Чемпіонат Європи з футболу 2024 року
Чемпіонат Європи з футболу 2024 року
Польща повторила антирекорд України та Північної Македонії після дострокового вильоту з Євро-2024

Польща повторила антирекорд України та Північної Македонії після дострокового вильоту з Євро-2024

Збірна Польщі з футболу на Євро-2024 у матчі проти Австрії
Збірна Польщі з футболу на Євро-2024 у матчі проти Австрії. AP/Petr Josek

Перша команда, що вилетіла з Євро-2024.

Збірна Польщі з футболу достроково втратила шанси на вихід у плей-оф з групового раунду Євро-2024. Сталось це за підсумками матчів другого туру групи D.

У першому турі Польща втратила очки у матчі проти Нідерландів (1:2), а тоді зазнала поразки від Австрії (1:3). Таким чином подальша доля поляків на Євро залежала від результату протистояння пари Нідерланди — Франція: Польща зберігала математичні шанси посісти третє місце за умови поразки Франції. Однак матч завершився внічию.

Відтак Польща втратила шанси на вихід у плей-оф: навіть якщо в останньому поєдинку здобуде перемогу, збірна не випередить Австрію через поразку в особистому матчі.

Польща стала лише третьою командою в історіїЗ 2016 року, коли закріпився формат 24 команд на груповому етапі, з яких 16 проходять у плей-оф, що вилетіла з Євро за підсумком двох турів групового раунду. Першою такою збірною стала Україна на Євро-2016, а другою – Північна Македонія у 2020 році.

На Євро-2024 цей список може поповнитися ще однією командою – Чехія або Грузія також можуть достроково вилетіти, залежно від результатів матчів другого туру у своїй групі.

Усі команди, що достроково вилітали з Євро (після двох турів)

  • Україна – Євро-2016 (закінчила виступ з 0 очок)
  • Північна Македонія – Євро-2020 (закінчила виступ з 0 очок)
  • Польща – Євро-2024 (попереду ще одна гра, поки 0 очок в активі)

Як виступає збірна Польща у фінальних частинах чемпіонатів Європи

  • Команда брала участь в останніх п'яти Євро, до того – жодного разу не відбиралася до фінальної частини.
  • Лише одного разу Польща вийшла з групи – на Євро-2016 поляки дійшли до чвертьфіналу. Усі інші рази – вилітали одразу в першому раунді.
  • В активі Польщі – лише дві перемоги у фінальних частинах Євро, обидві здобуті в 2016 році (також тоді команда пройшла 1/8 фіналу в серії пенальті). Утім, жодного разу Польща не завершувала виступ на Євро з нулем очок.
На початок