Волейбол: Золота Євроліга
Україна поразкою завершила груповий раунд чоловічої Золотої Євроліги на шляху до Фіналу чотирьох

Чоловіча збірна України з волейболу в сезоні Золотої Євроліги-2024.
Збірна України з волейболу. CEV

З матчболу "синьо-жовті" на тайбрейку поступилися Бельгії.

Чоловіча збірна України з волейболу поразкою завершила виступи в груповому раунді Золотої Євроліги-2024. За підсумками п'яти сетів "синьо-жовті" поступилися Бельгії — 2:3 за сетами.

Незалежно від результату гри з бельгійцями Україна гарантувала собі третє місце в турнірній таблиці Золотої Євроліги, а з нею — путівку до Фіналу чотирьох. У п'яти попередніх зустрічах підопічні Рауля Лосано здобули чотири перемоги та зазнали єдиної поразки від команди Чехії (1:3).

Бельгія підходила до матчу в польському Тарнові з трьома перемогами. Навіть у разі здобуття трьох очок чемпіони 2013 року не претендували на місце в топ-4 — поступалися за набраними балами четвертій Естонії.

Як пройшов матч?

• Початок матчу проходив за щільної боротьби — жодна команда не могла відірватия вперед на понад два очки. Серією з п'яти результативних розіграшів вирішальний ривок стартового сету здійснили бельгійці, згодом закривши партію за рахунку 25:20.
  • Натомість вже другий сет розгромно виграли "синьо-жовті". Підопічні Лосано отримали дев'ять сетболів за рахунку 24:15 та реалізували вже перший із них, відновивши паритет у зустрічі — 1:1.
  • До середини третього сету Україна нівелювала перевагу Бельгії в чотири очки. Результат партії визначався у вирішальних розіграшах — шість із семи останніх очок у партії набрали номінальні господарі майданчика в Польщі.
  • Вирішальна, четверта партія пройшла за обопільного обміну результативними розіграшами. Найбільшу перевагу — три очки — Україна мала на старті сету, після чого вийшла на матчбол за рахунку 24:23.
  • Бельгійці відіграли два матчболи, перевівши зустріч на тайбрейк. Гості отримали чотири власних матчболи за рахунку 10:14 — та реалізували другий із них.
  • Найрезультативнішим волейболістом України на майданчику став догравальник Дмитро Янчук — 22 очки. Двозначних показників результативності також сягнули Євген Кісілюк та Віктор Шаповал — 17 і 15 балів відповідно.

Золота Євроліга-2024. 6-й тур

Україна — Бельгія — 2:3 (20:25, 25:15, 25:21, 25:27, 11:15)

Що означає результат збірної України?

• Україна завершила груповий раунд третьою з доробком у чотири перемоги та 13 очок. Більше балів за шість турів набрали лише непереможена Хорватія (17) та Чехія (15).
  • У четвертому сезоні поспіль українці увійшли до топ-4 збірних Золотої Євроліги. Двічі за цей період — у 2021 та 2023 роках — "синьо-жовті" діставалися фіналу.
  • 15-16 червня в хорватському Осієку збірна України візьме участь у Фіналі чотирьох. Окрім збірних у топ-3, на титул претендує четверта в таблиці Естонія.
  • У разі виходу до фіналу Україна відбереться на Кубок претендентів, де розіграє путівки до Ліги націй — провідного міжнародного турніру збірних з волейболу.