Перейти до основного змісту
Olympic games paris 2024
Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

"Нелегке рішення". Україна відмовилася від ліцензії у веслуванні і внесла зміну в склад жіночої четвірки: як це пояснили

"Нелегке рішення". Україна відмовилася від ліцензії у веслуванні і внесла зміну в склад жіночої четвірки: як це пояснили

Ексклюзивно
Євгенія Довгодько, веслувальниця збірної України у складі на Олімпійські ігри-2024.
Євгенія Довгодько на Олімпіаді-2024 змагатиметься у четвірці замість одиночних стартів. World Rowing

Ексклюзивний коментар тренера "синьо-жовтих" Миколи Чуприни для Суспільне Спорт.

Збірна України з академічного веслування продовжує підготовку до Олімпійських ігор-2024. Команда проводить збір у Литві перед стартом у двох дисциплінах Парижа — легкій парній двійці серед чоловіків та парній четвірці серед жінок.

Загалом "синьо-жовті" упродовж відбіркового циклу Олімпіади здобували ліцензії в трьох дисциплінах: окрім четвірки та двійки, Євгенія Довгодько принесла збірній історичну першу квоту в жіночій одиночці.

Натомість, відповідно до складу української делегації на Ігри-2024, який затвердив Національний олімпійський комітет, у Парижі збірна не вийде на старт серед одиночниць — відмовилася від дебютної ліцензії через ситуацію в командній четвірці.

Разом із цим зазнав змін склад четвірки: Євгенія Довгодько за рішенням тренерського штабу змагатиметься замість Наталії Довгодько і приєднається у складі до Дарини Верхогляд, Катерини Дудченко й Анастасії Коженкової. Наталія Довгодько також вирушить у Францію — в статусі запасної.

Тренер української збірної Микола Чуприна в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт поянив зміни у складі, чому Євгенія Довгодько змагатиметься у четвірці замість одиночної дисципліни та як проходить підготовка команди до головних стартів олімпійського циклу.

  • Чому відмовилися від одиночних стартів:

"Виникло питання зі здоров'ям першого номера [четвірки] — Наталії Довгодько. Ми посадили Євгенію і побачили, що з нею набагато краще іде човен.

У нас командний вид спорту. Всі п'ять дівчат вміють веслувати. Але бачиш, що на Олімпіаді можеш покращити [результат на] 3-5 секунд. Так, [Євгенія Довгодько] — веслувальниця сильна, зараз у одиночці тренується, дуже добре тягне. Але вона — одиночниця, а в команді сідає та працює сама за себе. Вона дуже добре виступила в одиночці [на шляху до ліцензії]".

"Проблема полягає у тому, що виграна в Сегеді ліцензія — іменна. Тобто якщо ми хочемо когось замінити в одиночці, ми цього зробити не можемо. Або [Євгенія Довгодько] змагається, або ніхто. Основний клас, який ми відпрацьовували три роки і який може дуже гідно виступити на Олімпіаді, — це четвірка. [Прагнемо], аби вона була максимально сильною та командною, а не чотири найсильніші одиночниці. І ми зараз бачимо, що ми цього досягли".

"Було ухвалене нелегке рішення. Нам відповіли, що ми можемо зробити заміну. І ми вирішили, тренерською радою і спортсменами, одностайно: Євгенія Довгодько для команди є кращою. Менше нервів, більше результату і він стабільніший. І ми тоді поставили питання перед НОК України.

Такі ситуації виникали і два місяці назад, і три. Бачили, що можна краще, але не чіпали, бо є спортивна етика, і питання [про заміну] не піднімали. Але коли побачили, що є різниця, питання вирішилося — зробили заміну. Наталія Довгодько піде запасною, бо може виникнути будь-яка ситуація, але з'явилася нова одиниця — Євгенія Довгодько".

  • Про підготовку до змагань у Литві:

"Литовська команда — наші дуже добрі друзі і допомагали нам із перших днів війни. Ми попросили з ними працювати в спарингу, у них дуже сильна команда. Ми дуже добре знаємо цю дистанцію і тут, коли я веслував, проводили [підготовку] перед чемпіонатами світу або Олімпійськими іграми".

"Дуже хороші умови за рахунок того, що дуже багато країн приїхали. Всіх разом збирають і ставлять у спаринг. За часом ми обираємо човен, який виходить на наш [показник], і виставляємо команду. Вони бачать, як ідуть за дистанцією, бачать пряму конкуренцію, а не за хронометрами [визначають]. Виставляються човни, три-чотири рази на тиждень ходять інтервали, тренування, аби був спаринг. Це насамперед потрібно — спаринг, а не якісь завдання на час виконувати".

"Дівчата проводять дуже хорошу підготовку, трохи змінили план підводки до змагань. Те, що ми бачимо, дарує велику надію".

  • Які очікування мають тренери від четвірки на Олімпіаді:

"Ніколи заздалегідь не кажемо. Якби ми нічого не очікували або дифірамби один одному співали, то не докладали б стількох зусиль, аби когось замінювати або вести на такі тренування, як зараз. Віддали цьому дуже багато сил і нервів і бачимо дуже хорошу підготовку".

"Який буде результат? Тут уже вступають в дію дівчата. Всі мають досвід, призерки чемпіонатів Європи, команда знає, що робить. Нехай вони працюють, покажуть, на що вони готувалися і для чого все це зроблено. Ми маємо надію".

Хто представлятиме Україну на Олімпіаді з академічного веслування?

  • Легка парна двійка (чоловіки): Станіслав Ковальов, Ігор Хмара
  • Парна четвірка (жінки): Євгенія Довгодько, Катерина Дудченко, Анастасія Коженкова, Дарина Верхогляд (Наталія Довгодько — запасна)

Що відомо про жіночу четвірку веслувальниць України?

  • З нинішнього складу четвірки "золото" Лондона-2012 — єдине в дисципліні для збірної України — виступатиме Анастасія Коженкова. Також серед тріумфаторок була і Наталія Довгодько, яка вирушає до Парижа запасною.
  • Наприкінці квітня четвірка Наталії Довгодько, Дудченко, Коженково та Дарина Верхогляд відстоювала звання чинних чемпіонок Європи у жіночій четвірці — посіла друге місце на континентальній першості у Сегеді.
  • Дебютуватиме на Олімпіаді 27-річна Катерина Дудченко. Дарина Верхогляд та Євгенія Довгодько у четвірці 2016 року зупинялися за крок від подіуму — четверте місце.
  • Євгенія Довгодько — чотириразова призерка Євро у четвірці, зокрема вигравала континентальне "срібло" дисципліни у 2018 році, в команді з Верхогляд, Коженковою та Оленою Буряк.
Топ дня
Вибір редакції
На початок