Чемпіонат Європи з футболу 2024 року
Чемпіонат Європи з футболу 2024 року
"Було важко знаходити там м'яч". Георгій Судаков розповів про роль у матчі зі Словаччиною і ключові зміни після перерви

"Було важко знаходити там м'яч". Георгій Судаков розповів про роль у матчі зі Словаччиною і ключові зміни після перерви

Ексклюзивно
Георгій Судаков у матчі Україна - Словаччина
Георгій Судаков у матчі Україна - Словаччина. Getty Images/Rene Nijhuis

Що сказав півзахисник збірної України про свою гру у другому поєдинку на Євро-2024.

Збірна України з футболу готується до вирішального матчу у групі на Євро-2024 проти Бельгії. Перед поєдинком українці мають три очки, однак йдуть на останньому місці в групі: всі збірні підходять до заключної гри з рівною кількістю очок.

Здобути перші очки Україна змогла завдяки вольовій перемозі над Словаччиною. Програвши перший тайм з рахунком 0:1, українці у підсумку виграли — 2:1.

Один з учасників перемоги України над Словаччиною, півзахисник Георгій Судаков, розповів на пресконференції УАФ про перетворення, які відбулися у грі команди в порівнянні зі стартовим поєдинком проти Румунії (0:3). Зокрема гравець відзначив зміни, які відбулися у його ролі та позиції на футбольному полі, а також яким чином вони трансформувалися після перерви у грі проти словаків.

"Звичайно, ми робили висновки після першої гри з Румунією та розуміли, що треба щось змінювати на футбольному полі. Особливо моя роль полягала у тому, щоб грати вище, більше між лініями, але Словаччина грала дуже компактно, і мені було важко знаходити там м'яч".

"У першому таймі я декілька разів спускався вниз, щоб розвертати атаки на Андрія Ярмоленка, між лініями виходило. Але Словаччина розпочала [матч] агресивно, ми, можливо, не очікували до такого. Добре, що у другому таймі перебудувалися, почали агресивніше грати на пресинг, вище підійматися".

Як пояснив Судаков, відмова діяти з глибини після перерви була викликана потребою не дублювати функції партнерів по команді. Натомість півзахисник вирішив грати ближче до воріт суперника.

"У нас багато якісних футболістів, той-таки [Микола] Шапаренко, Володимир Бражко. Вони можуть грати трішки нижче, і мені не було сенсу опускатися ще нижче, щоб забирати у них чи у захисників м'яча. Олександр Зінченко також — він грав як захисник, але всі розуміють його якості, він може зіграти між лініями і більше на атаку. Тому я хотів знайти м'яча там і розумів, наскільки важливо це зробити біля чужих воріт".

Судаков наголошує: більш агресивний футбол, який Україна почала показувати після перерви, одразу ж дав результат в епізоді з голом Миколи Шапаренка.

"Перший гол, коли Шапаренко забив: ми вийшли у контратаку, і нас було багато. У нас була теорія, і ми побачили, що багато наших гравців, у порівнянні з Румунією, було у штрафному майданчику [в грі проти Словаччини]. А чим більше гравців у штрафному майданчику — тим більша ймовірність, що заб'єш".

На початок