Дмитро Нікітін здобув перше "золото" літнього сезону в стрибках у висоту, Олег Дорощук — другий на турнірі в Угорщині

Дмітро Нікітін, український стрибун у висоту в легкоатлетичному сезоні-2024.
Дмитро Нікітін. ФЛАУ/Олександр Залевський

Дмитро Нікітін став переможцем легкоатлетичного Меморіалу Іштвана Дьюлаї в угорському Секешфегерварі, розділивши подіум в стрибках у висоту зі співвітчизником Олегом Дорощуком — перше і друге місця відповідно.

Сумарно на "золоті" змагання континентального туру World Athletics заявилися три українці: до Нікітіна й Дорощука приєднався Вадим Кравчук, що напередодні виборював "срібло" змагань у Франції.

Як пройшли змагання?

• Першим з українців виступи завершив Вадим Кравчук. 2.18 метра українець подолав із третьої спроби, але зупинився вже на наступній позначці 2.21 м — сьоме місце.
  • На 2.21 м лідерство серед "синьо-жовтих" натомість втримував Олег Дорощук. Чотири перші позначки він перелетів із першої спроби та ділив проміжне лідерство.
  • Дмитро Нікітін на висоті 2.21 м потребував трьох спроб, проте уже наступну планку — 2.24 метра — єдиний підкорив із першого стрибка і встановив особистий рекорд сезону. Дорощук на ній потребував двох спроб.
  • На планці 2.27 метра один з українців виборював гарантоване місце на подіумі з представником ПАР Браяном Раатсом і багамцем Дональдом Томасом. Жоден з учасників бар'єр не подолав, відтак Нікітін фінішував першим, а Дорощук — другим.

Меморіал Іштвана Дьюлаї. Стрибки у висоту: топ-3

1. Дмитро Нікітін (Україна) — 2.24 м
  2. Олег Дорощук (Україна) — 2.24 м
  3. Браян Раатс (ПАР) — 2.24 м

Що відомо?

• 24-річний Нікітін востаннє вигравав міжнародні змагання у лютому — виборював "золото" в приміщенні турецького Стамбула.
  • Для Дорощука "срібло" Секерфегервара — третя медаль від початку нинішнього літнього сезону. Зокрема, українець вперше став призером чемпіонатів Європи — виборов у Римі "бронзу".
  • Україна завершує Меморіал Іштвана Дьюлаї з трьома медалями: "срібло" метання молота з третім результатом у кар'єрі напередодні здобув Михайло Кохан.