також про підготовку до змагань.

Веслування: виступи України на Олімпіадах

  • Україна представлена у веслуванні на кожній Олімпіаді, у кожній – і серед чоловіків, і серед жінок.
  • Кількість медалей України у веслуванні на Олімпіадах – 10 (3 "золото", 3 "срібло", 4 "бронза")
  • У веслуванні Україна має одразу трьох мультимедалістів: Інна Осипенко-Радомська виборола чотири медалі, Юрій Чебан — три. Ще дві медалі на попередній Олімпіаді у Токіо здобула Людмила Лузан — перша в історії України володарка олімпійських нагород у жіночому каное.
  • За кількістю медалей Інна Осипенко-Радомська ділить друге місце в історії України на Олімпіадах.

Усі медалі України у веслуванні на Олімпіадах:

  • "золото": Інна Осипенко-Радомська (байдарка-одиночка, 500 м) — Пекін-2008; Юрій Чебан (каное-одиночка, 200 м) — Лондон-2012; Юрій Чебан (каное-одиночка, 200 м) — Ріо-2016;
  • "срібло": Інна Осипенко-Радомська (байдарка-одиночка, 200 м; байдарка-одиночка, 500 м) — Лондон-2012; Людмила Лузан, Анастасія Четверікова (каное-двійка, 500 м) — Токіо-2020;
  • "бронза": Ганна Балабанова, Олена Череватова, Інна Осипенко-Радомська, Тетяна Семикіна (байдарка-четвірка, 500 м) — Афіни-2004; Юрій Чебан (каное-одиночка, 500 м) — Пекін-2008; Тарас Міщук, Дмитро Янчук (каное-двійка, 1000 м) — Ріо-2016; Людмила Лузан (каное-одиночка, 200 м).
  • Про отриману ліцензію через перерозподіл
"Це було трішки несподівано, але й очікувано. Чекав на цей перерозподіл, на офіційне підтвердження. Були й різні новини, але сталося як і мало статися. Ліцензію [отримав] за мій тогорічний виступ на чемпіонаті світу: у фіналі я був восьмим, ліцензії роздавали по сьоме [місце]. Надалі вона перейшла законно мені".
  • Як вплинув факт отримання ліцензії на Олімпіаду в останній момент

"Звісно, це вплинуло, бо вже мало часу залишилося, щоб підготуватися. Ми швидко одразу зібралися та поїхали до тренувального табору. Ми перед цим виступили на чемпіонаті Європи, тому нормально, мали трішки перерви. А потім спакували речі та приїхали в Київ, щоб готуватися".

  • Про очікування від Олімпіади у Парижі

"Про спортивні результати не буду загадувати, бо так робити непотрібно. Хочеш розсмішити Бога — розкажи про свої плани (сміється). А про сам Париж — звісно, що цікаво. Раніше Олімпіада була на іншому континенті або дуже далеко від дому. А тут Олімпіада у Європі та ще й у такому красивому місті, як Париж.

Хочеться подивитися, що нам підготували організатори. Бо як починаєш читати — вони хотіли зробити щось особливе. Можливо Париж, як столиця моди, [запропонує] щось екстравагантне в олімпійському селищі та на аренах. Лише приємні очікування, чекаю з нетерпінням".

  • Про церемонію відкриття Олімпіади на річці Сена
"Наш вид спорту, зазвичай, наприкінці Олімпійських ігор, і ми ніколи не потрапляємо на церемонію відкриття. Але будемо десь спостерігати по телевізору. А там, дай Боже, побуваємо на церемонії закриття".
  • Про подальші плани після Олімпіади-2024

"Що буде після Олімпіади? Це вже буде видно, вся увага зараз на іншому і потрібно готуватися саме до цих змагань. А що буде далі — вирішимо по приїзду".

Топ дня
Вибір редакції
На початок