Легка атлетика: чемпіонат Європи
Легка атлетика: чемпіонат Європи
"Щаслива, що я тут". Стрибунка Малогловець вперше в кар'єрі виступила на Євро-2024 з легкої атлетики: її емоції

"Щаслива, що я тут". Стрибунка Малогловець вперше в кар'єрі виступила на Євро-2024 з легкої атлетики: її емоції

Ексклюзивно
Оксана Малогловець на дебютному чемпіонаті Європи з легкої атлетики
Оксана Малогловець на дебютному чемпіонаті Європи з легкої атлетики. Getty Images/YAGIZ GURTUG

Ексклюзивний коментар Оксани Малогловець для Суспільне Спорт у Римі.

Українка Оксана Малогловець завершила виступ у стрибках у довжину на Євро-2024. Відбірковий етап у цій дисципліні серед жінок відбувся у вівторок, 11 червня.

Малогловець вперше в кар'єрі виступала на дорослому чемпіонаті Європи. Востаннє українка на міжнародному рівні виступала в травні на чемпіонаті Балкан у стрибках у довжину, де посіла 13-те місце.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Євро-2024 з легкої атлетики. Дивіться пряму трансляцію змагань на телеканалі та сайті Суспільне Спорт.

Для того, щоб пройти у фінал, українська стрибунка мала виконати кваліфікаційний норматив, що складає 6.70 метра або потрапити до топ-12 найкращих спортсменок.

Як дебютувала українка у стрибку у довжину на Євро-2024?

 • Малогловець потрапила до групи B, де разом з нею змагались 14 спортсменок.
 • Першу спробу українки не зарахували через заступ. Натомість під час другого стрибка Малогловець підкорилась відстань 6.39 метра.
 • Третя спроба легкоатлетки також виявилась невдалою через заступ. Відтак українка в своїй групі фінішувала 11-ю та посіла 23-тю сходинку в загальному заліку.

Після завершення кваліфікації Оксана Малогловець дала ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт у Римі. Дебютантка Євро поділилась враженнями від виступу, розповіла про свій емоційний стан на континентальній першості та про незвичні умови для стрибків.

 • Про емоції від перебування на Євро-2024:
"Дуже класно, усе дуже класно. Атмосфера крута, на помості дуже сподобалося. Я трохи себе не реалізувала, бо було два заступи, одна лише залікова спроба. У фінал не потрапила, але я щаслива, що я тут. Круті стрибки".
 • Про спроби стрибків:

"Помост дуже несе, круто біжиться і вітер просто гуляє то в лице, то у спину. Тому так вийшло. Нерви були, звісно. Це мій перший чемпіонат Європи, тому хвилювалася. Але загалом усе добре. Я гадаю, що десь 6,70 була спроба там, де із заступами. 6,39 – це не мій результат, тому прикро".

 • Про особливості помосту:
"Там треба ставити стопу зверху, тоді тебе кидає. А якщо ти будеш виставляти її низом, то нічого не буде. Треба правильно потрапляти, і тоді буде кидати. З тренувальних спроб була лише одна – стрибок та дві – по розбігу. Нас не пускали, я тут з першого дня, але не пускали жодного разу".
 • Про те, як уболівала за Україну:

"На трибунах не була, вболівала слідкуючи за трансляцією. У мене змагання все ж таки, тому не хотіла вигорати. Але усі змагання я дивилася, атмосфера класна, підтримують усіх".

Що відомо?

 • Оксана Малогловець – 27-річна українська стрибунка в довжину, представниця Харківської області.
 • Під час командного чемпіонату України у 2024 році Малогловець здобула "золото", встановивши особистий рекорд: пригнула на 6.65 метра.
 • Востаннє Україна на чемпіонаті Європи у стрибках в довжину була представлена на Євро-2022. Тоді Марина Бех-Романчук зупинилась за крок до подіуму, показавши результат 6.76 м.
 • Останню медаль в цій дисципліні здобула Бех-Романчук на Євро-2018, взявши "срібло" з результатом 6.73 м.
На початок