Волейбол: Золота Євроліга
Визначилися усі учасники та пари Фіналу Чотирьох Золотої Євроліги з волейболу: хто проти кого гратиме

Оновлено
Фінал Чотирьох Золотої Євроліги з волейболу
Збірна України здобула четверту перемогу у сезоні Золотої Євроліги, 31 травня 2024. CEV

Україна буде представлена лише в чоловічому турнірі.

Груповий етап Золотої Євроліги 2024 з волейболу завершено, за його результатами по чотири найкращі збірні у чоловічій та жіночій частині пробилися до наступного етапу змагань.

У цьому сезоні вперше учасники Фіналу Чотирьох визначилися не за переможцями окремих груп, а через спільну турнірну таблицю усіх дванадцяти учасників. Першим критерієм були перемоги, далі – очки, далі – коефіцієнт виграних/програних сетів.

Україна за підсумками групового етапу пробилася до Фіналу Чотирьох лише серед чоловіків. Обидві збірні здобули по чотири перемоги та зазнали двох поразок, але якщо чоловікам цього вистачило для третього місця (обійшли суперників за додатковими показниками), то жінки – фінішували п'ятими (програли шведкам за співвідношенням сетів).

Тож жіноча збірна України не захистить титул переможниць Золотої Євроліги у цьому сезоні.

Золота Євроліга: хто пробився до фіналу чотирьох та півфінальні пари

• Чоловіки: Хорватія (№1) – Естонія (№4), Чехія (№2) – Україна (№3)
  • Жінки: Бельгія (№1) – Швеція (№4), Чехія (№2) – Румунія (№3)

Лише дві команди пройшли груповий етап без поразок – Бельгія (жінки) та Хорватія (чоловіки). Вони і здобули перше місце у груповому етапі, тож у півфіналі зустрінуться з четвертими місцями першого раунду.

Чоловіча збірна України в півфіналі зіграє проти Чехії – в групі українці поступилася суперникам в чотирьох сетах (1:3). Матч Україна – Чехія відбудеться 15 червня о 20:00 за київським часом.

Календар Фіналу Чотирьох Золотої Євроліги

Фінальний турнір жіночого турніру відбудеться в Чехії, а чоловіки втретє поспіль гратимуть в Хорватії.

• Півфінали: 15 червня, субота
  • Матч за третє місце та фінал: 16 червня, неділя

Що дає перемога в Золотій Євролізі

• Два фіналісти Золотої Євроліги – тобто команди, що виграють свої півфінальні матчі – здобудуть путівки в Кубок претендентів. Це турнір, в якому розігруватиметься одне місце у Лізі націй на наступний сезон.
  • Україна може претендувати на вихід до Кубка претенденток серед жінок навіть за рейтингом, але для цього потрібно, аби в фінал Золотої Євроліги вийшли Бельгія та Чехія.