"Справжня загроза". Капітанка збірної Вельсу відзначила українок після драматичної нічиєї у відборі Євро-2025 з футболу

Вельс — Україна, матч жіночих збірних у відборі на чемпіонат Європи-2025 з футболу.
Гейлі Ледд (праворуч) у боротьбі з Роксоланою Кравчук. Getty Images/Athena Pictures

У матчі-відповіді валлійки пропустили вирішальний гол на 90+7-й хвилині.

Збірна Вельсу була близькою до своєї дебютної перемоги над Україною у другому матчі відбору Євро-2025 між двома командами. Після голу в компенсований час "синьо-жовті" звели зустріч до результативної нічиєї 2:2.

На гол Яни Калініної валлійки відповіли двома м'ячами впродовж трьох хвилин другого тайму. Зокрема, вже вдруге за тиждень з пенальті воротарку Дарію Келюшик переграла нападниця Кейлі Бартон.

Команда Володимира Пятенка мусила покладатися на гол Ніколь Козлової в останні миттєвості поєдинку. На 90+7-й компенсованій хвилині нападниця забила після виходу на заміну, замкнувши передачу Дарини Апанащенко.

"Дуже складно це прийняти. Мені здавалося, наприкінці ми контролювали перебіг гри, — пояснила для BBC капітанка валлійок Гейлі Ледд. — Ми маємо бути кращими: реалізовувати моменти, трохи [краще] контролювати гру".

"Варто віддати належне Україні. Вони так важко працюють і [небезпечні] в контрнападі — помітно, що це справжня загроза. Нам варто про це пам'ятати".

Попри втрачені два очки у матчі 4 червня, валлійки залишаються другими в таблиці квартету B4 і претендують на місце у плей-оф кваліфікації. Команда Вілкінсон продовжує боротьбу за вихід на перший великий міжнародний форум в історії жіночої збірної Вельсу.

"Ми продовжимо працювати. Поки ми лише на початку нашого шляху. Попереду ще багато допрацювань — мусимо переконатися, що станемо сильнішими в нападі".

"Ми чекаємо, аби відібратися на великі міжнародні змагання. Можливо, [результат матчів з Україною] — це нагадування, що ми мусимо підходити [до кваліфікації] гра за грою".

Що відомо?

• Груповий раунд у квартеті В4 завершиться двома турами в липні. На збірну України в другий місяць літа очікують матчі з Косовом та Хорватією.
  • Маючи п'ятиочкову перевагу над Косовом, "синьо-жовті" посідають третє місце у квартеті — воно є прохідним до плей-оф кваліфікації.
  • Групу В4 після трьох перемог поспіль очолила Хорватія, яка вигравала в України у матчі другого туру кваліфікації (1:0).