Чемпіонат Європи з футболу 2024 року
Чемпіонат Європи з футболу 2024 року
"Будемо готові на 100%". Ілля Забарний — про емоційний старт на Євро-2024 та головну якість збірної України

"Будемо готові на 100%". Ілля Забарний — про емоційний старт на Євро-2024 та головну якість збірної України

Ілля Забарний, захисник національної збірної України з футболу на Євро-2024.
Ілля Забарний. Getty Images/Jasmin Walter/UEFA

21-річний захисник візьме участь у другому чемпіонаті Європи в міжнародній кар'єрі.

Збірна України завершує приготування до матчу з Румунією, яким стартуватиме на чемпіонаті Європи з футболу в понеділок, 17 червня.

Попри 21-річний вік, досвід виступів на Євро вже має центральний захисник Ілля Забарний. На чемпіонаті 2021 року, своєму першому великому міжнародному турнірі, він повністю провів усі п'ять матчів "синьо-жовтих" у групі та плей-оф.

Цьогорічне Євро українці муситимуть проводити на тлі повномасштабної війни, на якій Забарний акцентував на передматчевій пресконференції за день до стартової гри.

Крім іншого, легіонер англійського "Борнмута" оцінив першого суперника України на чемпіонаті та відзначив головну силу "синьо-жовтих" як колективу.

  • Про виступи на чемпіонаті Європи під час війни:

"Для мене честь представляти Україну. Всі знають, які зараз часи. Я відчуваю відповідальність за свої дії, не хвилююся за свою гру".

"Я багато через що пройшов — і у футбольному плані, і в житті. Те, що я зараз тут, — це заслуга наших воїнів, які боронять нашу країну. Це неймовірні люди, я їм дуже дякую. Це дуже важливо".

"Дуже важко, коли прокидаєшся і перше, про що ти думаєш, — чи твої друзі, близькі в безпеці. Це не може не тиснути на кожного з нас. Але це додає велику мотивацію виходити на поле і робити усе, що ми можемо.

Коли просто перевіряєш новини, що відбувається вдома, і розумієш, як складно там бути. І як складно це описати словами. Хочу подякувати всім, хто приїде нас підтримати, хто дозволяє нам грати — це важливо не лише для футболу в Україні, а для життя загалом. Щодня наша країна прокидається від тривоги, діти, жінки, цивільні помирають щодня — це має припинитися".

"Для нас це буде емоційний момент, коли побачимо український прапор на стадіоні перед початком гри. [...] Але ми розуміємо, де ми і що потрібно робити. Це футбол, мусимо грати з холодною головою. Будемо готові на 100%".
  • Про головну якість збірної України:

"У нас якісний склад і є багато гравців, які можуть створити різницю. Але найважливіше, що ми граємо як команда, у нас немає суперзірок. Хлопці з'їжджаються звідусіль для гри за збірну, і я вважаю, що ми — саме хороша команда".

  • Про першого суперника, збірну Румунії:

"Я бачив кілька опцій в атаці Румунії — як на мене, вони хороші футболісти з досвідом. Гадаю, що ми до цього готові".

На початок