Чемпіонат Європи з футболу 2024 року
Збірна Німеччини розгромила Шотландію в матчі-відкритті Євро-2024 з футболу

Євро-2024: Німеччина здобула розгромну перемогу в матчі першого туру Євро проти Шотландії.
Збірна Німеччини з футболу. AP/Matthias Schrader

Господарі турніру відкрили Євро з п'яти забитих голів.

Матч-відкриття Євро-2024 з футболу Німеччина — Шотландія завершився розгромною перемогою господарів чемпіонату — 5:1 на полі в Мюнхені.

Німеччина, яка із грудня 2022 року обмежувалася виключно товариськими матчами, здобула перевагу в три голи ще у першому таймі, а догравала поєдинок вже за чисельної більшості на полі.

Як пройшов матч Німеччина — Шотландія?

• Перший гол Євро-2024 забив хавбек Флоріан Вірц — після удару дебютанта великих міжнародних форумів голкіпер Анґус Ганн відбивав м'яч вже у площину власних воріт.
  • На 19-й хвилині перевагу господарів подвоїв Джамал Мусіала, який потужним ударом довершив швидку атаку за участю Ілкая Ґюндоґана й Кая Гаверца — 2:0.
  • До перерви Шотландія, яка у стартові 45 хвилин не завдала жодного удару, поступалася вже із розгромним рахунком 0:3. Голом "у роздягальню" із пенальті відзначився Гаверц.
  • Захисник Раян Портеус в епізоді з 11-метровим також залишив свою команду в меншості — пряма червона за небезпечну гру проти Ґюндоґана у власному штрафному.
Стрибок Портеуса в ногу Ґюндоґану залишив шотландців у меншості та призвів до третього голу господарів. AP/Matthias Schrader
  • Після години ігрового часу в Юліана Нагельсманна зіграла заміна: форвард Ніклас Фюллкруґ забив за п'ять хвилин після виходу на поле надпотужним ударом у "дев'ятку".
  • Лічених хвилин вистачило Фюллкруґу, аби забити вдруге — Шотландію від п'ятого пропущеного голу врятував офсайд нападника.
  • Шотландія уникнула "сухого" розгрому на 87-й хвилині. Захисник Антоніо Рюдіґер відзначився курйозним автоголом — 4:1.
  • У компенсований час інший "джокер" господарів Емре Джан дальнім ударом встановив остаточний рахунок на користь господарів — 5:1.

Євро-2024. 1-й тур

Німеччина — Шотландія 5:1

Голи: Вірц, 10, Мусіала, 19, Гаверц (пен.), 45+1, Фюллкруґ, 68, Джан, 90+3 — Рюдіґер (а/г), 87

На 44-й хвилині вилучений Раян Портеус (Шотландія) — пряма червона.

Що означає результат першого матчу Євро-2024?

• Вперше в історії матч-відкриття чемпіонатів Європи завершився із різницею в чотири голи на користь однієї з команд (попередній рекорд — 0:3 в матчі Туреччина — Італія 2021 року).
  • Шотландія не виграє в основній частині Євро з 1996 року, коли закрила груповий раунд перемогою над Швейцарією (1:0). Відтоді — одна нічия в чотирьох матчах.
  • Вперше в історії збірна Німеччини забила три голи в одному таймі на чемпіонатах Європи.
  • Німеччина після першого туру очолила групу А. Шотландія опустилася на останнє місце й очікуватиме на результат матчу Угорщина — Швейцарія 15 червня.