Чемпіонат Європи з футболу 2024 року
Іспанія — переможець групи В, нічийний тур у квартеті С. Що відбулося у сьомий день Євро-2024 з футболу

Захисник збірної Іспанії Аймерік Ляпорт святкує дострокову перемогу Іспанії в групі. REUTERS/Kacper Pempel

Підсумки сьомого ігрового дня.

Сьомий ігровий день чемпіонату Європи-2024 з футболу відбувся у четвер, 20 червня. У цей день минули поєдинки у групах В та С на Євро-2024 з футболу.

Суспільне Спорт розповідає про основні події сьомого ігрового дня Євро-2024 (четвер, 20 червня).

Результати ігрового дня (20 червня)

Іспанія обіграла Італію у центральному матчі дня

Центральним поєдинком сьомого ігрового дня на Євро-2024 з футболу стала зустріч двох півфіналістів чемпіонату Європи-2020. Саме завдяки перемозі над Іспанією у серії пенальті Італія вийшла у фінал турніру, а згодом змогла стати чемпіоном Європи.

Попри статус чинного чемпіона Європи, Італія не створила гольових шансів біля воріт Іспанії. За увесь матч італійці лише одного разу пробивали у площину воріт іспанців — ті ж завдали дев'яти ударів, однак змогли виграти матч лише завдяки автоголу захисника Ріккардо Калафіорі.

Іспанія завдала 21 удару по воротах Італії за матч
Іспанія завдала 21 удару по воротах Італії за матч. AP/Andreea Alexandru

Обігравши Італію, Іспанія не лише стала другим учасником плей-оф Євро-2024 з футболу, але й першою виграла свою групу. Крім того, іспанці — єдина збірна, що не пропустила жодного м'яча серед тих, хто вже провів два поєдинки на турнірі.

Нічийний тур у групі С

Всі чотири команди продовжують боротьбу за плей-оф і в групі С. При цьому, на відміну від квартету В, різниця між першим та останнім місцем тут складає лише три очки.

Причина такого результату — дві нічиї 1:1, які зіграли між собою Словенія та Сербія, а також Данія та Англія. В одному з поєдинків переможця могли визначити: словенці до 90+5 хвилини мали мінімальну перевагу над сербами, однак зрештою пропустили — відзначився форвард Лука Йович, що вийшов на заміну.

Перед останнім туром на 99% вихід у наступний раунд забезпечила собі Англія — лише математично вона може фінішувати третьою і при цьому залишитися поза плей-оф. Данія, Словенія та Сербія — усі в боротьбі за друге місце.

Збірна Словенії все ще не має жодної перемоги в історії на Євро з футболу
Збірна Словенії все ще не має жодної перемоги в історії на Євро з футболу. AP/Matthias Schrader

Данія продовжила гольовий тренд Євро-2024

Збірна Данії змогла відібрати очки в Англії: програючи 0:1, ще у першому таймі півзахисник Мортен Г'юлманд зрівняв рахунок ударом з дальньої відстані — м'яч від штанги залетів у сітку воріт.

Гол Г'юлманда з-за меж штрафного майданчика — продовження тренду, що спостерігається на Євро-2024 з футболу. Починаючи з першого матчу на турнірі вже було забито 13 м'ячів після дальніх ударів — більше, аніж за підсумками всього групового раунду Євро-2020.

"Іноді, ти просто підіймаєш руки догори. Я сидів на лаві, це був неймовірний удар, точно від штанги. Все чесно", — прокоментував гол Г'юлманда форвард збірної Англії Оллі Воткінс.

Момент дня: Кіліан Мбаппе в масці готується до другого матчу Франції на Євро-2024 з футболу

Цифри дня

• 95 — форвард Сербії Лука Йович зрівняв рахунок у матчі проти Словенії на 95-й хвилині. Це другий гол на Євро-2024, забитий на цій хвилині — Клаус Г'язула з Албанії перед цим зрівняв рахунок проти Албанії.
  • 13 — Англія продовжила безпрограшну серію в матчах групового етапу Євро (вісім перемог, п'ять нічиїх). Востаннє англійці програвали в групі ще на Євро-2004.
  • 12 — півзахисник Педрі повторив рекорд Кріштіану Роналду за кількістю матчів за європейську збірну на ЧС чи Євро у віці до 22 років.