Легка атлетика: чемпіонат Європи
Легка атлетика: чемпіонат Європи
"Тільки «золото» може задовільнити". Олег Дорощук описав свій стан після дебютної медалі на Євро зі стрибків у висоту

"Тільки «золото» може задовільнити". Олег Дорощук описав свій стан після дебютної медалі на Євро зі стрибків у висоту

Ексклюзивно
Олег Дорощук
Олег Дорощук з прапором України на Євро-2024. Getty Images

Ексклюзивний коментар призера чемпіонату Європи зі стрибків у висоту для Суспільне Спорт.

23-річний Олег Дорощук – бронзовий призер Євро-2024 з легкої атлетики у стрибках у висоту. Український атлет з першої спроби взяв планку на висоті 2.26 м, що принесло йому перевагу над кількома іншими суперника та дозволило фінішувати на третьому місці. "Срібло" здобув інший українець – дебютант Євро Владислав Лавський.

Для Дорощука – це перша медаль на дорослому Євро. Два роки тому він фінішував четвертим, таку ж позицію зайняв на чемпіонаті світу у приміщенні в березні 2024. Однак в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт після виступ Дорощуку пояснив, що не зовсім задоволений своїм результатом, і перш за все стрибками.

  • Загальна оцінка виступу у фіналі Євро-2024
"Чи все добре? Ні. Зараз емоції переважають, бо очікування та реальність не сходяться у мене. Можливо, є за що порадіти, дві медалі для команди, у заліку підіймемося трохи. А так, все було б добре, якби [взяв] 2.33 м. Ось це було б добре, тоді б може підійшов з посмішкою.

Якщо так швидко сформулювати — фізично та психологічно відчував себе нормально. Як завжди не можу потрапити у свій стрибок. Наче на пробних все було нормально, але відчуваєш, що все не те. Тобто ти наче стрибаєш, але це за рахунок відштовхування, а не потрапляння у стрибок. І ось на такому відштовхуванні та на емоціях [й виступив]. На 2.22 м взагалі натупив у перших двох спробах — добре, що хоч зібрався, тут можна плюс поставити. На 2.26 м емоційно трохи піднісся, але це був чисто силовий стрибок без якоїсь техніки. Треба було просто потрапляти в себе і можна було високо стрибати. Стан фізичний та психологічний був на висоті, а ось за технікою не склалося".

  • Про виграну медаль з результатом 2.26 м

"Чи вірив, що на 2.26 м закінчаться змагання? Взагалі скажу, що мені дуже пощастило, що на 2.26 м закінчилася [боротьба за медалі]. Спроби на 2.29 м у мене наче нормальні були, а фактичні спроби 2.26 м були. Можна сказати, що мені пощастило".

  • Про розчарованість "бронзою" і моральний стан
"Розчарований стан? Просто було так багато роботи виконано, щоб провести цей чемпіонат найкращим стартом у житті. Вийшло не так, як очікувалося, але є медаль. Просто розчарований, що було багато роботи виконано, а результат, на який очікував, не виправдався. Робота як фізична, так і психологічна — просто спортсменська підготовка.

Чи повірив би, що не буду задоволений "бронзі" на Євро? Звичайно. Тільки "золото" мене може якось задовольняти. Для мене друге, третє місце, четверте — то взагалі трохи депресія днів на три. Не знаю, у мене в голові такий стандарт: "золото" і більше не можу нічому радіти. Хоча, можливо, треба було б порадіти. Але "золото" буде. Маленькими кроками йду, хочеться швидко застрибнути за "золотом", але так потрохи".

  • Про поведінку Тамбері після завершення фіналу та спільне фото
"Чи було фото з Тамбері? НІ [він так і не підійшов]. Та й мені у принципі якось... Можливо [наздожене нас з Лавським], він ще тут десь бігає. Якби я стрибнув на 2.37 м, то теж літав би по стадіону, підбіг до президента. Тому я його розумію, не дивуюся цьому навіть".

Попереду в Олега Дорощука – виступ на чемпіонаті Украни, що відбудеться наприкінці червня у Львові. До Олімпійських ігор насичений змагальної програми 23-річний стрибун не планує – після національної першості, можливо, проведе ще один старт.

На початок