"Не вірила, що переможу". Іга Швьонтек здійснила камбек у матчі-трилері з Наомі Осакою та продовжила серію перемог

Іга Швьонтек радіє виграному розіграшу у Наомі Осаки на Ролан Гаррос
Іга Швьонтек радіє виграному розіграшу у Наомі Осаки на Ролан Гаррос. Getty Images/Robert Prange

Перша ракетка світу перемогла екслідерку світового рейтингу.

Одним з центральних матчів другого кола жіночої сітки Ролан Гарросу-2024 стала зустріч Іги Швьонтек та Наомі Осаки — чинної лідерки світового рейтингу та експершої ракетки світу. Цей поєдинок став одним з небагатьох, зіграних впродовж четвертого ігрового дня: через дощ відбулися лише ті ігри, які проводили на закритих кортах.

Швьонтек підходила до матчу у статусі головної фаворитки на перемогу у Ролан Гарросі: три з чотирьох останніх розіграшів турніру вигравала саме полька. А перед грою з Осакою лідерка світового рейтингу взагалі мала 15-матчеву серію перемог.

Втім у матчі проти Осаки Швьонтек двічі була за крок від дострокового вильоту. Однак змогла здобути перемогу та подолати другий раунд змагань.

Іга Швьонтек — Наомі Осака: ключові події матчу

• Першу партію Швьонтек змогла забрати лише на тай-брейку. Хоча й зробила це переконливо: виграла сім з восьми розіграшів.
  • Другий же сет закінчився майже розгромом Швьонтек: полька взяла лише один гейм в Осаки, тоді як японка перевела матч у третю партію.
  • Вирішальний сет Швьонтек розпочала з рахунку 0:3. А вже у восьмому геймі Осака мала прихований матчбол: вела 30:0, проте не змогла взяти брейк на геймі польки.
  • Другу спробу перемогти Швьонтек японка мала вже у наступному, дев'ятому геймі: спершу відіграла брейкпойнт, а згодом мала матчбол. Однак і цей гейм закінчився на користь польської тенісистки.
  • Зрештою, Швьонтек здобула перемогу над Осакою і навіть уникнула другого тай-брейку для себе за матч — 7:5.
  • Попри перемогу у 3-годинному матчі, Швьонтек поступилася Осаці за показником віннерів (37 проти 54) і мала невелику перевагу за невимушеними помилками (32 проти 38 у японки).

Що сказали тенісистки після матчу?

"Важко мати якісь логічні думки, — сказала після гри Швьонтек. — Бо це, без сумніву, була дуже інтенсивна гра високого рівня. Була у великій небезпеці у третьому сеті, і, чесно кажучи, навіть не вірила, що переможу — це було б занадто наївно. Проте я змогла якось виграти цей матч і рада, що не здалася".

Осака ж натомість не змогла стримати емоцій після поразки. Але у розмові з журналістами на пресконференції відзначила високий рівень матчу.

"Ймовірно, найбільш веселим у матчі було те, що я грала його після поверненняОсака пропустила Ролан Гаррос-2023 через вагітність [на турнір]. Відчуття були справді неймовірними, як і атмосфера, і, на мою думку, вболівальники також отримали насолоду. Безперечно, це був дуже пам'ятний [матч] для мене. Бачила, як Іга виграє цей турнір торік, коли я була вагітна, і мала мрію зіграти проти неї. Тож, коли у мене подібні думки, я почуваюся значно краще", — сказала японська тенісистка.

Швьонтек же у відповідь відзначила гру Осаки, особливо враховуючи її повернення на корт після народження дитини.

"Думаю про той шлях, який вона подолала. Вона — матір, я ж у такій ситуації ніколи не була. Має бути дуже важко поєднувати ці дві речі та повернутися [на корт] після перерви. Вона грала неймовірно, і я маю велику повагу до неї за те, що вона повернулася. Її удари були точними та справді важкими. Без сумніву, вона покращила свою гру. І я просто рада тому, що вона повернулася, однак хотілося б уникнути 3-сетового матчу наступного разу".

Що означає перемога Іги Швьонтек?

• Продовжила переможну серію на Ролан Гарросі до 16 матчів.
  • 16 поспіль перемог на Ролан Гарросі — найдовша серія виграшів у жіночій одиночній сітці на турнірі за останні 14 років. У період з 2005 до 2010 року Жюстін Енін мала переможну серію, яка складала 24 матчі.
  • Швьонтек стала третьою наймолодшою тенісисткою, що виграла 16 поспіль матчів на Ролан Гарросі — після Моніки Селеш та Штефі Граф.
  • Швьонтек здобула 14-ту поспіль перемогу в усіх турнірах 2024 року. Востаннє полька програвала у квітні на змаганнях у Штутгарті (у півфіналі Єлєні Рибакіній), після чого виграла турніри WTA 1000 у Мадриді та Римі.

Наступна суперниця Швьонтек визначиться у матчі хорватки Яни Фетт та чешки Марі Боузкової. Тенісистки відіграли лише один сет — його виграла представниця Чехії.