Чемпіонат Європи з футболу 2024 року
Чемпіонат Європи з футболу 2024 року
"Усе побачите завтра". Сергій Ребров — про задовільний результат на старті Євро-2024 та підсумки року роботи зі збірною

"Усе побачите завтра". Сергій Ребров — про задовільний результат на старті Євро-2024 та підсумки року роботи зі збірною

Сергій Ребров, головний тренер збірної України на Євро-2024 з футболу.
Сергій Ребров. Getty Images/Neil Baynes

17 червня "синьо-жовті" відкриватимуть турнір матчем з Румунією.

Збірна України завершує приготування до старту Євро-2024 з футболу. В понеділок, 17 червня, "синьо-жовті" відкриватимуть свій турнір матчем першого туру з Румунією.

Для головного тренера Сергія Реброва після року роботи Євро-2024 стане першим великим міжнародним турніром на чолі збірної. "Синьо-жовті" кваліфікувалися на чемпіонат через плей-оф і, за версією аналітиків, є другими найбільшими фаворитами групи Е.

Румунія, яка кваліфікувалася на Євро з першого місця у відборі, підходить до матчу в Мюнхені після чотирьох матчів без перемог. У товариських зустрічах перед турніром підопічні Едварда Йорданеску тричі зіграли внічию й одного разу поступилися команді Колумбії (2:3).

Рівень майбутнього суперника та перспективи власної команди Ребров окреслив на пресконференції перед грою, де також підбив підсумки першого року на чолі національної збірної.

  • Про збірну Румунії:

"Хтось каже, що Румунія — слабка команда на Євро, але вони виграли свою [відбіркову] групу. Я знаю гравця, якого хотів отримати в «Аль-Айн», — це [півзахисник Ніколає] Станчу, він мені дуже подобається.

Румунія досягла успіху завдяки командним діям, це дисциплінована команда. У них є молоді гравці, які можуть вирішити матч своїми діями".

"На Євро немає [слабких] команд. Ми дивилися багато ігор збірної Румунії, тільки один матч товариський вони грали основним складом — проти Болгарії (0:0). Тому ми більше орієнтувалися на ігри кваліфікації і ту гру проти Болгарії. Це дійсно команда, яка розуміє, за рахунок чого намагається грати. У них є дуже швидкі гравці, дуже хороша дисципліна на полі. За рахунок цього вони вийшли на Євро".
  • Про важливість чемпіонату Європи:

"Дуже емоційний турнір, ми розуміємо, де ми зараз. Це дуже важливо для України — бути тут, на Євро, всі українці хочуть бути в Європі. Дуже важливо, що Україна присутня на чемпіонаті Європи.

Звісно, зараз в Україні футбол не на першому місці — багато людей, дітей помирають. Ми дуже вдячні нашим солдатам, вболівальникам. Зараз складний час для України. На кожному інтерв'ю я нагадую, що війна в Україні триває, нам усе ще потрібна допомога. І ми боремося як за свободу України, так і за свободу Європи".

  • Який результат буде задовільним проти Румунії:

"Усе побачите завтра. Я не можу сказати вам, як ми гратимемо. Ми не маємо думати про майбутнє, не думаємо про те, на якому місці ми хочемо бути в групі. Ми маємо концентруватися на кожному супернику, серйозно підходити до кожної команди".

"Я не знаю, чому кажуть, що Україна — один із фаворитів групи. Усі команди цієї групи дуже сильні, усі заслуговують бути тут, Румунія — також. Ми поважаємо всі команди. З іншого боку, ми маємо думати також про себе, маємо концентруватися на собі і поважати суперника. І побачимо, що буде в кінці".
  • Про підсумки року роботи зі збірною України:

"Кожен день — це досвід. Для нас дуже важливо, що ми вже працюємо рік. Ми сьогодні розмовляли з гравцями, я бачу, що хлопці більше розуміють, що ми від них намагаємося отримати. Ніхто не знає, які строки важливі, скільки потрібно часу. Але зараз я вважаю, що ми з командою розуміємо один одного набагато краще".

  • Про організаційні умови Євро-2024 в Німеччині:

"Нам завжди дуже приємно грати в Німеччині. Пам'ятаю, коли ми грали перший матчРебров дебютував на чолі збірної з нічиєї проти Німеччини — 3:3., була дуже гарна атмосфера в Бремені. Зараз — те саме на товариському матчі [з Німеччиною]. Ми дуже вдячні німецьким вболівальникам за підтримку України як у боротьбі з тероризмом, так і на футбольному полі.

Ми бачимо, яка зараз організація нашої охорони — це безпрецендентно. Коли приїжджаємо в Німеччину — то як додому".

На початок