Чемпіонат Європи з футболу 2024 року
Чемпіонат Європи з футболу 2024 року
"Чудово розумію". Андрій Лунін прокоментував рішення Реброва замінити його як воротаря України на Євро-2024

"Чудово розумію". Андрій Лунін прокоментував рішення Реброва замінити його як воротаря України на Євро-2024

Андрій Лунін на Євро-2024
Андрій Лунін провів дебютний матч на чемпіонаті Європи з футболу, 17 червня 2024. Getty Images/Catherine Ivill

25-річний голкіпер Андрій Лунін провів на лаві запасних другий матч України на чемпіонаті Європи-2024, хоча у першому поєдинку був у основному складі. Після гри в коментарі іспанському виданню Marca воротар розповів про свої емоції від такого рішення тренерського штабу.

За словами Андрія Луніна, він усе зрозумів і потреби в окремих розмовах з Сергієм Ребровим не було. Голкіпер назвав переведення на лаву запасних своєю провиною. У першому турі Лунін пропустив три голи від Румунії, а уже в другому матчі вийшов Анатолій Трубін.

"Як я сприйняв рішення? Все чудово розумію. Це повністю моя вина, але тут ми команда, ми колектив. Справа не в окремих гравцях. Важливий результат. Чи говорив я з тренером? Ні, у цьому не було необхідності", – розповів Лунін.

Водночас, воротар підтвердив, що готовий повернутися в основний склад, як тільки отримає такий шанс на цьому турнірі.

Сергій Ребров після гри проти Словаччини, у якій Трубін зробив п'ять сейвів та пропустив лише одного разу, відзначив, що задоволений конкуренцією на позиції воротаря. І підкреслив – "неважливо, що сталося в першому матчі".

Конкуренція на позиції основного воротаря збірної України

  • Основним воротарем у відборі на Євро-2024 був Трубін – він провів 6 матчів, ще двічі стояв Георгій Бущан. Андрій Лунін провів у основі обидва матчі плей-оф.
  • На Євро-2024 у перших двох матчах почергово дебютували Лунін та Трубін – до того у їх кар'єрі не було матчів за збірну України на такому рівні.
  • Сергій Ребров не назвав воротаря, який стоятиме у третьому турі в основному складі.
На початок