Перейти до основного змісту
"Такого привілею нема". Ольга Ляхова назвала "несправедливою" систему світового рейтингу після невідбору на Олімпіаду

"Такого привілею нема". Ольга Ляхова назвала "несправедливою" систему світового рейтингу після невідбору на Олімпіаду

Ольга Ляхова змагалася лише одного разу на Олімпіаді - на Іграх у Ріо у 2016 році
Ольга Ляхова змагалася лише одного разу на Олімпіаді - на Іграх у Ріо у 2016 році. ФЛАУ/Дмитро Путінцев

Як українська легкоатлетка пояснює свою позицію.

Ольга Ляхова — одна з українських легкоатлеток, що не відібралися на Олімпійські ігри у Парижі. За результатами відбіркової частини спортсменка не виконала норматив на дистанції з бігу на 800 метрів і не змогла потрапити на Ігри у Парижі за рейтингом.

При цьому Ляхова була близькою до того, щоб кваліфікуватися за рейтингом. На останньому відбірковому старті, чемпіонаті України, вона стала переможницею, а її час, 2:01.69 хвилини, був лише на 2.39 секунд гірший за олімпійський норматив. У підсумку ж вона стала п'ятою непрохідною за рейтингом.

Перед оголошенням підсумкових рейтингів з легкої атлетики Ляхова сподівалася на відбір на Олімпіаду. Перед цим вона виступила на Іграх лише у 2016 році, тоді як у 2021-му не змагалася через пологи.

Ляхова емоційно відреагувала на те, що не відібралася на Олімпіаду. І назвала систему світового рейтингу несправедливою: стверджує, що майже не мала можливості виступити на більш конкурентних стартах.

"Це була дуже складна [дорога до Парижа], ця клята війна, постійний стрес за своїх рідних і знайомих в Україні, торік була травма кріплення ахілла. В цьому році я знову відчула гарний біг і була задоволена собою. Але, на жаль, цього не достатньо, я стала 50-ю у світовому рейтингу, а 48 дівчат проходили на Олімпійські ігри. Так, я зробила все, що могла, це можу сказати з впевненістю".

"Система [світового рейтингу від World Athletics] не є справедливою, оскільки є багато спортсменів, які мають змогу поїхати на змагання "золотого" чи "срібного" рангу. Чи то менеджер постарався, чи по знайомству, чи якщо ти просто з тієї країни, яка проводить змагання. У мене в країні такого привілею нема. І під час війни Україна точно не буде проводити змагання топрівня. Я відчайдушно старалася писати менеджерам, організаторам змагань, щоб взяти участь у змаганнях вищого рівня. Але, на жаль, нічого не вийшло, тільки "бронзовий" рівень, були ще Балканські ігри і чемпіонат Європи. Цього було не достатньо".

За словами Ляхової, після невдалого відбору на Олімпіаду вона сумнівається у тому, що матиме подальшу мотивацію для виступів.

"Я не знаю, наскільки ще в мене вистачить мотивації, але ці два роки були постійно в боротьбі за результат, за змагання, за правду. Можливо, я відійду і знову відчую запал, це буде видно пізніше", — додала бігунка.

У 2024 році Ляхова мала сім стартів — також стала переможницею чемпіонату Балканських асоціацій. При цьому найкращий час бігунка показала на турнірі у Женеві — 2:01.03 хвилини.

Ольга Ляхова: що відомо?

  • На єдиній Олімпіаді в кар'єрі — 2016 року в Ріо — Ляхова зупинилася в першому раунді жіночої 800-метрівки, посівши шосте місце.
  • На чемпіонаті Європи-2024, що минув у червні, українка вибула після стартового забігу — посіла 13-те місце з результатом 2:01.51.
  • З двох хвилин Ляхова за кар'єру вибігала сім разів. Особистий рекорд українки на цій дистанції — 1:58.64 хвилини, встановлений 2015 року в італійському Рієті.

Топ дня

Вибір редакції

На початок