"Думала, що нереально". Ірина Климець описала свої емоції від найбільш нервового відбору на Олімпіаду в кар'єрі

"Думала, що нереально". Ірина Климець описала свої емоції від найбільш нервового відбору на Олімпіаду в кар'єрі

Ексклюзивно
Ірина Климець втретє виступить на Олімпійських іграх
Ірина Климець втретє виступить на Олімпійських іграх. ФЛАУ/Дмитро Путінцев

Ексклюзивний коментар Ірини Климець після відбору на Олімпіаду-2024 для Суспільне Спорт.

29-річна метальниця молота Ірина Климець втретє в кар'єрі змагатиметься на Олімпійських іграх. Кваліфікацію в Ріо-2016 та Токіо-2020 українка здобула завдяки виконаному нормативу, а в Париж-2024 відібралася за світовим рейтингом – посіла останнє прохідне місце.

Після закриття рейтингів Климець була третьою запасною, її участь в Олімпіаді-2024 залежала від потенційного зняття інших спортсменок. Зрештою, саме три метальниці молота не заявилися на Ігри – цього вистачило Ірині для відбору.

В ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт Ірина Климець відзначила, що цей відбір був найбільш нервовим для неї. А дізналася про свою кваліфікацію від партнерки по команді та дебютантки Ігор, стрибунки Ольги Корсун.

"Прийшла в номер після ранкового тренування, взяла телефон, а в Instagram подруга Ольга Корсун пише: "Вітаю з кваліфікацією на Олімпійські ігри". Я не зрозуміла одразу, не відписала, зайшла дивитися світові рейтинги. Дивлюся – 32-га, і така: "Юхууууууу", – розповіла Ірина про перші емоції від новини про відбір.

"Була така напруга, оскільки вище мене в рейтингу йде колумбійка [Майра Гавірія] з такою ж кількістю балів, але вона вище через найкращий окремий результат. Думала, що буде дуже прикро, якщо 32-ге місце закривається з таким же балом як у мене, але все добре".

Останні кілька днів метальниця провела на зборах у Кончі-Заспі. За словами Ірини, після чемпіонату України вона не особливо вірила у можливість відбору на Олімпіаду.

"Ви ж розумієте, я в рейтингу була 35-та. Думала, що це нереально, адже Олімпіада. Ніхто не відмовиться від такого шансу представити свою країну, своє місто на Олімпійських іграх. З кожним днем напруга на ніч ставала все більшою, сон коротшим до дня "Х". Тренер казав, що все буде добре, адже у нього день народження. І от зранку подзвонила до тренера, привітала з днем народження".

Перерозподіл у жіночому метанні молота виявився один з найбільших на Ігри серед усіх дисциплін легкої атлетики. Одразу три місця дісталися наступним зі списку – Швеція та Велика Британія не заявили по одній атлетиці, оскільки не вбачали у них претенденток на медалі. Також поза Олімпіадою залишилася спортсменка з Ямайки.

"Є така радість всередині, що я змогла. Так, це найбільш нервовий відбір на Олімпіаду. Норматив 74 метра – майже як рекорд України, дуже високий. Відібратися за рейтингом – дуже складно, бо в Україні майже немає рейтингових турнірів. За перемогу в Кубку України зимовому я отримала додаткові 15 балів за перемогу, а за виграш Continental Tour Gold можна отримати 200 балів. А 200 балів – це більше 10 метрів різниці у молоті. Це така колосальна різниця, як написала в своєму пості Ольга Ляхова, що дуже складно, бо у нас немає як проводити такі рейтингові турніри, а організатори за кордоном можуть не запросити, чи менеджер не домовиться. Це тотальна несправедливість, нервово за рейтингом з такими результатами боротися", – зазначила Климець.

Заключний етап підготовки до Олімпіади-2024 вона проведе в Конча-Заспі, там буде на зборах аж до від'їзду в Париж для участі в Іграх.

На початок